مرسدس بنز مدل AMG GT Pro

مرسدس بنز مدل AMG GT Pro

عضو جدید خانواده مرسدس، مدل جدیدی است که در نمایشگاه خودرو لوس آنجلس از آن رو نمایی شد؛ یک سوپر اسپورت زیبا و بی نظیر که در ساخت آن بیشتر بر ویژگی های مختص پیست های مسابقه تمرکز شده است. در ساخت این مدل جدید GT، از مدل های AMG GT و GT4 الهام گرفته شده است.

 

مرسدس بنز AMG GT PRO

سیستم ترمز

دنیای صنعت هر روز در حال مدرن شدن است. سرعت زیاد و شتاب بالای خودروهای جدید، به یک سیستم ترمز مطمئن احتیاج دارد. مرسدس بنز در این خودرو به سراغ ترمزهای کم وزن سرامیکی کامپوزیتی رفته است. این سیستم از نظر وزنی نسبت به رقبای خود سبک تر بوده و قدرت بازدارندگی بالایی دارد.

مرسدس بنز GT

سیستم تعلیق

AMG GT Pro دست شما را برای تنظیم سفتی و نرمی فنرها باز خواهد گذاشت. پایداری شاسی و سختی شاسی پس از نصب یک صفحه فیبر کربن در زیر خودرو افزایش می یابد. سیستم تعلیق دوبل یا دابل ویشبون در این مدل استفاده شده که نسبت به مدل های قبلی پیشرفته تر است.

آیرودینامیک

اگر بخواهیم تفاوتی شاخص بین مدل های GT قائل شویم، آیرودینامیک AMG GT Pro یکی از مهمترین تفاوت های شاخص می باشد. فیبر کربنی که در جلوی این خودرو به کار رفته است، پایداری خودرو را در سرعت های بالا حاصل خواهد کرد. جهت پیشگیری از بلند شدن خودرو در سرعت های بالا، از هواکش هایی بر روی گلگیر جلو استفاده شده است. در گلگیر عقب نیز از قطعاتی با فیبر کربن استفاده شده و باله انتهایی خودرو نیز در این مدل بسیار کارآمد خواهد بود.

به منظور سبکی و کیفیتش، در بیشتر قطعات از فیبر کربن استفاده شده است. مارانگل در پیست نوربرگ رینگ، با این خودور زمان 7 دقیقه و 4 ثانیه را به ثبت رسانده است.

موتور 8 سیلندر با حجم 4 لیتر، نسبت به نمونه قبلی تغییری نکرده و عملکرد آن در پیست نوربرگ رینگ حدود 5 ثانیه بهبود داده شده است. گشتاور، 700 نیوتن متر نسبت به مدل AMG GT Pro بیشتر شده و همین امر کار کرد بهتری را سبب شده است.

قیمت این خودرو در هاله ای از ابهام است ولی بعید است که قیمتی پایین تر از 120 هزار دلار برای آن در نظر گرفته شود.

 

مرسدس بنز AMG

امتیاز 5.00از 5 (5 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید