راهنمای سفر به بانکوک

دیدن همه جذابیت های بانکوک

بانکوک پایتخت کشور تایلند ، شهری زیبا با جذابیت های تاریخی و مدرن توقع هر سلیقه ای را برآورده خواهد کرد. راهنمای سفر به بانکوک به شما کمک خواهد کرد اطلاعات مناسبی قبل از سفر به این شهر زیبا داشته باشید. جمعیت این شهر حدود 9 میلیون نفر است و مساحت آن حدود 1.600.000 کیلومتر مربع است.

زبان رسمی در این شهر تایلندی است و واحد پول آن بات تایلند(THB) است. شماره پلیس گردشگری 1155 است این شماره بسیار مهم و ضروری است و سعی کنید آن را به خاطر داشه باشید. در ادامه با سفربانک همراه باشید تا اطلاعات کاملی از گردشگری بانکوک در اختیار داشته باشید.

سفر به بانکوک

آب و هوای شهر بانکوک

بانکوک در طول سال دارای آب و هوای گرم و بارانی است. ماه های فروردین تا خرداد بسیار گرم است و دی ماه نسبت به ماه های دیگر کمی خنک تر است. اگر برای سفر به بانکوک آب و هوا مدنظر شماست بهترین زمان سفر به بانکوک فصل زمستان است. در فصل پاییز به دلیل بارش های فراوان گردشگران کمتری به این شهر سفر می کنند البته در این مدت قیمت خدمات و اجناس به نسبت پایینتر است.

آب و هوای شهر بانکوک

هزینه ی اقامت در شهر بانکوک

در واقع بانکوک ، شهر ارزانی است و هزینه ها نسبتا پایین می باشد. برای اقامت سعی کنید بهترین هتل ها را انتخاب کنید چون هزینه اقامت پایین است شما می توانید با خدمات بالا هزینه پایین تری پرداخت نمایید.

میانگین هزینه پرداخت هزینه برای هتل بسته به رتبه هتل متفاوت خواهد بود و برای هتل یک ستاره از 300 بات تایلند تا هتل 5 ستاره 9000 بات تایلندی برای هر شب باید پرداخت کنید.

هزینه ی اقامت در شهر بانکوک

اگر به هر دلیلی می خواهید هزینه پایین تری برای اقامت خود پرداخت نمایید ، امکانات رفاهی و همچنین امنیت هتل را نخواهید داشت. هزینه هر شب اقامت در هاستل بسته به امکانات از 270 تا 600 بات تایلندی اس. راهنمای سفر به بانکوک به شما کمک خواهد کرد بهترین تصمیم را برای مسافرت اتخاذ نمایید.

هزینه ی اقامت در شهر بانکوک

هزینه خورد و خوراک در شهر بانکوک

اگر در هتل اقامت دارید، معمولا هتل ها وعده صبحانه را همراه با اقامت در اختیار مسافر قرار می دهند ولی اگر تمایل دارید بیرون از هتل وعده هتل را میل کنید از 25 بات تا 130 بات در رستورانها در نظر بگیرید.

هزینه خورد و خوراک در شهر بانکوک

برای وعده ناهار و شام می توانید هم از غرفه های فروش در خیابانها استفاده کنید و هم می توانید از رستورانهای بانکوک استفاده کنید.

غذاهای غرفه ها را می توانید از 90 تا 120 بات خریداری کنید ولی حتما از محتویات آن مطلع شوید اگر دوست دارید در رستوران غذا میل کنید بسته به سرویس و غذایی که میل می کنید از 300 تا 850 بات هزینه در نظر بگیرید.

برای فست فودها نظیر مک دونالد و کی اف سی حدود 190 بات را نظر بگیرید.

هزینه خورد و خوراک در شهر بانکوک

هزینه ی حمل و نقل در شهر بانکوک

در بانکوک سعی کنید بیشتر از حمل و نقل عمومی استفاده کنید. هزینه حمل و نقل عمومی پایین تر از تاکسی است.

  • اگر در داخل شهر از تاکسی استفاده کنید به ازای هر 3 کیلومتر 60 الی 100 بات باید هزینه کنید. دقت کنید تاکسی متر فعال باشد. تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر از 200 تا 400 بات است.
  • هزینه ترن هوایی در شهر 20 تا 60 بات است
  • مترو از فرودگاه تا مرکز شهر 50 تا 100 بات است.
  • هزینه توک توک در داخل شهر از 50 تا 100 بات است. توک توک نوعی موتور است که برای جابجایی مسافر از آن استفاده می کنند.

هزینه ی حمل و نقل در شهر بانکوک

مراکز خرید شهر بانکوک

خرید همیشه از مقوله های جذاب سفر است و خودش به تنهایی نوعی تفریح محسوب می شود. مراکز خرید بانکوک بسیار زیاد و جذاب می باشد و به غیر از خرید در حاشیه آن می توانید از تفریحات آن نیز لذت ببرید. در راهنمای سفر به بانکوک می توانید اطلاعات جامع و کاملی از مراکز خرید این شهر داشته باشید.

مراکز خرید شهر بانکوک

مرکز خرید جهانی پالادیوم (پرتونم) خرید بسیار ارزان در بانکوک

پراتونم (Pratunam) یکی از بهترین مراکز خرید بانکوک است. این مرکز به عنوان یکی از مراکز خرید استاندارد برای توریست ها شناخته شده است و امروزه آن را با عنوان مرکز خرید جهانی پالادیوم (Palladium World Shopping Mall) می شناسند. برخورد مؤدبانه و روش های خیرخواهانه از تکنیک های فروشندگان مرکز خرید پراتونم است. مقایسه قیمت اجناس این پاساژ به روشنی نشان می دهد که قیمت ها نسبت به دیگر مراکز خرید بانکوک پایین تر است و در واقع مرکز خرید ارزان بانکوک تایلند می باشد، فقط کافی است تصمیم بگیرید که چه می خواهید. برای بررسی بیشتر این مرکز می توانید به صفحه مرکز خرید جهانی پالادیوم مراجعه کنید.

مرکز خرید جهانی پالادیوم

مرکز خرید محله چینی ها

مرکز خرید محله چینی ها بانکوک تایلند(Chinatown Market) یک جاذبه توریستی محبوب برای گردشگران تایلندی که به بانکوک مسافرت می کنند محسوب می شود، زیرا  اینجا مرکز خرید و محله ای متفاوت در بانکوک است. در این منطقه، در عین حال که در تایلند به سر می برید، می توانید ساعاتی را در محله چینی ها و با مردمی که اصالتاً چینی هستند بگذرانید، غذاهای چینی میل کنید، طلاهای ساخت چین را ببینید، به معابد چینی بروید و همه آنچه که در یک مرکز خرید می توان دید و خرید را پیدا کنید. در واقع با رفتن به مرکز خرید محله چینی ها در بانکوک، با یک تیر دو نشان می زنید! اگر در صدد خرید بلیط تایلند هستید و قصد دارید به بانکوک بروید، بازدید از این مجموعه را از دست ندهید. در مقاله مرکز خرید محله چینی ها اطلاعات کاملی از این مرکز در دسترس شما خواهد بود.

مرکز خرید محله چینی ها بانکوک تایلند

سیام پاراگون

سیام پاراگون (Siam Paragon Siam Shopping Mall) یکی از بهترین مراکز خرید بانکوک است. این مرکز خرید در منطقه سیام واقع شده است از بزرگترین مراکز خرید تایلند و جنوب شرق آسیا نیز محسوب می شود. این پاساژ از بخش های مختلفی تشکیل شده است. برای بررسی بیشتر این مرکز خرید می توانید به صفحه مراکز خرید سیام پاراگون مراجعه کنید.

بهترین مراکز خرید بانکوک

بازار شناور آمفاوا

با توجه به اینکه تجارت و کشاورزی در جنوب غرب بانکوک سابقه طولانی دارد، در این منطقه گرمسیری بازار شناوری به نام «بازار شناور آمفاوا» (Amphawa Floating Market) وجود دارد. این بازار در 90 کیلومتری جنوب غربی بانکوک، در Samut Songkhram قرار دارد. آمفاوا و دامنوئن سادواک هر دو از بازارهای روی آب بانکوک – تایلند هستند. برای بررسی بهتر این مرکز به صفحه بازار شناور آمفاوا بانکوک مراجعه کنید.

بازار شناور آمفاوا

ام بی کی مرکز خریدی ایده آل در بانکوک تایلند

ام بی کی (MBK Shopping Center) از مراکز خرید و یکی از قدیمی ترین مراکز تجاری بانکوک است. نام اصلی این مرکز خرید Mah Boon Krong است و MBK  مخفف آن می باشد. این نام به افتخار سازندگان اصلی این مرکز خرید یعنی  Mah و Boon Krong انتخاب شده است. در طبقه پایین مرکز خرید MBK مجسمه Mah و Boon Krong  را خواهید دید. مرکز خرید ام بی کی تایلند برای افرادی که واقعاً قصد خرید دارند، می تواند ایده آل باشد. روزانه 100,0000 خریدار به  مرکز خرید ام بی کی بانکوک تایلند مراجعه می کنند.

ام بی کی مرکز خریدی ایده آل در بانکوک تایلند

جاذبه های گردشگری در بانکوک

جاذبه های فراوان این شهر آنقدر زیاد و متنوع است که هر گردشگری را جذب خود خواهد کرد. در راهنمای سفر به بانکوک شما می توانید با نقد و بررسی هر جاذبه مکانهای مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای بررسی تمام جاذبه های گردشگری این شهر زیبا می توانید به صفحه شهر بانکوک تایلند مراجعه کنید.

جاذبه های گردشگری در بانکوک

معبد ماهاتاد از آثار باستانی تایلند

وات ماهاتاد یا معبد موناستری (Wat Maha That or the Monastery) یکی از آثار باستانی بزرگ و ارزشمند و همچنین یکی از اماکن دیدنی و جاذبه های توریستی تایلند است که گردشگران زیادی را به خود جذب کرده و به عنوان یکی از مقاصد گردشگری تور بانکوکمحسوب می شود.

موناستری یکی از معابد اصلی بودایی است که در استان ناخون سی تاممارت، در جنوب تایلند واقع شده است. معبد ماهاتاد تایلند را در اینجا بررسی کنید.

جاذبه های گردشگری در بانکوک

شهر تاریخی آیوتایا مرکز تجارت جهانی در تایلند

«شهر تاریخی آیوتایا» (Historic City of Ayutthaya) که به «شهر سوخته آیوتایا» نیز معروف است، دومین پایتخت پادشاهی سیامی بود که در سال 1350 در زمینی به وسعت 289 هکتار ساخته شد. آیوتایا که به عنوان یکی از اماکن دیدنی تایلند محسوب می شود به عنوان یکی از مقاصد گردشگری تور تایلند بوده و در حال حاضر در منطقه Phra Nakhon Si و در استان Ayutthaya واقع شده است. بودجه ای برای حفظ و توسعه این شهر تاریخی اختصاص یافته است و در حال حاضر نیز مقرراتی برای کنترل ساخت و ساز در پیرامون این شهر از طرف دولت اعمال شده است تا حفاظت و مدیریت از این اموال باستانی هر چه بهتر صورت گیرد. شهر تاریخی آیوتایا را بیشتر بررسی کنید.

جاذبه های گردشگری در بانکوک

کاخ بزرگ یا کاخ پادشاهی بانکوک تایلند

«کاخ بزرگ» (Grand Palace) یا «کاخ پادشاهی» کاخی زیبا در قلب شهر بانکوک است؛ این کاخ بزرگ محل اقامت پادشاه راما I تا پادشاه راما V از سلسله پادشاهان راتاناکوسین (Rattanakosin) بود. امروز، این مکان برای میزبانی مراسم سلطنتی و استقبال از مهمانان پادشاه، مهمانان کشور تایلند و سایر مقامات خارجی است. کاخ بزرگ به دو بخش اصلی تقسیم می شود: «بودای زمردی» و «اقامتگاه سلطنتی». برای بررسی بیشتر این کاخ پادشاهی بانکوک تایلند به صفحه این مقاله مراجعه کنید.

جاذبه های گردشگری در بانکوک

باغ وحش و پرورش تمساح بانکوک

«باغ وحش و پرورشگاه تمساح بانکوک» (Bangkok Crocodile Farm & Zoo)  یکی از جاذبه های گردشگری تایلند است. ممکن است آن را با عنوان مزرعه تمساح بانکوک تایلند نیز شنیده باشید. پرورشگاه تمساح بانکوک در سال 1950 به عنوان اولین پرورشگاه تمساح تایلند راه اندازی شد و در حال حاضر بزرگ ترین باغ وحش و پرورشگاه تمساح در جهان است. این باغ وحش در Tambon Tai Ban که در 3 کیلومتری شهر Samut Prakan قرار دارد، راه اندازی شد. باغ وحش و پرورشگاه تمساح بانکوک یا به طور عامیانه، مزرعه تمساح بانکوک تایلند دارای 6000 تمساح از انواع مختلف است که در گودال های متنوع و مختلفی که برای آن ها حفر شده است زندگی می کنند. برای بررسی بهتر باغ وحش بانکوک به این صفحه مراجعه کنید.

