دانستنی های سفر به دبی

دانستنی های سفر به دبی

دبی شهر بزرگ و شلوغ، پر رزق و برق و متظاهر امارات متحده عربی، سالانه شمار زیادی توریست به خود جذب می کند. افرادی که با تور دبی به این شهر سفر می کنند، مشکلی جهت گردش در شهر و بازدید از جاذبه های توریستی دبی نخواهند داشت، زیرا راهنمای تور آشنایی کافی جهت هدایت گردشگران را دارد؛ از این رو، هدف اصلی از ارائه این مقاله، ایجاد یک ذهنیت کلّی و اولیه در رابطه با سفر به دبی برای افرادی است که نخستین بار است که به این شهر توریستی سفر می کنند.

ویزای امارات

با مراجعه به آژانس های مسافرتی و از طریق کارگزاری، می توانید ویزای امارات را تهیه کنید. جهت دریافت ویزای دبی، چک ضمانت به مبلغ 10 میلیون تومان لازم است. توجه داشته باشید به دلیل آنکه قوانین سفارت دبی به مرور زمان تغییر می کند، حتما پیش از اقدام برای ویزا از قوانین جدید مطلع شوید.

هزینه و شرایط ویزای دبی با توجه به اینکه ویزا عادی باشد یا فوری، متفاوت و به شرح زیر است:

ویزای 14 روزه

عادی (تحویل ۷-۵ روز کاری) حدود ۳۲۰ درهم امارات (معادل ۱,۲۲۸,۴۰۰ تومان)

فوری (تحویل ۲۴ تا ۴۸ ساعت) حدود ۳۷۰ درهم امارات (معادل ۱,۴۲۰,۳۴۰ تومان)

ویزای 1 ماهه

عادی: حدود ۳۶۰ درهم امارات (معادل ۱,۳۸۱,۹۶۰ تومان)

فوری: حدود ۴۲۰ درهم امارات (معادل ۱,۶۱۲,۲۸۰ تومان)

ویزای 3 ماهه

عادی: حدود ۱,۰۰۰ درهم امارات (معادل ۳,۸۳۸,۷۷۰ تومان)

فوری: حدود ۱,۱۰۰ درهم امارات (معادل ۴,۲۲۲,۶۵۰ تومان)

 

به غیر از هزینه هایی که جهت دریافت ویزا باید پرداخت، هزینه ای هم به عنوان عوارض خروج از کشور باید پرداخت کرد؛ این هزینه برای بار اول 220 هزار تومان، بار دوم 330 هزار تومان و برای دفعات بعد 440 هزار تومان است که می توانید آن را در فرودگاه یا پایانه های مرزی پرداخت کنید.

سفر ارزان قیمت به دبی

بسیاری از افراد در صدد خرید بلیط ارزان دبی هستند و معمولاً از طریق خرید بلیط های لحظه آخری اقدام می کنند؛ با این حال، برای سفر به این شهر توریستی و پر طرفدار می توان با در نظر گرفتن برخی موارد، تا حدودی از هزینه های مازاد کاست و به این ترتیب سفری ارزان قیمت برای خود رقم زد؛ برخی از این موارد در ذیل ارائه شده است.

 • به جای پرواز مستقیم به دبی، می توانید پروازی به ابوظبی داشته و سپس از آنجا به دبی بروید. Etihad یک شاتل رایگان بین فرودگاه ابوظبی و دبی را فراهم کرده است، اما شما فقط می توانید تا ظرف مدت 24 ساعت از پرواز خود، از خدمات آن استفاده کنید.
 • دبی یکی از شهرهای توریستی گران است؛ هزینه ها 60 تا 90% بیشتر از هزینه های شهر تهران است. اگر تصمیم بگیرید در هتل ها یا اقامتگاه های فانتزی دبی اقامت داشته باشید و در بهترین رستوران ها غذا بخورید و خرید خود را از فروشگاه های بزرگ انجام دهید، اقامت در دبی بسیار گران تمام خواهد شد! اما می تواند این طور نیز نباشد. اگر حدّأقل نیمی از روزهای اقامت تان را در حومه شهر دیرا بگذرانید، بجای خرید از مراکز خرید مجلل و بزرگ، خرید خود را از بازار انجام دهید، غذای خود را از غذاخوری های کوچک که در امتداد خیابان ها هستند تهیه کنید، ناگهان متوجه می شوید که سفر به این شهر برایتان مقرون به صرفه خواهد شد.
 • پس از چند روز اقامت در دبی، به این نتیجه می رسید که بزرگترین / سریعترین / گرانترین / بلندترین / زیباترین سازه ها در جهان در این شهر است؛ بسیاری از ادعاهای ثبت شده در جهان برای همه چیز، از جمله بلندترین ساختمان جهان و بزرگترین مرکز خرید در جهان را می توانید در اینجا ببینید. برای رفتن از یک مکان به مکانی دیگر بجای تاکسی های محلّی، از Careem استفاده کنید زیرا به طور قابل ملاحظه ای ارزان تر از تاکسی ها هستند.
 • غذاهای خوشمزه محلی و بین المللی را می توانید در دبی پیدا کنید. بسته به اینکه در چه رستوران و در کدام محله اقدام به صرف غذا کنید، قیمت ها متنوع خواهد بود. از رستوران های کوچک محلّی استفاده کنید تا بدین ترتیب کمی از هزینه های سفر خود به دبی کم کنید. خیابان های محله دیرا، یکی از محله های قدیمی دبی، انواع غذاهای خوشمزه با قیمت مناسب ارائه می دهند. غذاهای ایرانی، مصری، پاکستانی، اردنی و بنگلادشی را می توانید در اینجا پیدا کنید. در منطقه بور دبی (Bur Dubai area) نیز می توانید غذاهای ایرانی را پیدا کنید.

غذاهای ایرانی در دبی

قوانین عمومی سفر به دبی

 • یکی از قوانین عمومی مهم و سر سختانه دبی، منع استفاده از مشروبات الکلی است. الکل در این شهر بسیار گران است و افراد کمتر از 21 سال مجاز به نوشیدن آن نیستند و تنها در بارهای مرتبط با هتل ها یا کلوب ها می توانند از آن استفاده کنند.
 • همراه داشتن موادّ مخدر (کوکائین، هروئین، کانابیس و اوپیاتس و مشتقات آن‌ ها) و موادّ شیمیایی به دبی ممنوع است. علاوه بر این ها، همراه داشتن هر نوع شیء غیر مجاز که بر خلاف مذهب و ارزش های اخلاقی امارات باشد.
 • اگر به دلیل بیماری یا هر دلیل دیگر، از داروهایی استفاده می کنید که جزء موارد ممنوعه است، آن را همراه خود نبرید. همچنین شما تنها مجاز هستید به اندازه استفاده 3 ماه با خود دارو به همراه داشته باشید.
 • خرید سیگار و نوشیدنی های خاص (فقط برای افراد غیر مسلمان) در فرودگاه دبی برای بزرگسالان مجاز است.
 • عکاسی از زنان محلی، پلیس، ماشین پلیس و ساختمان های دولتی غیر قانونی است.
 • نیازی نیست خانم ها پوشش کامل داشته باشند، اما پوشش باید در حد معقول باشد. فراموش نکنید که به یک کشور اسلامی سفر کرده اید.

دانستی های لازم در مورد دبی

 • به لحاظ زمان، امارات متحده عربی نیم ساعت از ایران عقب تر است.
 • زبان رسمی این شهر عربی است، اما افراد آشنا به زبان انگلیسی آشنایی نیز وجود دارند.
 • واحد پول کشور امارات درهم است. 5 درهمی، 10 درهمی، 20 درهمی، 50 درهمی، 100 درهمی، 200 درهمی، 500 درهمی و 100 درهمی از اسکناس های رایج امارات متحده عربی است.
 • یشنهاد می شود داروهایی مانند استامنیفون، پروفن یا ژلوفون و قرص سرماخوردگی با خود همراه داشته باشید.
 • خیابان های دبی شماره گذاری عددی ندارد، بنابراین پیش از سفر خود، نقشه ای از شهر دبی دانلود کنید.
 • اگر در صدد صرف غذاهای ایرانی در رستورانی معتبر هستید، رستوران Ostadi را پیشنهاد می کنیم. چلو کباب این رستوران را امتحان کنید.
 • اگر به دنبال صرف یک صبحانه خوب در رستورانی خوب هستید، رستوران اتمسفر را پیشنهاد می کنیم.

پول رایج کشور امارات متحده عربی

غذاهای خوشمزه و گران شهر دبی

سر آشپزهای مشهور زیادی از سراسر جهان در هتل ها، اقامتگاه ها و رستوران های دبی وجود دارند و از این رو، غذاهای سر آشپزهای دبی دارای شهرت جهانی است! برای لذت بردن از این غذاهای خوشمزه باید جیب تان پر پول باشد! غذاهایی مانند Nobu Matsuhisa، Gordon Ramsay، Gary Rhodes، Jamie Oliver و Sanjeev Kapoor از خوشمزه ترین و لذیذترین غذاهای دبی، اما گران قیمت و پرهزینه هستند.

غذاهای خوشمزه و گران شهر دبی

تعطیلات آخر هفته از جمعه شروع می شود

در امارات متحده عربی، جمعه و شنبه جزء تعطیلات آخر هفته محسوب می شود؛ به همین دلیل، کافه ها و رستوران ها در صبح جمعه بسته هستند؛ در عوض، بسیار شایع است که مردم دبی نهار روز جمعه را در رستوران های محبوب شهر میل می کنند.

بازدید از برج خلیفه را از دست ندهید

برج خلیفه بلندترین ساختمان دنیا، با امکانات مختلفی مانند هتل، رستوران، کافه و استخر، خارق العاده ترین سازه دنیا است. در طبقه 148 این برج، یک عرشه بازدید وجود دارد که می توانید از آنجا تصویر زیبایی از شهر دبی ببینید. گرچه هزینه رفتن به عرشه ارزان نیست (از 46 دلار به بالا) اما ارزش دیدن دارد.

برج خلیفه از جاذبه های توریستی دبی

دبی شهر پیاده روی نیست

با توجه به نزدیکی دبی به صحرا، دمای هوا بالا است. میانگین دمای هوا در تابستان، از ماه ژوئن تا اوت، بیش از 40 درجه سانتی گراد و بسیار گرم است. با توجه به گرمای هوا، بدیهی است که پیاده روی گزینه چندان مناسبی برای گذران وقت و سرگرمی در تابستان دبی نیست! آفتاب دبی سوزان است و از این رو، عمده مراکز خرید، اماکن دیدنی و جاذبه های توریستی دبی در مجاورت یکدیگر بنا شده اند. مراکز خرید دبی، مثل دبی مال، آنقدر بزرگ و سیع هستند که با ورود و بازدید از آن ها ناخودآگاه پیاده روی نیز کرده اید. در زمستان نیز دمای هوا در طول روز از 23 تا 26 درجه سانتی گراد متغیّر است و این زمان برای گشت و گذار در خیابان ها یا رفتن به سواحل دبی مناسب است.

دبی، بهشت خرید

افرادی که اهل خرید کردن هستند، از دبی با عنوان بهشت خرید یاد می کنند. شما می توانید تقریباً تمام نیازهای خود را از مغازه ها، بازار ها، فروشگاه ها و مراکز خرید دبی تأمین کنید؛ از پوشاک، لوازم آرایشی بهداشتی و جواهرات گرفته تا ادویه ها، موادّ غذایی با کیفیت و سوغاتی های دبی. از فستیوال های خرید دبی که معمولاً از 26 دسامبر (5 دی) آغاز و تا 27 ژانویه (6 بهمن) ادامه دارد استفاده کنید.

دبی مال معروفترین مرکز خرید دبی و جهان

از آسمان خراش ها و مراکز خرید فانتزی تا صحرای دبی

از آسمان خراش ها، رستوران ها و مراکز خرید دبی تا صحرای دبی راهی نیست! به محض اینکه شهر به پایان می رسد، تپه های ماسه ای صحرا را می توان دید. سافاری بیانی دبی یکی از جاذبه های گردشگری و مراکز دیدنی دبی است که می توانید از تورهای آن استفاده کنید. در تورهای سافاری بیابانی دبی می توانید با جیپ و ماشین های شاسی بلند، رانندگی در پستی و بلندی های تپه های شنی و شتر سواری در صحرا را به همراه صرف وعده غذایی و نوشیدنی ها تجربه کنید.

سافاری بیابانی دبی

سافاری دبی در صحرای دبی

امتیاز 4.88از 5 (26 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید