وات یان سانگ بزرگ ترین معبد بودایی در پاتایا

وات یان سانگ بزرگ ترین معبد بودایی در پاتایا

«وات یان سانگ وارارام» (Wat Yansangwararam) بزرگ ترین معبد بودایی در پاتایا و یکی از جاهای دیدنی تایلند است که به واسطۀ معماری منحصر به فرد، نما و آثار مذهبی خود، شناخته شده و معروف است. مجموعه معبد وات یان سانگ وارارام در جنوب پاتایا قرار دارد. وات یان برای مردم محلی محبوب است و به عنوان یکی از جاهای دیدنی پاتایا، مورد توجه تورهای گردشگری پاتایا قرار دارد. بازدید کنندگان می توانند ساعاتی را برای بازدید از سازه و معماری معبد، تاریخ آن و گشت و گذار در باغ زیبای اطراف معبد بودا صرف کنند.

 

مجسمه بودا پاتایا کجاست و سواحل تایلند چگونه است

 

وات یان سانگ وارارام معبدی بزرگ با فضایی در حدود 145 هکتار است. این عبادتگاه در کنار دریاچه طبیعی Ban Amphoe ساخته شده است، بنابراین، اگر خودتان را به بالای معبد وات یان سانگ وارارام برسانید، مناظر شگفت انگیز اطراف شهر را خواهید دید. علاوه بر این دریاچه بزرگ، تالاب هایی نیز وجود دارد که بر زیبایی مجموعه افزوده است. اینجا محل خوبی برای پیاده روی و لذت بردن از مناظر اطراف است. همانطور که در پیاده رو های اطراف معبد راه می روید، مجسمه ها و آثار هنری مختلفی را خواهید دید. یکی از مجسمه های اصلی موجود در محوطه، پادشاه راما VII و همسرش ملکه رامبی بارنی است، همچنین تعدادی از مجسمه های طلایی بودا نیز در برخی از ساختمان ها وجود دارد.

 

جا های دیدنی پاتایا و معبد بودایی و بازدید از سواحل تایلند

 

معماری معبد بودا از جاهای دیدنی پاتایا

در معماری معبد وات یان سانگ وارارام و ساختمان های موجود در محوطه آن، آثار فرهنگ چینی دیده می شود. علاوه بر این، جنبه هایی از طراحی تایلندی، هند، چینی، ژاپنی و حتی سوئیس را نیز می توان دید.

تاریخچه وات یان سانگ

وات یان در سال 1976 به افتخار Supreme Patriarch ساخته شد. او رئیس نظام راهبان بودایی بود. وات یان تحت حمایت پادشاه Bhumibol  که بیش از 600 میلیون دلار برای توسعه و ساخت آن صرف کرد، ساخته شد.

معبد بودای پاتایا کجاست

استفاده از اتوبوس یا تاکسی، بهترین راه دسترسی به معبد وات یان سانگ وارارام است که شما را به آنجا می رسانند و مجدداً بر می گردانند.

آدرس معبد وات یان سانگ وارارام

 Address: 11 999, Muang Pattaya, Amphoe Bang Lamung, Chang Wat Chon Buri 20150, Thailand

 

دسترسی از روی نقشه:

 

امتیاز 5.00از 5 (1 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید