سانچری آو ترو( پراسات سوت جا-توم)

سانچری آو ترو( پراسات سوت جا-توم)

سانچری آو ترو ( پراسات سوت جا-توم ) Sanctuary of Truth (Prasat Sut Ja-Tum) یک معبد بودایی جادویی و پیچیده و یک ساختمان مذهبی در پاتایا تایلند است. ساخت این معبد در سال 1981 آغاز شد و همچنان ادامه دارد؛ انتظار می رود روند ساخت این معبد تا سال 2050 ادامه داشته باشد. ارتفاع معبد سانچری آو ترو ( پراسات سوت جا-توم ) بزرگ ترین و اسرار آمیزترین معبد پاتایا، 150 متر و مساحت معبد دو برابر ارتفاع آن است. این معبد مشرف به دریا و در شمال پاتایا ساخته شده است.

 

 

در این معبد تصاویر نقاشی شده و مجسمه هایی وجود دارد. در ساخت معبد سانچری آو ترو توجه خاصی به معماری سنتی و زیبایی شناختی معاصر شده است. سبک اصلی معماری معبد سانچری آو ترو، تایلندی دوره ایوتایان (Ayutthayan period) است که به طور غنی تزئین شده است. در این معبد  مجسمه های چوبی به چشم می خورد که با دست حکاکی شده و در ساخت آن ها سنت های هنری مختلف مانند سنت چینی، هندی، تایلندی، Srivijayan و Mon Dvaravati به کار گرفته شده است.

در این معبد چهار گوارا (gopura) ساخته شده است که نمایانگر تصاویری از ادیان و اساطیر بودایی و هندو از کامبوج، چین، هند و تایلند هستند.

 

 

هدف از به کارگیری این همه هنر و ظریف کاری در معبد سانچری آو ترو بازتاب مناظر باستانی، دانش باستانی و فلسفه شرقی است. زمانی که بازدیدکنندگان وارد مجموعه می شوند، خواهند توانست زندگی باستانی، مسئولیت های انسانی، افکار پایه، چرخه زندگی، ارتباط زندگی با کائنات و جهان هستی را درک کنند! واضح است که برای ایجاد چنین حس های عمیق و خاصی در وجود هر انسانی، کارها و عملیات زیاد و دقیقی باید در معبد انجام شود و این یک پروسه زمان بَر خواهد بود.

 

Address: 206/2 หมู่ที่ 5 ถนน Pattaya-Naklua, Muang Pattaya, Amphoe Bang Lamung, Chang Wat Chon Buri 20150, Thailand

 

دسترسی از روی نقشه:

 

امتیاز 3.50از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید