کوه بودا مهمترین نشانه شهر پاتایا

کوه بودا مهمترین نشانه شهر پاتایا

کوه بودا در تایلند (Buddha Mountain) معروف است و با ارتفاع 130 متر یکی از مهمترین نشانه های شهر پاتایا است. در طول جنگ ویتنام از کوه Khao Cheejan برای معدن کاری استفاده می شد. سنگ های این معدن در ساخت فرودگاه U-Tapao که در آن زمان پایگاه نظامی ارتش آمریکا بود، مورد استفاده قرار گرفت. پس از پایان جنگ، معدن کاری تا سال 1976 با هدف ساختمان سازی ادامه یافت تا اینکه در سال 1996 و در جشن تولد 50 سالگی پادشاه Bhumibol Adulyadej در کوه بودا پاتایا، تصویر بزرگی از بودا که با عنوان کائو چی جان (Khao Cheejan) نیز نامیده می شود، ایجاد شد. این تصویر بزرگ را می توان از چند مایلی دید. نام رسمی تصویر بودا Phra Phuttha Maha Wachira Uttamopat Satsada است.اگر آیین بودایی برای شما جالب توجه است و اگر به دیدن مجسمه های این آیین علاقه مند هستید پیشنهاد می شود در سفر به پاتایا از بیگ بودا که بزرگ ترین مجسمه بودای این شهر است نیز بازدید نمایید.

عکس کوه بودا در پاتایا

عکس کوه بودا

تصویر بودا با استفاده از تکنولوژی لیزر بر روی سنگ حک شده است. سپس، آن را با ورق هایی از طلا جواهر نشان شد؛ این فرآیند چند ماه طول کشید. کوه بودا کهKhao Cheejan  یا Khao Chee Chan نیز نامیده می شود، در منطقه ای از باغ هایی سرسبز با مناظر زیبا قرار گرفته است. در اینجا تعدادی غرفه نمایشگاهی به صورت سالن های روباز و همچنین برکه هایی که با گل های لوتوس پر شده است وجود دارد؛ همه این ها در کنار هم فضایی آرام بخش را فراهم کرده است. علاوه بر این ها، تعدادی معبد وجود دارد که مردم تایلند برای ادای احترام به آنجا می روند. علائم و نشانه هایی به زبان انگلیسی در کوه وجود دارد که اطلاعاتی در مورد تاریخ این محل ارائه می دهد.

کوه بودا پاتایا

باغ های اطراف کوه بودا

جاذبه های دیدنی مجاور

  • از فراز این کوه می توانید Wat Yansangwararam را در نزدیکی یک مجتمع معبد بزرگ و زیبا ببینید.
  • مجموعه Viharn Sien که یک معبد و موزه چینی است ویکی از بهترین کلکسیون ها و عتیقه های چینی در تایلند است.
  • اگر قصد رفتن به باغ  گرمسیری نانگ نوچ  را دارید، کوه بودا یک محل عالی برای استراحت بین راهی است.

از آنجایی که اماکن دیدنی مذکور فقط چند کیلومتر از هم فاصله دارند، بازدید از آن ها در یک روز می تواند ترکیبی عالی از بازدید جاهای دیدنی پاتایا و اماکن مذهبی این شهرباشد.

Address:  Soi Khao Chi Chan, Tambon Na Chom Thian, Amphoe Sattahip, Chang Wat Chon Buri 20250, Thailand.

Phone: +66 93 597 9872

دسترسی از روی نقشه:

امتیاز 5.00از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید