خیابان واکینگ استریت پاتایا از معروفترین خیابانهای پاتایا

خیابان واکینگ استریت پاتایا از معروفترین خیابانهای پاتایا

یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین اماکن دیدنی و مراکز تفریحی پاتایا تایلند به ویژه برای تفریحات شبانه در پاتایا «خیابان واکینگ استریت پاتایا» (Pattaya Walking Street) است که در میان خیابانهاي پاتایا شهرت جهانی نیز دارد. به دلیل مهمانی های شبانه ای که در این محدوده برگزار می شود، تاریکی شب در اینجا بی معناست و شب های خیابان وال استریت پاتایا سراسر نور و نشاط است. علاوه بر مهمانی های شبانه و کلوب های شبانه ای که در کوچه های فرعی وجود دارد، منطقه ای نیز برای پیاده روی دیده می شود که در امتداد آن رستوران ها و کافه های مختلفی سازماندهی شده است. با توجه به شهرت جهانی این خیابان پاتایا تایلند، هتل هایی نیز در نزدیکی آن ساخته شده است که از آن جمله می توان به هتل چهار ستاره سنترا اونیو پاتایا اشاره کرد که از هتلهای نزدیک واکینگ استریت پاتایا محسوب می شود.

خیابان واکینگ استریت پاتایا تایلند

اطلاعات لازم در مورد خیابان پاتایا واکینگ استریت

اطلاع داشته باشید که امکان تردد وسایل نقلیه عمومی در این محدوده، هر روز از ساعت 19:00 تا 3 نیمه شب ممنوع است؛ بنابراین اگر قصد دارید با اتومبیل به آنجا بروید، قبل از ساعات مذکور در محل حضور داشته باشید. برای پارک اتومبیل و همچنین موتور سیکلت می توانید از پارکینگی که در انتهای Bali Hai است استفاده کنید. تفریحات شبانه پاتایا در باشگاه های شبانه این منطقه به طور رسمی در ساعت 4:00 صبح بسته می شوند؛ فعالیت کلوب هایی که خارج از این ساعت به ادامه پیدا کند، غیر قانونی تلقی می شود.

خیابان واکینگ استریت در پاتایا تایلند از معروفترین خیابانهای پاتایا

موقعیت خیابان وال استریت پاتایا

این خیابان پاتایا تایلند به طول یک کیلومتر در بخش مرکزی شهر پاتایا  و ضلع شرقی ساحل خلیج سیام واقع شده است و ابتدای آن از جاده ساحلی شروع و انتهای آن به اسکله بالی هایی ختم می شود. در ماه مارس سال 2010 یک نشانه ویدئویی بزرگ در ورودی جاده ساحلی ساخته شد و چراغ های نئونی که در سر تا سر این خیابان پاتایا به چشم می خورد، یکی از نشانه های اصلی آن محسوب می شود.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید