بیگ بودا پوکت مجسمه بزرگ معروف در پوکت

بیگ بودا پوکت مجسمه بزرگ معروف در پوکت

پوکت از جمله استان های مهم جنوبی کشور تایلند می باشد که به لحاظ توریستی و جاذبه های گردشگری خود اهمیت یافته است. این شهر با تندیسِ غول پیکر خود که بر فراز تپه ای به نام نکرد (Nakkerd Hill) ساخته شده، مشهور است؛ این تندیس همان «پوکت بیگ بودا» (Phuket Big Buddha) است. 95 درصد از جمعیت تایلند پیرو مذهب بودا هستند و به طور کلی، تندیس های بودا برای مردم تایلند مقدس می باشد. در شهر پاتایا نیز که یکی دیگر از شهرهای اصلی تایلند است، یک بودای بزرگ وجود دارد که به بیگ بودا پاتایا معروف است.

مجسمه پوکت بیگ بودا و بخش های مختلف آن

محوطه اطراف مجسمه

گشت و گذار در محوطۀ مجسمه بزرگ معروف در پوکت، می تواند جالب باشد. مساحت این محوطه حدود 2500 متر مربع است. اگر اهل عکاسی و خلق تصاویر خاص و منحصر به فرد هستید، با قدم زدن و گشت و گذار در محوطه اطراف مجسمه می توانید عکس های به یاد ماندنی و زیبایی تهیه کنید. در این محوطه، مجسمه های دیگری از بودا را نیز می توان دید که نسبت به مجسمۀ اصلی کوچک تر هستند و از آن جمله می توان به مجسمۀ بودای طلایی اشاره کرد.

نمایشگاه

در بخش داخلی این مجسمه بزرگ، نمایشگاهی وجود دارد که در تمامی طول سال و به طور دائمی بر پا است و گردشگران می توانند برای خرید سوغاتی سری به این بخش جذاب بزنند. مجسمه های کوچک مذهبی، شمع، عود و... از سوغاتی هایی هستند که با گشت و گذار در این مجموعه می توانید تهیه کنید. همچنین در این بخش، گردشگران می توانند با عقاید و رسوم مردم تایلند آشنا شوند و مجسمه های افراد بزرگ و والا مقام مذهب بودا را ببینند.

عرشه بازدید و پله ها

عرشه بازدید، محوطه ای روباز است که از آنجا می توان مجسمه بیگ بودای پوکت را به راحتی دید. در عرشه بازدید، بزرگی و عظمت مجسمه حس می شود. در بخش جلویی مجسمه بزرگ بودا، پلکانی وسیع با سنگ هایی از جنس مرمر ساخته شده است. این پله ها بر بزرگی و عظمت این مجموعه افزوده و محل خوبی برای عکاسی و تهیه تصاویر زیبا است.

هزینه بازدید از مجسمه بزرگ بودا

بازدید از مجسمه بزرگ بودا و مجموعه های موجود در آن رایگان است.

آدرس

Address: Tambon Karon, Amphoe Mueang Phuket, Chang Wat Phuket 83100, Thailand

Phone: +66 81 891 3827

امتیاز 0از 5 (0 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید