خیابان واکینگ استریت پوکت بازار محبوب یکشنبه ها

خیابان واکینگ استریت پوکت بازار محبوب یکشنبه ها

یکشنبه ها همواره یک روز آرام در شهر پوکت است، زیرا مردم، شهر را برای رفتن به مراکز خرید و جاهای دیدنی پوکت ترک می کنند؛ در مقابل، یکشنبه ها همواره یک روز خوب و پر تردد در اطراف این شهر قدیمی است. «خیابان واکینگ استریت پوکت یا یکشنبه بازار» یا «لارد یای» (Sunday Walking Street Market/Lard Yai) جایی است که بازاری ها و کسبه در روزهای یکشنبه بساط خود را در این خیابان می گسترانند و افراد زیادی، از جمله گردشگران برای خرید به آنجا می آیند. این بازار یکی از اماکن دیدنی پوکت محسوب می شود و گردشگران می توانند سوغاتی های مورد علاقه خود را از این مرکز خرید کوچک خریداری کنند. علاوه بر این ها، لارد یای یک بازار بسیار محبوب برای مردم محلی است. گروه های موسیقی و هنرمندان خیابانی را می توان در یکشنبه های لارد یای دید.

بازار واکینگ استریت بازار محبوب آخر هفته های پوکت تایلند

درباره خیابان واکینگ استریت پوکت

این مجموعه یکشنبه ها از ساعت 4 بعد از هر تا 9 شب (و اغلب فراتر از 9 شب) فعال است و سبب می شود جاده آرام Thalang به یک خیابان شلوغ تبدیل شود. در روزهای عادی بیشتر مغازه ها تجارت روزانه خود را انجام می دهند اما محبوبیت و لذت خرید از این بازار به آخر هفته ها موکول می شود. بنابراین می توان گفت بازار واکینگ استریت بازار محبوب یکشنبه های پوکت تایلند است. به طور کلی، بازارهای شبانه در پوکت کم نیستند و همیشه یکی از مقاصد محبوب آخر هفته های تایلند است.

خیابان یکشنبه بازار پوکت یا لارد یای

از خیابان واکینگ استریت پوکت چه بخریم؟

مسلماً هر بازاری در فروش برخی از اقلام برجسته تر است. در واکینگ استریت پوکت نیز می توانید وسایل متعددی خریداری کنید که از آن جمله می توان به صنایع دستی، کیف، کلاه، لباس، عتیقه جات و گیاهان اشاره کرد. غذا و تنقلات هم وجود دارد و می توانید اسنک های خوبی تهیه کنید. غذا و سوغاتی عمده ترین مواردی هستند که می توان از اینجا تهیه و خریداری نمود. به طوری کلی شما می توانید در اینجا لباس، پارچه، تجهیزات ورزشی، داروهای سنتی، ماهی، گوشت و ... را خریداری نمایید. اگر در صدد خرید  تی شرت و شلوار جین ارزان قیمت هستید حتماً سری به اینجا بزنید. وجود کافه ها، رستوران ها بستنی و آبمیوه فروشی ها نیز جنب و جوش و رونق بیشتری به بازار واکینگ استریت پوکت داده است. خیابانی با همین نام در شهر پاتایا تایلند نیز وجود دارد که به خیابان واکینگ استریت پاتایا معروف است و شهرت جهانی دارد و برخی از رستوران های پاتایا نیز در امتداد آن قرار دارند.

خیابان یکشنبه بازار پوکت یا لارد یای

ساعت کار و آدرس خیابان واکینگ استریت پوکت

ساعت کار این بازار پوکت در روزهای یکشنبه 16:00 تا 21:00 است. اگر ساعت 17 (5 عصر) به این بازار برسید، بازار آرام است؛ رفته رفته و با نزدیک شدن به ساعت 18 بر تردد آن افزوده می شود. ساعات شلوغ و پر بازدید از 6:30 تا 7 بعد از ظهر به بعد خواهد بود که البته این ساعت بسته به فصل و آب و هوای تایلند کمی متغیر است. ورودی اصلی این بازار یک دروازه چوبی به سبک و طرح چینی است این ورودی در طرف شرقی Thalang Road است. پیدا کردن محل پارک جهت پارک ماشین، به ویژه در ساعات اوج تردد، معمولاً مشکل است.

Address: Thalang Rd, Tambon Talat Yai, Amphoe Mueang Phuket, Chang Wat Phuket 83000, Thailand.

امتیاز 4.67از 5 (3 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید