کاخ تابستانی، یک باغ امپراتوری در پکن

کاخ تابستانی، یک باغ امپراتوری در پکن

یکی از جاذبه های توریستی چین «کاخ تابستانی در پکن» (Summer Palace in Beijing) است که یک کاخ تاریخی است که بنای آن در سال 1750 میلادی پی ریزی شد. این کاخ شاهکار طرح باغبانی چینی است که چشم اندازی طبیعی از تپه ها و آب های آزاد همراه با سالن ها، کاخ ها، معابد و پل ها است که مجموعه ای هماهنگ و زیبا را ایجاد کرده است. بازدید از کاخ تابستانی می تواند یکی از اهدافتورهای گردشگری چین باشد. اگر بر بازدید از این کاخ مصمم هستید، قبل از خرید بلیط چین، از برنامه تور مورد نظرتان اطمینان حاصل کنید.

کاخ تابستانی پکن

کاخ تابستانی، یک باغ امپراتوری در پکن است که توسط امپراتور کیانگ چینگ در سال های 1750 و 1764 با نام "باغ شفا بخش" ساخته شد. این باغ در جنگی که در دهه 1980 صورت گرفت ویران شد و سپس توسط همسر امپراطور، ملکه دوگر سیگز (Empress Dowager Cixi) مورد بازسازی قرار گرفت و به کاخ تابستانی تغییر نام یافت. این کاخ مجددا در سال 1900 آسیب دید و مجدداً مرمت شد و تا سال 1924 به عنوان یک پارک عمومی مورد استفاده قرار می گرفت.

کاخ تابستانی در تور چین

بخش های مختلف کاخ تابستانی پکن

  • بخش اداری، تالار خیرخواهی و تالار Longevity که دسترسی به ان ها از ورودی شرقی امکان پذیر است.
  • سه مجتمع مسکونی که شامل عمارت شادی، عمارت طول عمر و عمارت Jade Ripples and Yiyun است؛ این سه عمارت از طریق راهروهای سر پوشیده به یکدیگر متصل هستند.
  • یک اسکله چوبی در جلوی تالار یا عمارت شادی وجود دارد که دسترسی خانواده امپراطوری به اقامت گاه شان را از طریق آب مسیر می ساخت.
  • 90 درصد مساحت باغ به زمین هایی برای لذت بردن از مناظر طبیعی و ساختمان هایی برای تفکر روحانی اختصاص دارد. برج Fragrance، برج Revolving Archive و تالارDispels the Clouds از جمله این ساختمان ها هستند.

قیمت بلیط کاخ تابستانی پکن

در فصول پر تردد: RMB 30.

در سایر ماه ها: RMB 20.

ساعات بازدید از کاخ تابستانی

در فصول پر تردد: 6:30 تا 18:00.

در سایر ماه ها: 7 تا 17:00.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید