گردشگری سینمایی یا گردشگری فیلم، نوع جذابی از تور های امروزی!

گردشگری سینمایی یا گردشگری فیلم، نوع جذابی از تور های امروزی!

امروزه گردشگری فیلم در میان تور های اروپایی در حال گسترش است، در این نوع از تور ها ، بازدید کنندگان به لوکیشن های فیلم برداری فیلم مورد علاقه خود هدایت می شوند. تحقیقات اخیر، گردشگری فیلم را پدیده ای رو به گسترش نشان می دهد. این تور ها به اندازه ای در میان مردم دنیا طرفدار پیدا کرده است که در سال 2012 حدود 40 میلیون گردشگر مقاصد خود را بر این اساس انتخاب کرده اند. صنعت گردشگری سینمایی علاوه بر درآمد زا بودن برای فیلم ها و تاثیر بر مشهور شدن آنها، برای مردم منطقه و مناطق مورد استفاده فیلم ها نیز به طور میانگین حدود 54% رشد در بر داشته است.

سفربانک لوکیشن های پرطرفدار فیلم ، که در جذب گردشگر موفقیت بیشتری داشته اند را به شما معرفی خواهد کرد:

شایر در نیوزیلند، لوکیشن فیلم برداری فیلم "ارباب حلقه ها" و "هابیت"

سرزمین زیبای نیوزلند به دلیل دارا بودن جاهای دیدنی بسیار و به دلیل میزبانی از فیلم برداری دو فیلم سینمایی معروف "ارباب حلقه ها" و "هابیت" (  The Hobbit)، و تمرکز روی گردشگری سینمایی به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل شده است؛ زیرا علاوه بر جذابیت برای طرفداران فیلم و سینما، جذابیت های طبیعی این منطقه بسیار مورد توجه همگان قرار می گیرد.

مسئولین گردشگری نیوزلند در آمار های جدید اعلام کردند که تمرکز بر روی این نوع از گردشگری، 7/3 درصد افزایش در بازدید از منطقه شایر را در بر داشته است و جاهای دیدنی نیوزلند بیشتر از قبل بازدید کننده دارند.

گردشگری فیلم و سینما (فیلم هابیت)

محل فیلمبرداری آلیس در سرزمین عجایب

فیلم برداری این فیلم سینمایی پرطرفدار در یک عمارت قرن هجدهم کورنوال در انگلیس و باغ های اطراف آن صورت گرفته است که شامل المان های اصلی رمان می شود. تغییر وضعیت باغ ها و جنگل های اطراف و افزودن موارد تخیلی به آن، موجب افزایش تعداد بازدید سالیانه در حدود 400 درصد و در سال 2010 شده است! همین موضوع باعث پیشنهاد لوکیشن های مشابه در انگلیس برای ساخت فیلم های جدید شد تا گردشگران بیشتری را به این کشور جذب نماید.

امتیاز 5.00از 5 (7 رای)

نظرات کاربران

برای این مطلب هنوز نظری ثبت نشده است
افزودن نظر جدید