بازار شناور آمفاوا، بازار شناور محلی در بانکوک

بازار شناور آمفاوا، بازار شناور محلی در بانکوک

با توجه به اینکه تجارت و کشاورزی در جنوب غرب بانکوک سابقه طولانی دارد، در این منطقه گرمسیری بازار شناوری به نام «بازار شناور آمفاوا» (Amphawa Floating Market) وجود دارد. این بازار در 90 کیلومتری جنوب غربی بانکوک، در Samut Songkhram قرار دارد. آمفاوا و دامنوئن سادواک هر دو از بازارهای روی آب بانکوک – تایلند هستند. تفاوت این بازار با بازار شناور دامنوئن سادواک، محلی بودن آن است به طوری که مشتریان آن بیشتر خود مردم بانکوک هستند؛ فعالیت بازار دامنوئن سادواک بیشتر بر پایۀ جذب گردشگر است و قیمت اجناسی که در آن به فروش می رسد، بالاتر است. علاوه بر این، زمان فعالیت بازار دامنوئن سادوک صبح ها است در حالی آمفاوا یک بازار هر تا عصر گاهی است.

بازار شناور آمفاوا از بازارهای روی آب بانکوک - تایلند

ویژگی بازار شناور آمفاوا بانکوک

نام این بازار شناور از کانال آبی که بر روی آن فعال است (کانال آمفاوا) انتخاب شده است. طول این کانال 50 کیلومتر است و مردم برای استحمام و نظافت نیز از آب همین کانال استفاده می کنند. در اینجا هیچ مشکل یا محدودیتی برای اجاره قایق نخواهید داشت. بازار آمفاوا می تواند تجربه ای جالب برای گردشگران نیز باشد. از دیگر تفاوت هایی که بازار شناور آمفاوا با دیگر بازارهای شناور بانکوک، حضور راهبان است؛ راهبان هر روز صبح سوار بر قایق، از فروشندگان خیرات دریافت می کنند و برای افزایش روزی و خیر و برکت در آن، دعا می کنند. آمفاوا بازار شناور ظهر و عصر است؛ در این بازار می توانید ماهی ها و انواع غذاهای دریایی را تهیه کنید. علاوه بر خوراکی و غذاهای دریایی، مغازه های سوغاتی، اسباب بازی و تی شرت نیز وجود دارد.

بازار شناور آمفاوا، بازار روی آب بانکوک تایلند

روز و ساعت کار بازار شناور آمفاوا

این بازار در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه از ساعت 12 تا 8 شب (20) به فعالیت مشغول هستند. علاوه بر روزهای مذکور، اینجا در تعطیلات رسمی تایلند نیز بر قرار است.

دسترسی به بازار شناور آمفاوا

 اتوبوس یکی از راههای دسترسی به بازار شناور آمفاوا است. از ایستگاه اتوبوس Pinklao تا بازار حدود یک ساعت زمان می برد. کرایه اتوبوس 70 بات است.

 

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید