جزیره مرجانی پاتایا منطقه ای توریستی در تایلند

جزیره مرجانی پاتایا منطقه ای توریستی در تایلند

«جزیره مرجانی پاتایا» یا همان کورال آیلند / کو لارن آیلند (coral / Koh Larn island) با سواحل زیبا، آب های روشن، جنگل های انبوه و تپه هایش یکی از پر طرفدارترین مناطق گردشگری است. در سراسر کرانه های این جزیره صندلی و چترهای ساحلی و همچنین رستوران هایی را خواهید دید که با غذاهای دریایی، غذاهای بین المللی و همچنین غذاهای تایلندی پذیرای مراجعه کنندگان هستند. در میان تورهای گردشگری پاتایا، تور جزیره مرجانی پاتایا بسیار محبوب است؛ قیمت تور جزیره مرجان پاتایا بسته به خدمات تور متفاوت می باشد.

جزیره مرجانهای پاتایا تایلند

تفریحات جزیره مرجانی پاتایا تایلند

گذشته از گشت و گذار، پیاده روی و قدم زدن در حوالی جنگل های جزیره و سواحل که حس خوبی توأم با نشاط ایجاد می کند، شنا، حمام آفتاب و استراحت در صندلی‌های ساحلی و آرامش در ساحل، قایق سواری با قایق‌های جت اسکی یا موز، قایق رانی، پاراسلینگ و همچنین سوارکاری از تفریحات رایج در کو لارن آیلند محسوب می شود. به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی پاتایا است. سواحل اینجا از بهترین و زیباترین سواحل تایلند است. در تعدادی از سواحل این جزیره، هتل ها و خانه های ییلاقی ساخته شده تا گردشگران و تورهای پاتایا در صورت تمایل بتوانند بیش از یک روز در اینجا اقامت داشته باشند. نابان (Na Ban) روستای اصلی این جزیره است که بیشتر افراد منطقه در آنجا زندگی می‌کنند. اگر به دنبال سرگرمی و تفریح هیجان‌انگیز در این جزیره هستید، پاراسلینگ را انتخاب کنید و با پرداخت 500 بات دقایقی به یاد ماندنی و شاد برای خود خلق کنید.

تفریحات ساحلی در سواحل جزیره مرجانها

سواحل جزیره مرجانها پاتایا

بهترین کرانه های این منطقه را می توانید در بخش غربی جزیره پیدا کنید؛ ساحل سامایی، ساحل تاوائین و ساحل تین از بهترین سواحل منطقه محسوب می شوند. اگر نگاهی بر نقشه جزیره مرجانی پاتایا بیندازید، به راحتی می توانید این سه کرانه را پیدا کنید.

1- ساحل سامایی

ساحل ماسه ای سامائی (Samae beach) با طول 500 متر و آب تمیز و شفاف، از بهترین سواحل جزیره برای شنا محسوب می شود و تمهیدات لازم برای ایمنی شناگران در اینجا لحاظ شده است. در سامایی صندلی های ساحلی برای استراحت و آرامش در ساحل اجاره داده می شود؛ نرخ اجاره بسته به فصل متغیر و بین 50 تا 100 بات است. دوازده رستوران و کافه در امتداد این کرانه غذاهایی تایلندی، انواع نوشیدنی ها، کوکتل ها، غذاهای دریایی تازه و بستنی سرو می کنند. در بخش انتهایی ساحل ساختمان بزرگی وجود دارد که سقف آن با پنل های خورشیدی پوشانده شده و برای کسانی که می‌خواهند یک شب در اینجا بمانند اقامتگاه خوبی است. برای رفتن به ساحل سامایی از پاتایا می توانید از قایق های تندرو استفاده کنید.

صندلی و چترهای در سواحل جزیره مرجانها

2- ساحل تاوائین محبوب ترین ساحل جزیره ی مرجانی پاتایا

 ساحل تاوائین (Tawaen beach) در فصل های شلوغ مراجعه کنندگان بسیاری دارد و بسیاری از تورهای جزیره مرجانی پاتایا این کرانه را به عنوان مقصد انتخاب می کنند. رستوران ها غذاهای دریایی، تایلندی و بین المللی سرو می کنند. در امتداد این ساحل نیز صندلی هایی برای ریلکسیشن وجود دارد. مغازه های بستنی فروشی، آبمیوه و میوه فروشی هم به چشم می خورد. جت اسکی و قایق سواری با قایق های موز از فعالیت های تفریحی این کرانه است. اقامتگاه های ساحلی متعددی در این منطقه وجود دارد و بدین ترتیب دست شما برای انتخاب باز است. برای رفتن به ساحل تاوائین از پاتایا می توانید از قایق های تندرو استفاده کنید.

جزیره مرجانها در پاتایا تایلند

3- ساحل تین ساحل ساکت و آرام جزیره مرجانهای تایلند

ساحل تین (Tien beach) با ماسه های سفید رنگ، آب زلال و آبی رنگ، درختان نخل و مناظر زیبایی از جزیره مرجاني پاتایا به تصویر کشیده است و نسبت به دو ساحل سامائی و تاوائین طول کمتری دارد. اینجا منطقه ای آرام است، اگر به دنبال آرامش هستید به تین بروید. در امتداد این کرانه چند رستوران وجود دارد و تعداد اقامتگاه ها نیز محدود است. سریع ترین راه از پاتایا برای رسیدن به ساحل تین استفاده از قایق های تندرو است.

جزیره مرجانهای تایلند

بهترین دیدگاه برای تماشای جزیره مرجانی پاتایا

اگر تمایل دارید بهترین دیدگاه جزیره کو لارن را ببینید، به Khao Nom viewpoint که در نزدیکی ساحل سامایی واقع شده است بروید. در اینجا آب های زیبای اقیانوس، جنگل های جزیره، تپه ها، ساحل سامایی و جزیره های کوچک خلیج تایلند را خواهید دید. در صورتیکه هوا تمیز باشد، حتی تمام راهها و مسیرهایی که به پاتایا ختم می شود نیز قابل رویت خواهد بود.

نحوه دسترسی

کورال آیلند پاتایا کجاست؟ این جاذبه توریستی تقریباً در 10 کیلومتری شهر پاتایا واقع شده و دسترسی به آن طی 30-40 دقیقه با قایق های معمولی و طی 15-20دقیقه با قایق های تندرو امکان پذیر است. در صورتی که مبدأ حرکت شما از Bali Hi Pier در جنوب شهر باشد، می توانید با استفاده از قایق های معمولی و پرداخت 30 بات برای هر نفر به جزیره دسترسی پیدا کنید. در داخل خود جزیره نیز جایگاه هایی وجود دارد که می توانید از آنجا موتور سیکلت یا دوچرخه اجاره کنید.

جزیره مرجانهای پاتایا تایلند

آدرس

تایلند، شهر پاتایا، استان چون بوری، بخش بنگ لامونگ.

Address: Koh Larn Coral Island, Bang Lamung District, Chon Buri province ,Thailand.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید