عتیقه های چینی در آنک کوسون سالا (ویهارنرا سین) پاتایا

عتیقه های چینی در آنک کوسون سالا (ویهارنرا سین) پاتایا

«آنک کوسون سالا» (Anek Kuson Sala) در سال 1987 به افتخار پادشاه Adulyadej Bhumibol یا Rama IX و به مناسبت تولد 60 سالگی وی ساخته شد. آنک کوسون سالا که به عنوان «ویهارنرا سین» Viharn Sien نیز شناخته می شود،  مجموعه ای از آثار هنری و عتیقه های چینی است که در داخل مجموعه معبد Yansangwararam قرار دارد. آنک کوسون سالا به غیر از موزه، محلی برای پرستش خدایان چینی نیز می باشد.

آنک کوسون سالا از جاذبه های دیدنی پاتایا تایلند

بخش های مختلف مجموعه آنک کوسون سالا (ویهارنرا سین)

 زمانی که به این مجموعه وارد می شوید، دو شیر بزرگ سنگی پکنی و تعدادی از چهره های اساطیری چینی در ورودی ساختمان به شما را خوش آمد می گویند! همچنان که به موزه معبد وارد می شوید، تعداد زیادی از آثار هنری با ارزش و نادر چینی، نقاشی ها، پیکرها و صورتک های قرمز مایل به قهوه ای از رزمندگان و جنگجویان چینی، تاج و تخت طلایی و عتیقه هایی را خواهید دید که در معرض نمایش قرار داده شده و سبب جذب شما می شود.

موزه ویهارنرا سین از معدود اماکنی است که پیکر یا صورتک هایی از ارتش جنگجویان قرمز مایل به قهوه ای را می توان در آنجا دید. علاوه بر این ها، نقاشی های قدیمی، برنز، سفال، مجسمه های خدایان چینی، مجسمه ی جید گویینین، الهه چینی و بسیاری از مجسمه های بودا را در این مجموعه خواهید دید. بعضی از این آثار هنری توسط دولت چین به عنوان هدایایی به این مجموعه پیشکش شده است.

بخش دیگری از موزه به هنر و تاریخ تایلند اختصاص دارد؛ در این بخش نقاشی هایی را می بینید که صحنه های مهمی از تاریخ تایلند را به تصویر کشیده است؛ پادشاهان بزرگ تایلند مانند پادشاه چولالونگ کورن و تاکسین را نیز می توان در این بخش دید.

در خارج از مجموعه آنک کوسون سالا محل هایی برای صرف غذا و نوشیدنی وجود دارد. پس از کمی استراحت و صرف غذا، می توانید از باغ گیاه شناسی گرمسیری نانگ نوچ که در نزدیکی این مجموعه قرار دارد نیز بازدید کنید.

آنک کوسون سالا یا وهارنراسین از اماکن دیدنی پاتایا تایلند

موقعیت و آدرس مجموعه آنک کوسون سالا (ویهارنرا سین)

مجموعه آنک کوسون سالا (ویهارنرا سین) در 15 کیلومتری جنوب شهر پاتایا، نزدیک کیلومتر خروجی جاده Sukhumvit.

Address: Pattaya City, Bang Lamung District, Chon Buri 20150, Thailand.

امتیاز 4.67از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید