معبد سانچری آو ترو از بهترین معابد پاتایا

معبد سانچری آو ترو از بهترین معابد پاتایا

از میان بهترین معابد پاتایا می توان به معبد سانچری آو ترو / پراسات سوت جا توم (Sanctuary of Truth / Prasat Sut Ja Tum) اشاره کرد که یک معبد بودایی جادویی و پیچیده و بنایی مذهبی در پاتایا تایلند است. ساخت آن در سال 1981 آغاز شد و همچنان ادامه دارد و انتظار می رود این روند تا سال 2050 ادامه داشته باشد. ارتفاع معبد سانچری آو ترو ( پراسات سوت جا-توم ) بزرگ ترین و اسرار آمیزترین معبد پاتایا، 150 متر و مساحت معبد دو برابر ارتفاع آن است. این معبد مشرف به دریا و در شمال شهر پاتایا ساخته شده است.

بهترین معابد پاتایا؛ معبد سانچری آو ترو

درباره معبد سانچری آو ترو

 در ساخت معبد سانچری آو ترو توجه خاصی به معماری سنتی و زیبایی شناختی معاصر شده  و شاید همین توجهات ویژه آن را به یکی از بهترین معابد پاتایا بدیل کرده است. سبک اصلی معماری آن تایلندی دوره ایوتایان (Ayutthayan period) می باشد و به طورغنی مزین شده است. در این معبد  مجسمه های چوبی به چشم می خورد که با دست حکاکی شده و در ساخت آن ها سنت های هنری مختلف مانند سنت چینی، هندی، تایلندی، Srivijayan و Mon Dvaravati به کار گرفته شده است. در اینجا تصاویر نقاشی شده و مجسمه هایی وجود داردو چهار گوارا (gopura) ساخته شده که نمایانگر تصاویری از ادیان و اساطیر بودایی و هندو از کامبوج، چین، هند و تایلند هستند.

هدف از به کارگیری این همه هنر و ظریف کاری در معبد پراسات سوت جا توم بازتاب مناظر باستانی، دانش باستانی و فلسفه شرقی است. زمانی که بازدیدکنندگان وارد مجموعه می شوند، خواهند توانست زندگی باستانی، مسئولیت های انسانی، افکار پایه، چرخه زندگی، ارتباط زندگی با کائنات و جهان هستی را درک کنند! واضح است که برای ایجاد چنین حس های عمیق و خاصی در وجود هر انسانی، کارها و عملیات زیاد و دقیقی باید در معبد انجام شود و این پروسه ای زمان بَر است.

بهترین معابد پاتایا، معبد سانچری آو ترو یا پراسات سوت جا توم

ساعات بازدید و آدرس از معبد بودایی آو ترو پاتایا

بازدید از این مجموعه در تمام روزهای هفته امکان پذیر است؛ تورهای پاتایا و گردشگران در صورت تمایل می توانند از ساعت 8:00 صبح تا 6 عصر مراجعه نمایند. اگر معابد از جمله اماکن دیدنی مورد علاقه شما هستند، پیشنهاد می شود در سفر به تایلند از معبد وات سووان خیری خت یا وات چالونگ که در شهر پوکت قرار دارد نیز دیدن فرمایید.

Address: 206/2 Moo 5, Soi Naklua 12, Pattaya-Naklua Rd | Naklua, Pattaya 20150, Thailand. Phone: +66 38 110 653

دسترسی از روی نقشه:

امتیاز 4.25از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید