ساحل کاتانوی در پوکت تایلند

ساحل کاتانوی در پوکت تایلند

«ساحل کاتا نوی» (Kata Noi Beach) یک جزیرۀ کوچک زیبا و از جاذبه های گردشگری و یکی از مقاصد توریستی تایلند است؛ این ساحل در پوکت واقع شده و از سواحل جنوب غربی آن محسوب می شود. کاتا نوی یک ساحل عمومی است. نگهبانان در طیّ روز در طول ساحل گشت می زنند و پرچم ها را به منظور اطلاع رسانی در مورد شرایط ساحلی در جایگاه های مخصوص قرار می دهند. به منظور حفظ محیط زیست بی نظیر منطقه ساحل کاتا نوی هر روز تمیز و از زباله ها پاک می شود.

در کاتا، سه منطقه که مورد علاقه گردشگران است عبارتند از خلیج کارون، کاتا و کاتا نوی؛ فاصلۀ این سه منطقه از یکدیگر کم است و هر سه در نزدیکی منطقۀ نای هارن واقع شده اند. شمالی ترین بخش ساحل کاتانوی، محبوب ترین قسمت این ساحل محسوب می شود. ساحل کاتا و ساحل کاتا نوی در اطراف پرتگاه یا دماغۀ Laem Sai ساحل کارون قرار دارند. هر دو آن ها دارای استراحتگاه ها و خانه های ییلاقی هستند. ساحل کاتا نوی در واقع خلیج کوچکی است که در نزدیکی تپه های کوتا واقع شده است و فاصلۀ آن تا تپه های مذکور چند دقیقه ای بیش نیست. کاتا نوی بیچ معمولاً در تمامی روزهای سال شلوغ است.

 

ساحل کاتانوی در پوکت تایلند

 

بهترین زمان بازدید از ساحل کاتا نوی

اگر برای ماه عسل به تایلند مسافرت می کنید و ساحل کاتا نوی یکی از مقاصد گردشگری شما خواهد بود، بهتر است بدانید که بهترین و پر بازدیدترین زمان رفتن به این ساحل دنج، نوامبر تا آوریل است؛ زیرا در این ماه ها آب و هوا عالی، آفتابی و روشن بوده و دریا بسیار آرام و آب شفاف می باشد.

فصول کم بازید از کاتا نوی بیچ

ماه می تا اکتبر که فصل باران های موسمی است، فصول و ماه های کم بازید کاتا نوی بیچ به شمار می روند. در این فصول موسمی چند ساعت در روز باران می بارد. در این زمان شنا کردن با امواج بزرگ هیجان انگیز است و باید بسیار مراقب بود؛ همچنین جزر و مد شدید است، بنابراین به منظور امنیت خود به پرچم های ساحل توجه داشته باشید!

فعالیت های ساحلی

اگرچه شما نمی توانید تمام فعالیت های ساحلی که در سواحل شلوغ کاتا، کارون و پاتونگ وجود دارد را در ساحل کاتا نوی ببینید اما در این ساحل، قایق های جت اسکی و قایق موز در دسترس می باشد؛ علاوه بر این، شما می توانید در انتهای جنوبی ساحل، Snorkeling داشته باشید.

 

سواحل تایلند ، ساحل کاتانوی در پوکت تایلند

 

موج سواری در ساحل کاتا نوی

ساحل کاتا نوی، یکی از سواحل مورد علاقه موج سواران است. برای موج سوارانی که از هیجان لذت می برند و تمایل دارند موج سواری خود بر امواج پر تلاطم تری تجربه کنند، پشنهاد می کنیم که از ماه می تا اکتبر به ساحل کاتا نوی رفته و تجربه ای جدید در موج سواری کسب کنند. خاطر نشان می کنیم که در طیّ ماه های مذکور، می بایست از شنا کردن خودداری شود، اما در سایر ماه ها، شنا کردن خطری را در پی نخواهد داشت.

اقامت در مجاورت ساحل کاتا نوی

اتاق هایی در اطراف ساحل کاتانوی وجود دارد که برای اقامت مناسب و  مقرون به صرفه هستند. در دهه های گذشته «ویلا رویال» (Villa Royale ) در بخش شمالی کاتا نوی بیچ ساخته شد. ویلا رویال یک هتل عجیب است که با یک باغ زیبا احاطه شده است. این ویلا در واقع یک خانه شخصی بود که به طور بسیار موفقی به هتل تبدیل گشت؛ برای هر یک از  اتاق های این هتل طراحی خاص و دکوراسیون های مختلفی صورت گرفته است.

 

Address: Karon, Mueang Phuket District, Phuket 83100, Thailand

 

دسترسی از روی نقشه :

امتیاز 5.00از 5 (2 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید