بیگ بودا، بزرگ ترین مجسمه بودا در پاتایا

بیگ بودا، بزرگ ترین مجسمه بودا در پاتایا

در بالاترین و مرتفع ترین نقطه تپه پراتومناک (Pratumnak Hill) بین پاتایا و جومتین بیچ شما می توانید «بیگ بودا» (Big Buddha) پاتایا را ببینید. بیگ بودایی که در این منطقه قرار دارد، بزرگ ترین بودا در پاتایا محسوب می شود. در این منطقه در سال 1940 زمانی که یک دهکده ماهیگیری بود، معبدی ساخته شد. بیگ بودا در بین گردشگران داخلی بسیار محبوب است، علاوه بر این، مورد توجه تورهای گردشگری پاتایا نیز قرار دارد و یکی از اماکن دیدنی پاتایا به شمار می رود.

می توان گفت مجسمه بیگ بودا پاتایا یکی از موارد برجسته فرهنگی پاتایا محسوب می شود و بازدید از آن برای افرادی که به عنوان بودیسم (Buddhism) شناخته می شوند می تواند لذت بخش باشد اما به همان اندازه برای افراد دیگر نیز جالب خواهد بود.

گردشگران داخلی به منظور دعا و ادای احترام به بودا، بازدید از طراحی پیچیده مجسمه و مجموعه معبد و همچنین گشت و گذار و بازدید از محوطه بیگ بودا به آنجا مراجعه می کنند. علاوه بر مجسمه بزرگ بودا، مجسمه های کوچکی از بودا نیز در اینجا وجود دارد. بخشی از ساحل جومتین را نیز می توان از این منطقه تماشا کرد.

بیگ بودا، بزرگ ترین مجسمه بودا در پاتایا

راه پله ای که به معبد منتهی می شود، قابل توجه است، تعدادی اژدهای طلایی در امتداد تمام دستگیره ها وجود دارد و در پایه ی پله ها، مارهای اسطوره ای هفت گانه ناگاس از دهان اژدها ظاهر شده اند. بر خلاف بازدید از وات فرا یای (Wat Phra yai ) که به پیاده روی نیاز دارد، بازدید از بیگ بودا و بالا رفتن از پله برای جوانان و افراد مسن دشوار نیست. قبل از رسیدن به بالای تپه، ممکن است با پرنده فروش هایی مواجه شوید که پرندگان کوچک را در قفس نگهداری می کنند و به فروش می رسانند.

چگونگی دسترسی به بیگ بودا

بیگ بودا در 2 کیلومتری جنوب پاتایا واقع شده است. می توان با وسایل حمل و نقل عمومی (اتوبوس) و پرداخت حدود 200 بات به این منطقه دسترسی پیدا کرد. ورود به معبد رایگان است.

 

Address: Pattaya City, Bang Lamung District, Chon Buri 20150, Thailand

 

دسترسی از روی نقشه:

 

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید