چاکن گیو در پاتایا بازار محله قدیمی چینی ها

چاکن گیو در پاتایا بازار محله قدیمی چینی ها

اگر بدتان نمی آید که در سفر به پاتایا تایلند از یک بازار چینی هم دیدن کنید، بازدید از «بازار چینی چاکن گیو» (Chakngeaw Chinese Market) را از دست ندهید؛ این یک بازار هفتگی و محلی در پاتایا است و اگر خوش شانس باشید که در روز 12 ماه می مسیرتان به آنجا افتد، هم فال است هم تماشا! هر سال در 12 می در اینجا جشنی سالانه بر پا می شود؛ یکی از برنامه های این جشن رقص شیرهای چینی است. در مقابل بازار چینی، سینمای قدیمی به چشم می خورد، برای بازدید از بازار نیز ریکشوهای (rickshaw) قدیمی چینی وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن ها تا بخش هایی از بازار را طی کنید.

بازارهای پاتایا، بازار چینی ها در پاتایا، بازار چاکن گیو

بسیاری از مغازه های اینجا، مغازه های فروش لباس هستند، غذاخوری های زیادی نیز وجود دارد. با این حال، این یک بازار چینی واقعی نیست بلکه یک بازار تایلندی است که در یک محله قدیمی چینی برپا می شود. همه چیز در اینجا تایلندی است، غذاها هم تایلندی هستند. با این حال سر زدن به اینجا در یک روز شنبه حتی برای خوردن یک پرس شام ارزشش را دارد. در بخش های میانی بازار یک فروشگاه به چشم می خورد که به نظر می رسد موزه ای کوچک باشد! در این مغازه، لوازم و وسایل قدیمی و عتیقه جمع آوری شده است.

بازار چاکن گیو در پاتایا بازار محله قدیمی چینی ها

معبد چینی در بازار چینی های پاتایا

درست در پشت این بازار هفتگی پاتایا یک معبد چینی وجود دارد، کافیست 500 متر پیاده روی کنید تا به آنجا برسید؛ این معبدِ دهکده چکن گیو و محلی است که بسیاری از مردم برای عبادت به آنجا می آیند. به گفته مردم محلی، قدمت این صومعه نیز همانند قدمت دهکده و بیش از 100 سال است.

به طور کلی این منطقه برای گذراندن یک عصر شنبه جای خوبی است، گشت و گذار در بازار، پیاده روی، گرفتن عکس های یادگاری، بازدید از معبد چینی و ... همگی خاطره انگیز خواهد شد.

آدرس و ساعت کار بازار چاکن گیو در پاتایا

این بازار را در جامعه چاکن گیو چینی ها، در Huay Yai پاتایا پیدا کنید؛ برای دسترسی به آن، نخست بازار شناور پاتایا را پیدا کنید، به سمت چپ بروید و پس از عبور از راه آهن حدود 3 دقیقه مستقیم به مسیر خود ادامه دهید، سپس به راست بپیچید که در این صورت ممکن است بتوانید تابلوی "بازار چینی های چاکن گیو" را ببینید؛ به مسیرتان ادامه دهید، پس از 2 تا 3 دقیقه محوطه پارکینگ این بازار را در دو طرف جاده خواهید دید. شما در بازار هستید! این بازار هفتگی پاتایا شنبه ها از ساعت 3 بعد از ظهر تا 9 شب فعال است.

 

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید