فریدوم بیچ گوهر سواحل غرب پوکت

فریدوم بیچ گوهر سواحل غرب پوکت

سواحل زیادی در کشور تایلند و در شهر توریستی پوکت وجود دارد. مسئولان این کشور از این فرصت و بهره های طبیعی و خدا دادی استفاده کرده و این سواحل را طوری رونق داده اند و امکاناتی را در آنجا فراهم آورده اند که سبب جذب گردشگران زیادی به این شهر، یعنی پوکت شده است؛ علاوه بر جذب گردشگر، درآمدزایی و اشتغال زایی خوبی نیز برای مردم بومی ایجاد شده است. از جمله سواحل معروف پوکت می توان به ساحل کارون، کاتا بیچ و فریدم بیچ اشاره کرد. «ساحل فریدم» یا «فریدم بیچ» (Freedom Beach) یک گوهر منحصر به فرد در ساحل غربی پوکت است؛ این ساحل با نوار یا باریکه ای از ماسه های سفید به طول 300 متر و با تپه های پوشیده شده از جنگل های انبوه احاطه شده است که می تواند مقصد بسیاری از تورهای گردشگری باشد.

فریدوم بیچ از سواحل پوکت تایلند

ویژگی هایی ساحل فریدم بیچ تایلند

  • صخره های گرانیتی.
  • وجود تپه هایی در اطراف ساحل که با درختان سرسبز و متراکم پوشیده شده است.
  • وجود رستوران های کوچک در بخش جنوبی ساحل.
  • خدمات چترهای اختصاصی برای استفاده در ساحل.
  • وجود تور والیبال ساحلی و تعدادی دروازه برای بازی فوتبال.

فعالیت های مجاز در فریدم بیچ

به غیر از آفتاب گرفتن، از دیگر فعالیت های محبوب که می توانید در فریدم بیچ از آن لذت ببرید عبارت است از: فوتبال ساحلی (دو مینی گل در دسترس است)، والیبال ساحلی و snorkeling. جت اسکی یا سایر فعالیت های تفریحی پر سر و صدای دریایی در این ساحل وجود ندارد؛ این نشان می دهد که اینجا یک ساحل آرام است و می تواند مقصد توریستی خوبی برای افرادی که در پی آرامش در سواحل هستند، باشد.

فریدم بیچ از سواحل پوکت تایلند

چگونه به ساحل فریدم برویم؟

از آنجا که ساحل توسط زمین های خصوصی احاطه شده است، فقط می توان با قایق وارد این ساحل شد. ساده ترین راه این است که یک قایق را از منطقه اسکله در منتهی الیه جنوب ساحل پاتونگ کرایه کنید، اما این گران ترین راه است زیرا ممکن است در حدود 1500 بات هزینه داشته باشد؛ علاوه بر این، می توانید یک قایق از شمال ساحل کارون یا ساحل Tri Trang کرایه کنید که البته این کار دشوارتر خواهد شد. در هر صورت، قایق سواری حدود 15 دقیقه خواهد بود و در طول مسیر عبوری خود با مناظر زیبا مواجه خواهید شد.

.Address: Pa Tong, Kathu District, Chang Wat Phuket 83100, Thailand

امتیاز 5.00از 5 (4 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید