وات فو قدیمی ترین و بزرگترین معبد بودایی در بانکوک

وات فو قدیمی ترین و بزرگترین معبد بودایی در بانکوک

«وات فو» (Wat Pho) یا معبد Reclining ، قدیمی ترین و بزرگترین معبد بودایی در بانکوک است. نسبت به معابد دیگری که در بانکوک وجود دارد، در معبد وات فو تصاویر بیشتری از بودا به چشم می خورد و بزرگترین بودای تایلند را در خود جای داده است. از آنجا که وات فو در جنوب گراند پالاس قرار دارد، تورهای گردشگری بانکوک پس از بازدید از این معبد، می توانند از گراند پالاس نیز دیدن کنند.

Wat-Pho- (1)

تاریخچه معبد وات فو تایلند

ساخت معبد وات فو تایلند در سال 1788 آغاز شد. کار ساخت و ساز در زمان پادشاهی راما سوم (Rama III) تمدید شد. معبد در سال 1982 مورد بازسازی قرار گرفت. وات فو زادگاه طبّ سنتی تایلندی است. حتی قبل از تاسیس معبد، این ساختمان مرکزی برای آموزش طب سنتی تایلندی مورد استفاده قرار داشت. مجسمه هایی که ساخته شده اند حالتی از یوگا را نشان می دهند. تا سال 1962 که معبد وات فود به عنوان مدرسه ای برای طبّ سنتی و ماساژ بود، لوح ها یا صفحه های کوچکی از متون پزشکی که مربوط به زمان پادشاهی راما سوم است در اطراف معبد قرار داشت.

Wat-Pho- (2)

در وات فو چه می بینیم؟

مجتمع وات فو شامل دو بخش است. این مجتمع به واسطۀ جاده سانامچایSanamchai Road) ) به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است: بودا و مدرسه ماساژ در بخش شمالی قرار دارد؛ بخش جنوبی نیز شامل Tukgawee، یک صومعه کارمند بودایی با راهب ها و یک مدرسه است.

وات فو با بیش از 1000 تصویر از بودا، بزرگترین و قدیمی ترین معبد بانکوک است؛ علاوه بر این، بزرگترین تصویر بودا در تایلند را می توان در این معبد دید. طول بودای Reclining  46 متر است! بدن او با روکشی از طلا پوشیده شده و چشمانش با مروارید تزئین شده است. بخش هایی پایینی بودا به سبک های چینی و هندی تزئین شده است.

موقعیت معبد وات فو

Address: Thanon Chetuphon, Rattanakosin area Bangkok

 

دسترسی از روی نقشه:

 

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید