بازار آخر هفته و شبانه تپراسیت در پاتایا

بازار آخر هفته و شبانه تپراسیت در پاتایا

در نزدیکی جاده سوخومویت و در انتهای خیابان و در همسایگی مرکز خرید اوت لت، می توان یکی از بازارهای شبانه پاتایا را پیدا کرد؛ این همان «بازار شبانه خیابانی تپراسیت» (Thepprasit Road Night Market) است. این بازار که در یک مجموعه ای وسیع برپا می شود، به عنوان "بازار آخر هفته پاتایا" و همچنین "بازار کانخه ها تپراسیت" نیز شناخته می شود.

ویژگی های بازار شبانه تپراسیت پاتایا

فروشندگان در دو ردیف و در زیر سقف های فلزی مستقر شده اند. صندلی ها و جایگاه هایی نیز برای استراحت و نشستن خریداران و مردم وجود دارد، اما پیدا کردن یک صندلی خالی برای اندکی استراحت معمولاً چالش بر انگیز است. یکی از عواملی که سبب جذب مردم محلی به این بازار شبانه می شود، غرفه هایی از غذاهای خیابانی رنگارنگ است که به طور منظم در یک ردیف دیده می شوند؛ میوه های تازه و رنگارنگ، غذاهای تایلندی با طعم های مختلف، نودل، آب میوه ها، غذاهای دریایی، دسرها و ... از جمله مواردی هستند که در بخش خوراکی ها و مواد غذایی به چشم می خورند. البته در اینجا علاوه بر غرفه هایی که هفتگی راه اندازی می شود، مغازه هایی نیز وجود دارد که جایگاه شان ثابت و دائمی است.

بازار شبانه و ارازن قیمت تپراسیت در پاتایا تایلند

علاوه بر مواد غذایی در اینجا کااهای مختلفی به فروش می رسد ،از انواع ساعت ها، لوازم آرایشی، DVD، لوازم و قطعات خودرو، محافظ تلفن همراه و حیوانات خانگی گرفته تا چاقوها و شمشیرهای رزم که البته فروش آن ها غیر قانونی است و توصیه می شود از خرید آن ها اجتناب کنید. تعداد زیادی از غرفه ها نیز فروشندگان لباس، کفش، لباس فوتبال و کلاه گیس هستند و تقریباً بیشتر اجناس شان اقلام و طرح های کپی است و در واقع اصل نیست. انواع و اقسام و طیف گسترده ای از پیراهن، شلوار جین، دامن، تی شرت، کلاه، عینک آفتابی و غیره ممکن است وسوسه خرید را در گردشگران و مسافران تایلند دو چندان کند! اینجا قطعاً یک تجربه جالب و پر جنب و جوش خواهد بود.

 قیمت تمامی اجناس در این بازار شبانه آخر هفته مناسب است و با کمی چانه زدن می توانید قیمت ها را کمی پایین تر هم بیاورید به شرط اینکه خوش برخورد و خنده رو باشید، اگر کمی به زبان تایلندی مسلط باشید نیز نتیجه بهتری از چانه زدن خواهید گرفت! در واقع می توان گفت که اینجا مرکز خریدی ارزان در پاتایا است.

بازارهای ارزان پاتایا، بازار شبانه تپراسیت

ساعت کار و آدرس بازار شبانه تپراسیت

این بازار در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه از ساعت 17:00 تا 23:00 باز است.

Address: Thepprasit Road, Jomtien, Patttaya, Thiland.

 

امتیاز 4.67از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید