چائو فرایا بزرگترین و اصلی ترین رودخانه تایلند در بانکوک

چائو فرایا بزرگترین و اصلی ترین رودخانه تایلند در بانکوک

«رودخانه چائو فرایا» (Chao Phraya River) که Maenam نیز نامیده می شود، رودخانه اصلی تایلند است. این رودخانه از طریق دشت مرکزی حاصلخیز از جنوب به طول بیش از 225 مایل (365 کیلومتر) تا خلیج تایلند جریان دارد. رودخانه چائو فرایا و شاخه هایی از آن، از گذشته های دور تا به امروز در پایتخت تایلند (بانکوک) جریان داشته است.  این رودخانه در جذاب کردن و هرچه زیباتر کردن بانکوک تأثیر به سزایی دارد و مناظر زیبایی را خلق کرده است.

چائو فرایا رودخانه تایلند در بانکوک

در این رودخانه امکان قایق رانی وجود دارد و به واسطۀ پلی که بر روی آن بنا شده، چائوو فرایا شهرت جهانی پیدا کرده است. پل رود خانه چائو فرایا در 130کیلومتری غرب بانکوک قرار دارد و همین امر سبب شده است این قسمت به عنوان یکی از اماکن دیدنی تایلند و جاذبه های گردشگری بانکوک، مورد توجه گردشگران و تورهای گردشگری تایلند و بانکوک واقع شود. تورهای گردشگری می توانند بخشی از دیدنی های بانکوک را از طریق قایق رانی به مسافران خود نشان دهند. بخشی از اماکن تاریخی بانکوک را می توان در مسیر رودخانه چائو فرایا مشاهده کرد.

رودخانه چائو فرایا در تایلند

 

نقش رودخانه چائو فرایا در تایلند

  • از آنجا که حجم آب این رودخانه بسیار زیاد است، به لحاظ حمل و نقل و صادرات سنتی، به ویژه حمل و نقل برنج با کشتی، رود خانه چائو فرایا بانکوک نقش مهمی ایفا می کند، با این حال، کالاهایی که حجم کمتری دارند از طریق راه آهن جابجا می شوند.
  • رودخانه چائو فرایا به عنوان یک منبع آب، برای قرن ها تأمین کننده آب مردم تایلند بوده است.
  • رودخانه چائو فرایا برای تفریح، ماهیگیری و زهکشی کاربرد داشته است.
  • این رودخانه و پلی که بر روی آن ساخته شده است، امروزه در جذب گردشگر و پیشرفت اقتصادی بانکوک بسیار مؤثر است. ساخت پل در سال 1942 آغاز شد. تایلند و برمه از طریق این پل به یکدیگر متصل شده اند.

 

دسترسی از روی نقشه:

 

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید