وات یان سانگ بزرگ ترین معبد بودایی در پاتایا

وات یان سانگ بزرگ ترین معبد بودایی در پاتایا

«وات یان سانگ وارارام» (Wat Yansangwararam) بزرگ ترین معبد بودایی در پاتایا و یکی از جاهای دیدنی پاتایا است که به واسطۀ معماری منحصر به فرد، نما و آثار مذهبی خود، شناخته شده و معروف است. مجموعه معبد وات یان سانگ وارارام در جنوب شهر پاتایا قرار دارد، برای مردم محلی محبوب است و به عنوان یکی از اماکن دیدنی شهر، مورد توجه تورهای گردشگری پاتایا قرار دارد. بازدید کنندگان می توانند ساعاتی را برای بازدید از سازه و معماری معبد، تاریخ آن و گشت و گذار در باغ زیبای اطراف معبد بودا صرف کنند. اگرچه این عبادتگاه بزرگترین معبد بودایی پاتایا است اما بزرگترین مجسمه بودا را ندارد، اگر دوست دارید بزرگترین مجسمه بودایی پاتایا را ببینید، باید به تپه پراتومناک بروید و در آنجا بیگ بودا را ببینید.

مجسمه بودا پاتایا کجاست و سواحل تایلند چگونه است

درباره وات یان سانگ بزرگترین معبد بودای پاتایا

این عبادتگاه بزرگ با فضایی در حدود 145 هکتار در کنار دریاچه طبیعی Ban Amphoe ساخته شده، بنابراین، اگر خودتان را به بالای معبد برسانید، مناظر شگفت انگیز اطراف شهر را خواهید دید. علاوه بر این دریاچه بزرگ، تالاب هایی نیز وجود دارد که بر زیبایی مجموعه افزوده است. اینجا محل خوبی برای پیاده روی و لذت بردن از مناظر طبیعی اطراف است. همانطور که در پیاده روهای اطراف معبد راه می روید، مجسمه ها و آثار هنری مختلفی را خواهید دید؛ یکی از مجسمه های اصلی موجود در محوطه، تندیس پادشاه راما VII و همسرش ملکه رامبی بارنی است، همچنین تعدادی از مجسمه های طلایی بودا نیز در برخی از ساختمان ها وجود دارد.

تاریخچه و معماری معبد بودا وات یان سانگ

در معماری این عبادتگاه و ساختمان های موجود در محوطه آن، آثاری از فرهنگ چینی دیده می شود. علاوه بر این، جنبه هایی از طراحی تایلندی، هند، چینی، ژاپنی و حتی سوئیس را نیز می توان دید. وات یان در سال 1976 و با حمایت پادشاه Bhumibol که بیش از 600 میلیون دلار برای توسعه و ساخت آن صرف کرد، ساخته شد. این عبادتگاه بودایی به افتخار Supreme Patriarch که رئیس نظام راهبان بودایی بود ساخته شد.

جا های دیدنی پاتایا و معبد بودایی و بازدید از سواحل تایلند

بزرگترین معبد بودای پاتایا کجاست؟

استفاده از اتوبوس یا تاکسی، بهترین راه دسترسی به معبد است زیرا شما را به آنجا می رسانند و مجدداً بر می گردانند.

 Address: 11 999, Muang Pattaya, Amphoe Bang Lamung, Chang Wat Chon Buri 20150, Thailand.

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید