نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

معادن زيستگاه درناي خاكستري را تهديد مي‌كند

تعداد بازدید : 211
تاریخ : 1391/09/25
شهرستان تايباد تنها زيستگاه و زمستان‌ گذران درناي خاكستري در خراسان رضوي است . اين پرنده همه ساله اواسط پاييز از سيبري به اين منطقه مهاجرت مي‌كند و مهمان دشت كرات مي‌شود ، ولي متاسفانه وجود معادن و بهره‌ برداري از آنها اين زيستگاه را در معرض تهديد قرار داده است . رئيس اداره محيط‌ زيست شهرستان تايباد در گفت‌ و گو با مهر با اشاره به اين‌ كه با آغاز فصل سرما ، شهرستان تايباد پذيراي جمعيت كثيري از انواع پرندگان مهاجر آبزي و كنار آبزي است ، اظهار كرد : حاشيه اراضي هريرود اين شهرستان بهترين زيستگاه درناي خاكستري در استان است كه حفظ و نگهداري از اين منطقه بايد مورد توجه بيشتري قرار بگيرد . محمد مظلوم‌ پناه با بيان اين‌ كه اراضي كشاورزي حاشيه رودخانه هريرود زيستگاه اصلي اينگونه‌هاست بي‌توجهي به حفظ اين منطقه و تغيير اقليم را موجب تنگ شدن عرصه براي حضور پرندگان مهاجر در اين شهرستان دانست . وي تصريح كرد : درناي خاكستري يكي از گونه‌هاي ارزشمند و منحصر به فرد شهرستان تايباد است كه بصورت زمستان‌ گذران از ابتداي مهر تا اواخر اسفند ساكن اين شهرستان مي‌شوند . درناي خاكستري ، گردني بلند و نوكي كوتاه و قوي دارد و پاهاي او بلند و بسيار قوي و طول بدنش به 115 سانتي‌متر و وزن او به 5/6 كيلوگرم مي‌رسد و رنگش آن خاكستري است . اين درنا‌ها حمايت شده هستند و شكار آنها در تمام فصول سال ممنوع است . مظلوم‌ پناه با تاكيد بر لزوم توجه به زيستگاه درناي خاكستري گفت : وجود معادن و بهره‌ برداري از آنها در دشت كرات تايباد موجب فرسايش اين منطقه شده و با تاثير بر اراضي كشاورزي ، زيستگاه نادر پرندگان را در اين دشت در معرض تهديد قرار داده است . وي افزود : بهره‌ برداري از اين معادن با توجه به شرايط توپوگرافي باعث به خطر افتادن مهاجرت درناي خاكستري خواهد شد . وي تاكيد كرد : درنا از گونه‌هاي ارزشمندي است كه فقط در تايباد دوران سرما را سپري مي‌كند و اين پرنده با خوردن حشرات و كود پاشي زمين‌هاي كشاورزي سهم زيادي در از بردن آفات و تقويت خاك در اين منطقه دارد .