جاذبه های گردشگری در بانکوک

دریم ورلد، جهان رویا در تایلند – بانکوک

بانکوک پایتخت تایلند، اماکن دیدنی، تفریحی و جاذبه های گردشگری متعدّدی دارد که هر کدام متناسب با سلیقه افراد، متنوع است. پس از بازدید از اماکن دیدنی مورد نظرتان و پس از گشت و گذار در مراکز خرید، به نظر می رسد اندکی حضور در یک مکانی تفریحی و زنده کردن کودک درون تان، می تواند سبب ارتقای روحیه شود. «دریم ورلد» (Dreamworldیکی از اماکن تفریحی بانکوک است که رفتن به آنجا می تواند لحظات خوش و به یاد ماندنی را برایتان رقم بزند. این پارک تفریحی که مساحتی در حدود 160 هکتار را به خود اختصاص داده است، در سال 1993 میلادی افتتاح شد. پارک آبی دریم ورلد تایلند را اینجا بررسی کنید.

جاذبه های گردشگری در بانکوک

برای بررسی مراکز دیدنی بانکوک به صفحه آن مراجعه کنید. سفربانک به شما کمک خواهد کرد بهترین انتخاب را قبل از سفر داشته باشید.

 

 

سایر جاذبه های بانکوک

بهترین کروزهای شام تایلند در رودخانه چائو فرایا بانکوک

چائو فرایا، رودخانه پادشاهان، یکی از مهمترین رودخانه های تایلند است که از زمان های دور نقش اصلی و مهمی در صنعت حمل و نقل و معیشت تایلندی ها، به ویژه مردم بانکوک داشته است. امروزه کشتی های لوکسی در ای ...

شهربازی ایمجینیا بانکوک جایی برای آزادی تخیلات کودک

«شهربازی ایمجینیا بانکوک» (Imaginia Playland Bangkok) یک مجتمع تفریحی سر پوشیده می باشد که در مرکز خرید Emporium و در طبقه سوم آن طراحی شده است. ایمجینیا یک شهر بازی دو طبقه است که از ایس ...

دایناسور پلنت، سیاره دایناسورها در بانکوک

مجتمع تفریحی دریم ورلد، شهربازی ایمجینیا و «شهر بازی دایناسور پلنت» (Dinosaur Planet Theme Park Bangkok) از اماکن تفریحی تایلند هستند که در پایتخت این کشور، یعنی بانکوک قرار داشته و می تو ...

مرکز خرید سیام دیسکاوری بانکوک با فروشگاه های لوکس

اگر می خواهید لذت خرید در بانکوک تایلند را تجربه کنید به «مرکز خرید سیام دیسکاوری بانکوک» (Siam Discovery Bangkok) بروید. این پاساژ که در سال 1973 ساخته شد، مورد بازسازی و مدرنیزاسیون قرا ...

مرکز خرید ترمینال 21 بانکوک، پاساژی شبیه به فرودگاه

«مرکز خرید ترمینال 21 بانکوک» (Terminal 21 Shopping Mall) ساختمانی با نمای شیشه ای و فولادی منحصر به فرد است که فضای داخلی آن شبیه یک فرودگاه قرن 21 است؛ این موضوع را زمانی که در آن قدم ب ...

مراکز خرید سیام اسکوئر بانکوک - تایلند

میدان سیام منطقه ای است که شمار زیادی از ساکنان بانکوک در خارج از ساعات کار و مدرسه یکدیگر را در آنجا ملاقات می کنند. پاساژها، بوتیک های کوچک مد، سینماها، رستوران ها و آرایشگاه های زیادی در اطراف و م ...

سیام پارک سیتی بهترین پارک آبی بانکوک

«شهربازی و پارک آبی سیام پارک سیتی» (Siam Park City) شهربازی معروف و بزرگترین پارک آبی بانکوک است و وسعت آن به حدی است که بزرگترین استخر موج دنیا و چندین وسیله تفریحی – سرگرمی آبی ب ...

غذاهای ارزان در بازار شناور تالین چان بانکوک

بازار شناور تالین چان بانکوک (Taling Chan) همانند بازار شناور آمفاوا، از بازارهای روی آب بانکوک است که در تأمین بخشی از نیازهای روزمره مردم بانکوک بسیار مؤثر است. تاجرهای قدیمی و جوان تایلندی بازار ش ...

مرکز خرید پلاتینیوم پاساژی ارزان در بانکوک تایلند

«پلاتینیوم» (Platinum Fashion Mall in Bangkok) مرکز خرید تایلند بانکوک و بازار مد و فشن است و می توان آن را ورژن یا نسخه مشابهی از بازار آخر هفته چاتوچاک در نظر گرفت. تخصص اصلی پاساژ پلاتینیوم بانکوک ...

بازار گل بانکوک، بازاری رنگارنگ

«پاک کالونگ تالا» یا «بازار گل در بانکوک» (Pak Khlong Talat or Flower Market in Bangkok) بزرگترین بازار عمده فروشی و خرده فروشی گل های طبیعی در بانکوک است. برخی حتی ادعا می کن ...