خانه جیم تامسون، موزه خانه پادشاه ابریشم تایلندی در بانکوک

خانه جیم تامسون، موزه خانه پادشاه ابریشم تایلندی در بانکوک

یکی از اماکن دیدنی بانکوک پایتخت تایلند «خانه جیم تامسون» (Jim Thompson House) است که امروزه به عنوان یک موزه مورد بازدید عموم قرار می گیرد. جیم تامسون شخصی آمریکایی بود که دوران سربازی خود را در تایلند گذراند و پس از اتمام این دوران که مصادف با جنگ جهانی دوم بود، در این کشور ماندگار شد و زندگی خود را در آنجا گذراند. آنچه سبب ارتقای شخصیت  و محبوبیت وی شد، تجارتی بود که در تایلند راه اندازی کرد؛ او در احیای صنعت ابریشم در تایلند نقش مؤثری ایفا کرد و به مدّت 30 سال در این کشور فعالیّت موفق داشت. سرانجام در سال 1984 شرکت "ابریشم تایلندی جیم تامسون" را تأسیس کرد و از آن زمان تا کنون با عنوان "پادشاه ابریشم تایلندی" معروف است. پوشاک برند این شخصیت تأثیر گذار را می توانید در بسیاری از مراکز خرید تایلند مانند مرکز خرید فستیوال پاتایا بیچ پیدا کنید.

موزه خانه جیم تامسون در شهر بانکوک تایلند

نقش جیم تامسون در صنعت مد

پس از موفقیت های این شخص آمریکایی تبار در احیای صنعت ابریشم تایلند، تولید پارچه های ابریشمی در این کشور رونق یافت و از این طریق، لباس های ابریشمی زیبایی تولید شد که در سالن های مد کشورهای پیشرفته و مهمی همچون فرانسه (پاریس)، آمریکا (نیویورک) و انگلستان (لندن) مورد استفاده و تبلیغ قرار گرفت. این تلاش ها و فعالیت ها با موفقیت روز افزون همراه بود و همین امر نیز سبب شناخته شدن هر چه بیشتر او شد. گفته شده است که جیم در سال 1967 میلادی در جنگل های غرب مالزی ناپدید شد. تا به امروز نیز اثری از او یافت نشده است. در همان سال نیز خواهرش در ایالت متحده آمریکا کشته شد؛ این حوادث، نظریه های مختلف توطئه گری که مورد ناپدید شدن پادشاه ابریشم تایلندی وجود داشت را گسترش می دهد.

موزه خانه جیم تامسون از اماکن دیدنی بانکوک در تایلند

موزه خانه جیم تامسون از اماکن دیدنی بانکوک تایلند

موزه خانه جیم تامسون

خانه جیم تامسون به سبک آمریکایی – تایلندی ساخته شده بود. این مجتمع نفیس شامل شش خانه سنتی تایلندی است و امروزه تحت عنوان موزه مورد بازدید گردشگران و تورهای تایلند که به بانکوک سفر می کنند قرار دارد. در این موزه، وسایل شخصی تامسون، اجناس عتیقه، تصاویر بودا از قرن 13، نقاشی های اصیل تایلندی مربوط به قرن هجدهم و ظروف چینی ساخت چین که مربوط به قرن 14 میلادی است دیده می شود.

موزه خانه جیم تامسون در بانکوک

موزه خانه جیم تامسون در بانکوک تایلند

اطلاعات بازدید و آدرس

علاقه مندان می توانند هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 عصر از این موزه دیدن کنند.

هزینه ورودی برای بازدیدکنندگان بیشتر از 22 سال: 200 بات.

بازدیدکنندگان کمتر از 22 سال: 100 بات.

کودکان زیر 10 سال: رایگان.

برای دسترسی می توانید از ایستگاه ورزشگاه ملی BTS یا اتوبوس های شماره 15، 47، 73، 204 اقدام کنید. مرکز خرید ام بی کی (MBK) از مراکز خرید بانکوک است که در نزدیکی این موزه خانه واقع شده است.

Address: 6 Rama I Rd, Khwaeng Wang Mai, Khet Pathum Wan, Krung Thep Maha Nakhon 10330, Thailand.

Website: www.jimthompsonhouse.com

دسترسی از روی نقشه:

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید