سفرنامه

جزیره پالاوان ، جزیره گرمسیر فیلیپین یکی از لذت بخش ترین مقاصد گردشگری برای علاقه مندان به آرامش در ساحل است

 

بهشتی از جزایر نزدیک بهم

 فیلیپین با داشتن بیش از 7000 جزیره گرمسیر یکی از لذت بخش ترین مقاصد برای علاقمندان به آرامش در ساحل است. متناسب با هر سلیقه متفاوت جزیره ای وجود دارد؛ از تپه ماسه های برآمده از وسط اقیانوس گرفته، تا خروجی های حیرت انگیز آتشفشانی با چشمه های آب گرم نهفته، و حتی جزایر پهناوری همچون لوزان و مینداناوو علاقمندان به هوای آفتابی و ورزش های آبی مستقیما به جزیره واسایاس بروند؛ جزیره ای که در آن فرصت آفتاب گرفتن و دیدن شکل های زیبای ساحل را خواهند داشت. افرادی که دوست دارند سفر ماجراجویانه ای داشته باشند می توانند در خط ساحلی خشک پالاوان چادر برپا کنند و مدتی به تنهایی بگذرانند.

 با این که دلیل اصلی شهرت فیلیپین ساحل های آن است، برای علاقمندان به ورزش نیز جذابیت هایی دارد. موج سواران همواره بر موج های دمدمی که در هر دو طرف جزیره هستند سوار خواهند بود، و غواضان از زمان های قدیم زیبایی جهان زیر آب این کشور را تحسین کرده اند. پالاوان شمالی برای کایاک سواری دریایی عالی است، و جزایر بوراکی و پاگودپود (در شمال لوزان) جزو مقاصد برتر جهان برای کایت سواری هستند. اگر به خشکی برگردیم، همه جا برای گل گشت مناسب است، همینطور تورهای دوچرخه سواری کوهستانی و دره نوردی نیز محبوبیت زیادی یافته اند. همچنین کشور فیلیپین پایتخت ورزش زیپ لاین در جهان به شمار می رود.

 این اتفاق برای همه ما افتاده است : سفرتان به مقصد رویایی خود به خاطر باران های شدید موسمی خراب می شود. اما مسافران در فیلیپین اسیر تغییرات ناگهانی جوی نمی شوند و خود را به راحتی با شرایط وفق می دهند. شما می توانید در این کشور محل اقامت خود را از پیش رزرو کنید، و حتی در صورتی که با طوفان یا بارش های شدید مواجه شدید به مناطقی با آب و هوای مناسب تر نقل مکان کنید. سفرهای داخلی بسیار ارزان  بوده و در سریع ترین زمان ممکن انجام می شوند. توجه داشته باشید: آب و هوای جزیره پالاوان و سواحل غربی از ماه جولای تا سپتامبر بارانی است، پس طی این مدت بهتر است به سمت شرق بروید (مگر اینکه طوفانی در کار باشد).

 برای گشت وگذار در فیلیپن در تورهای ارزان فیلیپین جست وجو کنید.

 

امتیاز 4.81 از 5 (31 رای)