نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

بي‌مهري به طولاني‌ترين ديوار خشتي جهان

تعداد بازدید : 200
تاریخ : 1391/09/25
دوستداران ميراث فرهنگي كشور همچنان منتظرند تا ببينند بر سر طولاني‌ترين ديوار خشتي جهان چه خواهد آمد ، ديوار دفاعي گرگان كه بعد از ديوار چين و ديوار ليمز سومين ديوار طولاني جهان است ، قرار است با اجراي پروژه راه‌آهن از گرگان به «اينچه‌برون» كه از مصوبات سفر رئيس‌ جمهور به استان گلستان و يكي از طرح‌هاي ملي است ، به دو‌ نيم شود . اين ديوار تاريخي كه حدود 200 کيلومتر طول دارد در متون تاريخي به مار سرخ معروف است و در سال 1378 به ثبت ملي رسيده و قرار بود پرونده اين ديوار تاريخي براي ثبت جهاني نيز تهيه شود ، اما به نظر مي‌رسد با احداث اين راه‌آهن ، ثبت جهاني ديوار خشتي گرگان نيز به خطر مي‌افتد . هر چند روز گذشته معاون ميراث فرهنگي كشور طي اظهار نظري اعلام كرد كه نحوه‌ ادامه اجراي پروژه راه‌آهن در محل تقاطع با ديوار تاريخي گرگان ، مسأله‌اي است كه باستان‌ شناسان بايد درباره‌ آن نظر دهند و اين‌ كه پس از بررسي گزارش باستان‌ شناسي ، موضوع در شوراي فني سازمان ميراث فرهنگي مطرح مي‌شود تا درباره‌ چگونگي ادامه‌ پروژه‌ راه‌آهن تصميم‌ گيري شود . به نظر مي‌رسد اين اثر مهم تاريخي كشور كه قدمت آن به اواخر دوره‌ ساساني باز مي‌گردد سال‌هاست كه به جاي بازسازي مورد بي‌مهري قرار گرفته است و سال‌هاي گذشته بخش‌هاي بسياري از آن بر اثر عوامل طبيعي و انساني از بين رفته است و بسياري از مردم به دليل اطلاع‌ رساني نكردن درست درباره اهميت و ارزش اين اثر تاريخي خشت‌هاي آن را براي فروش و حتي ساخت خانه جدا كرده‌اند و اكنون نيز قرار است با عبور خط‌ آهن پيكره اين ديوار قديمي به لرزش در آيد و دو نيمه شود . سخناني كه از سوي مسوولان مطرح مي‌شود نشان مي‌دهد كه صرف تاريخي بودن و داشتن عنوان سومين ديوار دفاعي جهان براي آن كه عبور خط ‌آهن را از ميان اين ديوار به طور كل منتفي كند ، وجود ندارد .