خانه جیم تامسون، موزه خانه پادشاه ابریشم تایلندی

خانه جیم تامسون، موزه خانه پادشاه ابریشم تایلندی

یکی از اماکن دیدنی بانکوک، پایتخت تایلند «خانه جیم تامسون» (Jim Thompson House) است که امروزه به عنوان یک موزه مورد بازدید عموم قرار می گیرد. جیم تامسون شخصی آمریکایی بود که دوران سربازی خود را در تایلند گذراند و پس از اتمام این دوران که مصادف با جنگ جهانی دوم بود، در تایلند ماندگار شد و زندگی خود را در آنجا گذراند. آنچه سبب ارتقای شخصیت جیم تامسون و محبوبیت وی شد، تجارتی بود که در تایلند راه اندازی کرد؛ جیم تامسون در احیای صنعت ابریشم در تایلند نقش مؤثری ایفا کرد و به مدّت 30 سال در این کشور فعالیّت موفق داشت. وی در سال 1984 شرکت ابریشم تایلندی جیم تامسون را تأسیس کرد. از جیم تامسون به عنوان "پادشاه ابریشم تایلندی" یاد می شود.

 

خانه جیم تامسون در بانکوک تایلند

 

نقش جیم تامسون در صنعت مد

پس از موفقیت های جیم تامسون در احیای صنعت ابریشم در تایلند، تولید پارچه های ابریشمی در این کشور رونق یافت و از این طریق، لباس های ابریشمی زیبایی تولید شد که در سالن های مد کشورهای مهمی همچون فرانسه (پاریس)، آمریکا (نیویورک) و انگلستان (لندن) مورد استفاده و تبلیغ قرار گرفت. این تلاش ها و فعالیت ها با موفقیت روز افزون همراه بود و همین امر نیز سبب شناخته شدن هر چه بیشتر جیم تامسون شد.

گفته شده است جیم تامسون در سال 1967 میلادی در جنگل های غرب مالزی ناپدید شد. تا به امروز نیز اثری از او یافت نشده است. در همان سال نیز خواهرش در ایالت متحده آمریکا کشته شد؛ این حوادث، نظریه های مختلف توطئه گری که مورد ناپدید شدن جیم تامسون وجود داشت را گسترش می دهد.

 

خانه جیم تامسون در بانکوک تایلند

 

موزه خانه جیم تامسون

خانه جیم تامسون به سبک آمریکایی – تایلندی ساخته شده است. این مجتمع نفیس شامل شش خانه سنتی تایلندی است. در این موزه، وسایل شخصی تامسون، کالاهای عتیقه، تصاویر بودا از قرن 13، نقاشی های اصیل تایلندی از قرن هجدهم و ظروف چینی ساخت چین، مربوط به قرن 14 دیده می شود.

اطلاعات بازدید از خانه جیم تامسون در بانکوک

علاقه مندان می توانند هر روز از ساعت 9 صبح تا 6 عصر از این موزه دیدن کنند.

هزینه ورودی برای بازدیدکنندگان بیشتر از 22 سال: 200 بات.

بازدیدکنندگان کمتر از 22 سال: 100 بات.

کودکان زیر 10 سال: رایگان.

شماره تلفن: 0 2216 7368

وب سایت: www.jimthompsonhouse.com

چگونگی دسترسی به خانه جیم تامسون بانکوک

ایستگاه ورزشگاه ملی BTS یا اتوبوس های شماره 15، 47، 73، 204. 

مرکز خرید MBK از اماکن دیدنی و مراکز خرید نزدیک به خانه جیم تامسون است.

 

Address: 6 Rama I Rd, Khwaeng Wang Mai, Khet Pathum Wan, Krung Thep Maha Nakhon 10330, Thailand

 

دسترسی از روی نقشه:

 

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید