سفرنامه

درقبرس، لذت زندگی در جزیره‌ی ناشناخته و توسعه‌نیافته‌ی قدیمی را تجربه کنید

 

قبرس که در نوک منطقه‌ی هلالی‌شکل بین غرب و شرق، بین دنیای مسیحی و مسلمان قرار دارد و شهرهای پر‌جنب‌وجوش مدرنی دارد که هنوز هم شاهد تاریخ طولانی و متنوع فرهنگی جزیره هستند، آب و هوایی ملایم و چشم‌اندازی ناهموار از ساحل و کوه‌های پر از تاکستان، روستا و صومعه دارد.

قبرس جایگاه خود را به عنوان یکی از مناطق توریستی اروپا به دست آورده است. قبرس با کلبه‌های عجیب و غریب خود تا مجموعه‌ هتل‌های لوکس، از میخانه‌های روستایی پذیرای مهمان تا رستوران‌های عالی در حال گسترش، از استراحتگاه‌های ساحلی با سر و‌ صدای زنگ‌ و سوت توریست‌ها تا خلیج‌های بیابانی خالی از سکنه و کوه‌های جنگلی‌اش، پذیرای تمام سلیقه‌ها است. بومیان قبرس، چه یونانی باشند چه ترک، به خاطر مهمان‌نوازیشان مشهور هستند.

از تفریح‌گاه‌ها پا فراتر بگذارید، به کافه‌های کارائوکه و رستوران‌هایی که فیش اند چیپس، پیتزا و اخیراً استروگانوف روسی درست می‌کنند بروید تا به‌راحتی با روی دیگر قبرس آشنا شوید. نشانه‌های دنیای بیگانه و لوانتین دور نیستند؛ این نشانه‌ها را می‌توان در ویرانه‌های لوسیانان و قلعه‌های ونیزی و مناره‌های زیبای اسلامی گرفته تا روستاهای خنک کوهستانی یافت که نمادهای مقدسی از اولین روزهای مسیحیت را پنهان می‌کنند.

زیباترین منطقه در قبرس شبه‌جزیره‌ی تنها و ناهموار کارپاس است که در بخش طولانی سواحل طلایی که پشتشان تپه‌های ناهموار است، یعنی در شمال‌شرقی این جزیره (شمال قبرس)، قرار دارد. این منطقه به خاطر پیاده‌روی‌های در ارتفاع بالا، روستاهای عجیب و غریب و مکان‌های تاریخی پنهانش کم‌ترددترین منطقه‌ی قبرس است. اگر می‌خواهید لذت زندگی در جزیره‌ی ناشناخته و توسعه‌نیافته‌ی قدیمی را تجربه کنید، اینجا مکانی است که باید بروید.

برای سفر به قبرس د رتورهای ارزان قبرس جست وجو کنید.

امتیاز 4.81 از 5 (31 رای)