نانگ نوچ پاتایا بزرگترین باغ گیاه شناسی و گرمسیری تایلند

نانگ نوچ پاتایا بزرگترین باغ گیاه شناسی و گرمسیری تایلند

«باغ گیاه شناسی گرمسیری نانگ نوچ» (Nong Nooch tropical garden) بزرگترین باغ گیاه شناسی تایلند و جنوب شرق آسیا است و از جاهای دیدنی پاتایا محسوب می شود. در اینجا، مجموعه ای از باغ های وسیع در منطقه ای به وسعت حدود 6000 هکتار وجود دارد که در ابتدا برای کاشت میوه های محلی کاربرد داشت. هم اکنون تعداد زیادی گونه های گیاهی و گل در یک محیط بسیار خوب نگهداری می شود. در ابتدا هدف از برپایی باغ گیاه شناسی گرمسیری نانگ نوچ پاتایا، حفاظت از گونه های گیاهی خاص بود اما بعدها مورد استفاده و بازدید علاقه مندان و گردشگران نیز قرار گرفت. یک مسیر پیاده روی به طول بیش از 3 کیلومتر در امتداد سایه های درختان بلند و سر به فلک کشیده وجود دارد که بازدید کنندگان ضمن پیاده روی در آن از باغ های به سبک اروپایی و باغ های درختان نخل گرمسیری لذت می برند. همچنین یک تور 30 دقیقه ای با استفاده از اتوبوس و یا کرایه دوچرخه از دیگر رویدادهایی است که در بازدید از این مجموعه می توانید از آن استفاده کنید. برای بچه های کوچک نیز قایق سواری در قایق های رکابی که به شکل قو طراحی شده است جالب توجه و لذت بخش خواهد بود.

باغ گرمسیری نانگ نوچ بزرگترین باغ گیاه شناسی تایلند

بخش های مختلف باغ گیاه شناسی گرمسیری نانگ نوچ

  • باغ بزرگ فرانسوی (large French garden): از باغ قصر ورسای قرن هفدهم الهام گرفته شده و چهار بخش از زمین این باغ گیاه شناسی را به خود اختصاص داده است.
  • باغ مجسمه های حیوانی (Animal Sculpture garden): در این بخش مجسمه هایی از حیواناتی مانند شتر، لاما (شتر بدون کوهان آمریکای جنوبی)، کانگرو، پلنگ و گوزن را خواهید دید.
  • باغ استون هنج (Stonehenge garden).
  • تپه پروانه (Butterfly Hill): در این بخش گل های رنگانگ کاشته شده و نگهداری می شود. گل ها به نحوی کاشته شده است که در کل، شکلی از یک پروانه را نشان می دهد.
  • باغ بونسای، باغ گیلاس، باغ دشت گل رز، باغ ایتالیایی، باغ ارکیده، درّۀ سیکاد ((Cycad) و باغ Bromeliad بخش های دیگر این مجموعه طبیعی زیبا هستند.

باغ گیاه شناسی نانگ نوچ در پاتایا تایلند

مجموعه ارکیده ها، نخل ها و سیکاد

ارکیده های تایلند معروف است؛ در باغ گرمسیری نانگ نوچ بیش از 650 گونه ارکیده با طیف های رنگی مختلف وجود دارد.

از موارد دیگری که در اینجا بسیار مشهود است، درختان نخل و تنوع زیاد این درختان است؛ بیش از 1100 گونه نخل در این باغ گیاه شناسی کاشته شده است.

نانگ نوچ همچنین دارای یکی از بزرگ ترین مجموعه گونه های سیکاد در جهان است. سیکادها بیشتر در محیط های گرمسیری یافت می شوند و می توانند به مدت بسیار طولانی و صدها سال زندگی کنند. متأسفانه بسیاری از گونه های آن نادر شده اند. باغ گیاه شناسی نانگ نوچ با همکاری و حمایت سازمان بین المللی حفاظت از محیط زیست، در رابطه با سیکادها و ایجاد مجموعه ای از این گیاهان، به ویژه انواعی از آن ها که در خطر انقراض قرار دارند، به منظور حفظ این گیاهان زیبا برای آیندگان، همکاری می کند.

باغ گیاه شناسی نانگ نوچ در پاتایا تایلند

کاکتوس ها و گیاهان گوشتی یا ضخیم

مجموعه ای از کاکتوس ها و گیاهان گوشتی (سوکولنت ها) که معمولاً در شرایط آب و هوایی بسیار خشک مانند بیابان ها رشد می کنند، در باغ کاکتوس یافت می شود. با وجود اینکه آب و هوای تایلند بسیار مرطوب است و این موضوع سبب رشد بی رویه این گیاهان می شود، اما متخصصان این مجموعه موفق به رشد موزون آن ها در منطقه ای با فضای باز شده اند.

 Heliconia و  Zingiberale

 صدها گونه Heliconia  و Zingiberales وجود دارد که مجموعه عظیمی را در این باغ به خود اختصاص داده اند. این گل های زیبا با رنگ های روشن شان شناخته می شوند و برخی از آن ها بومی تایلند هستند.

باغ گیاه شناسی گرمسیری نانگ نوچ پاتایا

فرهنگ تایلندی و نمایش فیل ها در باغ نانگ نوچ پاتایا 

علاوه بر بازدید از گیاهان، گل های زیبا و باغ های متنوع، می توانید از برنامه های مختلف دیگر نیز لذّت ببرید. نمایش فیل ها، رقص سنتی تایلندی و اجرای موسیقی که در آن فرهنگ تایلند به نمایش گذاشته می شود، جزء این برنامه ها هستند. شما همچنین می توانید نمایشی از تکنینک های جنگ باستانی مانند مبارزه با شمشیر، هنرهای رزمی و حتی تظاهرات سربازان دوره پادشاهی Ayutthaya را تماشا کنید. نمایش فرهنگ تایلندی و نمایش فیل ها  4 بار در روز، در ساعت های 10:30، 13:30، 15:30 و 16:30 ارائه می شود.

ساعت کار، قیمت بلیط و آدرس

ساعت کار این مجموعه توریستی که در 20 کیلومتری جنوب شهر پاتایا واقع شده است در تمام روزهای هفته 8 صبح تا 6 عصر می باشد. هزینه ورود  برای بزرگسالان 390 بات و برای کودکان (بچه ها با قدّ 90 تا 120 سانتیمتر) 290 بات است؛ ورود برای کودکان کوتاه تر از 90 سانتیمتر رایگان است. اگر خارج از تور پاتایا به این شهر سفر کرده اید، برای دسترسی می توانید از طریق اتوبوس و یا تاکسی اقدام کنید.

Address: 34/1 Tambon Na Chom Thian, Amphoe Sattahip, Chang Wat Chon Buri 20250, Thailand.

دسترسی از روی نقشه:

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید