نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

اقامتگاه‌های بوم‌ گردی در برزخ بلاتکلیفی

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1391/09/19
فعالیت اقامتگاه‌های بدون مجوز و اجاره خانه‌های شخصی به‌ عنوان خانه محلی بدون در نظر گرفتن مسئولیت در برابر گردشگرانی که به این خانه‌ها مراجعه می‌کنند چالش‌هایی را میان اقامتگاه‌های بوم‌ گردی و اداره اماکن نیروی انتظامی ایجاد کرده است . براساس آنچه خبرگزاری دانشجویان ایران اعلام کرده ، اقامتگاه‌های بوم‌ گردی در شبکه‌ای که برای خود تعریف کرده‌اند ، اصول و استانداردی در مدیریت ، نگهداری و پذیرش مهمان دارند ، اما چون تحت نظر هیچ تشکل صنفی نیستند و در آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های مربوط به واحدهای خدماتی و پذیرایی گردشگری نیز تعریف نشده‌اند ، ماهیت ، اصول و استانداردشان برای نیروی انتظامی ، اداره اماکن و حتی هتلدارها و مهمانپذیرها توجیه ندارد . برای همین تلاش زیادی می‌شود تا این اقامتگاه‌ها را تحت نظر اتحادیه‌ای قرار دهند یا به شکلی آنها را از گردونه خارج کنند . در مقابل ، صاحبان این اقامتگاه‌ها مقاومت زیادی نشان می‌دهند چون معتقدند که قوانین این واحدهای اقامتی ، کاربردی برای آنها ندارد . براساس این گزارش ، اداره کل طبیعت‌گردی معاونت گردشگری کشور با درک این موضوع ، تدوین ضوابط و استاندارد مربوط به اقامتگاه‌های بوم‌ گردی را آغاز کرده است تا از بسته‌ شدن یا تغییر ماهیت آنها جلوگیری کند اما این موضوع هنوز به‌ شکل کامل به نتیجه نرسیده و این اقامتگاه‌ها با همان فشارهای قبلی در حالی‌ که رقبای بدون مجوزشان هم دردسر جدیدی شده‌اند ، به‌ کار خود ادامه می‌دهند . در همین ارتباط مازیار آل داوود عضو خوشه‌سار بوم‌ گردی و صاحب یکی از این اقامتگاه‌ها در روستای گرمه اصفهان درباره مشکلات پیش‌ آمده برای اقامتگاه‌های بوم‌ گردی در این استان ، به ایسنا گفت : همه فشارهایی که این روزها از سوی اداره اماکن بر ما وارد می‌شود ، برای این است که اتحادیه‌ای نداریم و می‌خواهند اقامتگاه‌ها تحت نظر اتحادیه‌ قرار گیرند تا از آن طریق ، به امور و مشکلات‌شان رسیدگی شود . وی با تأکید بر اینکه اقامتگاه‌های بوم‌ گردی با توجه به ساختار و شیوه نگهداری و مدیریتی که دارند ، نمی‌توانند زیر نظر اتحادیه‌هایی مانند هتل‌داری و مهمان‌پذیرها قرار بگیرند افزود : هنوز شکل کار اقامتگاه‌های بوم‌ گردی برای دیگران توجیه ندارد . اداره اماکن هم به‌ خاطر چالش‌هایی که در برخی از این اقامتگاه‌ها به‌ وجود آمده ، ما را تحت فشار قرار می‌دهد تا هر چه زودتر زیر نظر یک اتحادیه قرار بگیریم . به گفته مازیار آل داوود اقامتگاه‌های بوم‌ گردی با مجوز سازمان میراث فرهنگی و گردشگری فعالیت می‌کنند و در حال حاضر فقط در استان اصفهان نزدیک به 20 اقامتگاه ، پروانه بهره‌برداری از اداره میراث فرهنگی و گردشگری استان گرفته‌اند و حدود 18 واحد هم به‌ تازگی برای گرفتن این پروانه اقدام کرده‌اند . بنابراین در کل ، این اقامتگاه‌ها فعالیت غیر مجاز ندارند . آل داوود درباره مشکلات پیش‌ آمده در برخی از اقامتگاه‌های بوم گردی که بدون مجوز در حال فعالیت هستند گفت : در حال حاضر به‌ خاطر شکل پذیرش مهمان در برخی از این اقامتگاه‌ها که از نظر اداره اماکن ، توجیه‌ پذیر نیست ، یکی دو خانه در این منطقه دیگر نمی‌توانند مسافران را پذیرش کنند . البته این خانه‌ها پلمب نشده‌اند و اداره اماکن فقط صاحبان آنها را به‌ خاطر تخلفی که انجام داده‌اند ، جریمه کرده است .