نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

تالاب بين المللي "چغاخور" منطقه اي ديدني

تعداد بازدید : 218
تاریخ : 1391/09/19
تالاب بین المللی چغاخور چهارمحال و بختیاری یکی از تالابهای بی نظیر کشور است که هم اکنون در اثر بارش برف بر روی ارتفاعات کوهستانهای مجاور به یکی از مناطق بکر و دیدنی استان چهارمحال و بختیاری و کشور تبدیل شده است . تالاب بین المللی چغاخور با بیش از دو هزار و ۳۰۰ هکتار مساحت در نزدیکی شهر بلداجی در شهرستان بروجن و در دامنه ارتفاعات بر آفتاب و کلار است . مساحت آبی این تالاب یک هزار و ۳۶۰ تا یک هزار و ۵۰۰ هکتار و عمق آبی آن شش متر مربع است . این تالاب با ۵۸ گونه گیاهی و آبزیان از اهمیت زیست محیطی بالایی برخوردار بوده و در فصل تابستان حاشیه آن به یک دهکده سیاحتی گردشگران تبدیل می شود . پوشش گیاهی این تالاب از گونه های حاشیه ای ، نم پسند و شناور و غوطه ور تشکیل شده که عمده ترین آنان بید ، مرغ پگن ، پتامژتون ، پلیگونیوم و ساز است . پرندگان چغاخور مرغابی ، انواع حواصیل ، لک لک سفید ، خروس کولی ، کشیم ، باکلان ، مرغابی سانان ، فلامینگو ، یلوه ، اکراس ، قو ، سلیم ، کاکانی ها و آبزیانی مانند ماهی کپور ، گامبوزیاد (ماهی گورخری) با ارزش ژنتیکی ، کنترل بیولوژیکی ، زینتی ، مطالعاتی ، صید تجاری و غذایی و همچنین خزندگانی شامل لاک پشت آبزی ، حیوانانی نظیر گراز ، شغال ، گرگ ، روباه و خرگوش در مجاور آن زندگی می کنند . تالاب چغاخور فصل بهار و تابستان بهترین زمان بازدید از تالاب است همچنین فصل زمستان و یخ بستن تالاب نیز زیبایی بی نظیری دارد و این زیبایی ها سالانه گردشگرانی را به این مکانها می کشاند . هم اکنون بارش برف بر روی ارتفاعات کوهستانهای مجاور تالاب و وجود پرندگان مهاجر و بومی در این تالاب ، این تالاب به یک منطقه بکر و دیدنی تبدیل کرده است . تمديد ممنوع بودن شکار در تالاب چغاخور به مدت پنج سال دیگر رئیس کل حفاظت محیط زیست استان چهار محال و بختیاری در خصوص این تالاب اظهار داشت : تالاب بین المللی چغاخور به دلیل شرایط تنوع زیستی بالا و گونه های جانوری نادر از سال 78 توسط سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام و مورد حمایت قرار گرفت . سعید یوسف پور افزود : این منطقه به دلیل قرار گرفتن در کنار دو جاده آسفالته و برخورداری از تنوع زیستگاهی و جانوری به خصوص پرندگان ، دارای قابلیتهای گردشگری زیادی است و همچنین مجاورت آن با امامزاده حمزه علی در کنار تفریحات فیزیکی پر تحرک مثل قایقرانی ، ماهیگیری لذت جویی از مناظر و تماشای حیات وحش اهمیت منطقه را دو چندان کرده است . وی ادامه داد : ممنوع بودن شکار در تالاب چغاخور به مدت پنج سال دیگر تمدید شد . وی با اشاره به شرایط خشکسالی در استان چهارمحال و بختیاری و کاهش بارندگی در این استان ، ادامه داد : خشکسالی تاثیر بسزایی در کاهش آبدهی چشمه های و منابع تامین کننده آب این تالاب داشته است . وی بیان داشت : کاهش بارش در این استان مشکلات بسیار زیادی در خصوص تالابهای این استان ایجاد کرده است . یوسف پور بیان داشت : برداشتهای بی رویه از چاههای که در اطراف تالابهای حفر شده از دیگر مسائلی است که موجب شده است آبها تالابها کم شود . رئیس کل حفاظت محیط زیست استان چهار محال و بختیاری با اشاره به بارندگی های اخیر اذعان داشت : بارندگی اخیر در این استان نور امیدی برای احیا تالابها روشن کرده و اگر بارندگیها تا پایان زمستان به همین شکل باشد ، میتوان گفت بسیاری از مشکلات در رابطه با خشکسالی در خصوص تالابها حل می شود .