بازار شبانه چیلوا بازار شبانه ارزان در پوکت تایلند

بازار شبانه چیلوا بازار شبانه ارزان در پوکت تایلند

بازارهای شبانه از بازارهای رایج در جزیره پوکت تایلند هستند و طرفداران خاص خود را دارند، به ویژه اینکه کار و فعالیت شان پس از غروب آفتاب و زمانی است که هم از گرمای هوا کاسته می شود و هم بیشتر افراد شاغل از محل کارشان تعطیل شده اند. بازارهای شبانه گاه فقط در آخر هفته فعال هستند همانند بازار شب آخر هفته پوکت و گاه در تمام روزهای هفته فعالیت دارند و «بازار شبانه چیلوا» (Chillva Market Phuket) یکی از آن هاست؛ با این تفاوت که بیشتر، افراد بومی و مردم تایلند به این بازار جذب می شوند و از آن جا خرید می کنند.

بازارهای ارزان در تایلند، بازار شبانه چیلوا در پوکت تایلند

از میان اقشار مختلف تایلند، این بازار بیشتر مورد توجه و مورد علاقه نوجوانان است. بازار شبانه چیلوا در نزدیکی خیابان یا اُوارات  (Yaowarat) واقع شده و قیمت اجناس در این بازار، نسبت به سایر بازارهای پوکت ارزان تر است. در مرکز این مجموعه خرید یک استیج کوچک وجود دارد و یک آمفی تئاتر نیز در جلوی استیج قرار دارد. زمانی که بازار پر جنب و جوش و شلوغ باشد در اینجا موسیقی و نمایش های مختلف انجام می شود و به این ترتیب شور و شوق و هیجان بیشتری بر فضا حاکم می شود.

بازار شبانه چیلوا بازار ارزان قیمت در پوکت تایلند

از بازار شبانه چیلوا چه وسایلی می توان خرید؟

علاوه بر لباس، کفش و کتانی، و دیگر اجناسی که در بیشتر بازارها باب است و فروخته می شود، در اینجا انواع غذاها، نوشیدنی ها و بستنی نیز فروخته می شود و می توان گفت نیمی از غرفه های بازار شبانه چیلوا به مواد غذایی اختصاص دارد؛ قیمت غذاها مناسب است و در حجم و مقدار زیاد فروخته می شود و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. انواع حشرات سرخ شده مثل ملخ، کرم ابریشم و غیره را در این بازار می توان پیدا کرد. شما می توانید تخفیف های خوبی از فروشندگان این بازار بگیرید اما توجه داشته باشید که در تخفیف گرفتن زیاده روی نکنید زیرا اغلب فروشندگان این بازار افراد جوانی هستند که تلاش می کنند از طریق فروشندگی، پولی برای تحصیل خود به دست آورند.

بازار شبانه پوکت، بازارهای ارزان پوکت، بازار چیلوا

ساعت کار و آدرس بازار شبانه چیلوا

اگر قصد رفتن به چیلوا را دارید می توانید هر روز بجز یکشنبه ها از ساعت 17 به آنجا بروید اما بهترین روزهایی که پیشنهاد می شود، پنجشنبه ها، جمعه ها و شنبه ها است زیرا در این سه روز، بازارهای روز هم در کنار این بازار شبانه بساط می کنند و این بر جذابیت این مجموعه خرید می افزاید؛ فروشندگان معمولاً تا ساعت 23 مشغول به کار هستند.

AddressRatsada, Mueang Phuket District, Phuket 83000, Thailand.

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید