باغ وحش دوزیت بانکوک منحصر به فرد ترین باغ وحش تایلند

باغ وحش دوزیت بانکوک منحصر به فرد ترین باغ وحش تایلند

«باغ وحش دوزیت» (Dusit Zoo) یا «باغ وحش خائو دین» با مساحت 188/800 متر مربع یکی از منحصر به فردترین باغ وحش های بانکوک است، زیرا دارای 1600 حیوان اهلی و بین المللی است. علاوه بر این، در این باغ وحش امکاناتی از قبیل بیمارستان حیوانات، موزه حیوانات و مرکز آموزش حیوانات، قطار تماشا، زمین بازی و همچنین رستوران وجود دارد. به همین دلیل، باغ وحش دوزیت یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک محسوب می شود.

دوزیت اولین باغ وحش تایلند است، بیش از 60 سال قدمت دارد، در قلب مرکز اداری بانکوک واقع شده و توسط ساختمان های معروفی مانند تالار Ananta Samakhom Throne  و پارلمان و کاخ Chitralada (محل اقامت رسمی پادشاه راما) احاطه شده است. انواع مختلف میمون، کرگدن یا اسب آبی، تمساح، ببر و شیر (همراه با نژادهای نادر تایلندی) پنگوئن، شتر، شتر مرغ، فیل و کانگورو در اینجا نگهداری می شوند.

 

باغ وحش بانکوک در تایلند و تور های گردشگری تایلند


ویژگی های باغ وحش دوزیت بانکوک

این باغ وحش بانکوک دارای یک دریاچه بزرگ است که در وسط آن ساخته شده و بخش های مختلفی دارد که مخصوص هریک از حیوانات است. درختان بزرگ و سر سبز در هر دو طرف مسیر پیاده روی بازدید کنندگان دیده می شود. پس از پرداخت هزینه بازدید از باغ وحش دوزیت تایلند، نقشه ای به شما داده می شود که تمامی جاذبه ها و امکانات اصلی موجود در باغ وحش در آن نشان داده شده است. دوزیت باغ وحش وسیعی است، بنابراین اگر زمان محدودی دارید، نقشه ایده خوبی است تا مناطق مورد علاقه خود را از طریق آن و به سرعت انتخاب کنید و مستقیماً به آنجا بروید. در باغ وحش یک مینی قطار وجود دارد تا مراجعه کنندگان را در اطراف پارک جابجا کند.

گردشگران می توانند با پرداخت هزینه ای اندک، از قایق سواری بر روی دریاچه باغ وحش لذت ببرند. در این باغ وحش بانکوک تایلند، حتی یک پناهگاه زیر زمینی که مربوط به جنگ جهانی دوم است، وجود دارد که بازدید از آن برای علاقه مندان به تاریخ می تواند جالب باشد.

 

باغ وحش تایلند از دیدنی های تور های گردشگری بانکوک

 

قیمت بلیط باغ وحش بانکوک

قیمت بلیط باغ وحش دوزیت بانکوک – تایلند در جدول زیر درج شده است.

 

سن

قیمت بلیط باغ وحش دوزیت

بزرگسالان

100 بات

کودکان (زیر 135 سانتیمتر)

20 بات

دانشجویان، سربازها، پلیس

50 بات

از کار افتادگان، سالمندان 60 سال و بالاتر، راهبان

رایگان

 

 

 

 

 

 

 

ساعت کار باغ وحش بانکوک – تایلند

باغ وحش دوزیت بانکوک – تایلند هر روز از ساعت 8:00 تا 18:00 باز است.

مدت زمان پیشنهادی بازدید از باغ وحش: 2 ساعت.

بهترین زمان بازدید از باغ وحش ساعات صبح است، زیرا در این زمان گرمای هوا کمتر است. موقع بازدید از باغ وحش، استفاده از کلاه و کرم ضدّ آفتاب را فراموش نکنید.

آدرس باغ وحش بانکوک - تایلند

تایلند، بانکوک، خت دوزیت، خائنگ دوزیت، خیابان راما 5

Address : Rama 5 Road, Khwaeng Dusit, Khet Dusit, Bangkok

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید