آنک کوسون سالا پاتایا موزه و عبادتگاه خدایان چینی

آنک کوسون سالا پاتایا موزه و عبادتگاه خدایان چینی

«آنک کوسون سالا» (Anek Kuson Sala) که به عنوان «ویهارنرا سین» (Viharn Sien) نیز شناخته می شود، موزه و همچنین مکانی برای پرستش خدایان چینی می باشد. در اینجا مجموعه ای از آثار هنری و عتیقه های چینی را خواهید دید که در داخل مجموعه معبد Yansangwararam که در سال 1987 به افتخار پادشاه Adulyadej Bhumibol یا Rama IX و به مناسبت تولد 60 سالگی وی ساخته شد به نمایش گذاشته شده است.

آنک کوسون سالا از جاذبه های دیدنی پاتایا تایلند

بخش های مختلف مجموعه آنک کوسون سالا (ویهارنرا سین)

 زمانی که به این مجموعه وارد می شوید، دو شیر بزرگ سنگی پکنی و تعدادی از چهره های اساطیری چینی در ورودی ساختمان به شما را خوش آمد می گویند! همچنان که به موزه معبد وارد می شوید، تعداد زیادی از آثار هنری با ارزش و نادر چینی، نقاشی ها، پیکرها و صورتک های قرمز مایل به قهوه ای از رزمندگان و جنگجویان چینی، تاج و تخت طلایی و عتیقه هایی را خواهید دید که در معرض نمایش قرار داده شده و سبب جذب شما می شود.

موزه ویهارنرا سین از معدود اماکنی است که پیکر یا صورتک هایی از ارتش جنگجویان قرمز مایل به قهوه ای را می توان در آنجا دید. علاوه بر این ها، نقاشی های قدیمی، برنز، سفال، مجسمه های خدایان چینی، مجسمه ی جید گویینین، الهه چینی و بسیاری از مجسمه های بودا را در این مجموعه خواهید دید. بعضی از این آثار هنری توسط دولت چین به عنوان هدایایی به این مجموعه پیشکش شده است.

بخش دیگری از موزه به هنر و تاریخ تایلند اختصاص دارد؛ در این بخش نقاشی هایی را می بینید که صحنه های مهمی از تاریخ تایلند را به تصویر کشیده است؛ پادشاهان بزرگ تایلند مانند پادشاه چولالونگ کورن و تاکسین را نیز می توان در این بخش دید.

در خارج از مجموعه، محل هایی برای صرف غذا و نوشیدنی وجود دارد. پس از کمی استراحت و صرف غذا، می توانید از باغ گیاه شناسی گرمسیری نانگ نوچ که در نزدیکی این مجموعه قرار دارد نیز بازدید کنید.

آنک کوسون سالا یا وهارنراسین از اماکن دیدنی پاتایا تایلند

موقعیت و آدرس

 در 15 کیلومتری جنوب شهر پاتایا، نزدیک خروجی جاده Sukhumvit می توانید این جاذبه دیدنی پاتایا را پیدا کنید.

Address: Pattaya City, Bang Lamung District, Chon Buri 20150, Thailand.

دسترسی از روی نقشه:

امتیاز 4.67از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید