نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

آسيب به تپه‌ هفت ‌هزار ساله‌ ايلام

تعداد بازدید : 211
تاریخ : 1391/09/18
سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان ایلام گفت : در پی آسیب رسیدن به بخش‌هایی از تپه هفت‌ هزار ساله‌ «چغا آهوان» ، به پیمانکار پروژه‌ کانال‌کشی اعلام شده است که کار خود را خارج از حریم این تپه ادامه دهد . عبدالمالک شنبه‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا ، درباره‌ کانال‌کشی اداره‌ جهاد کشاورزی در شهرستان مهران و تخریب محوطه‌های باستانی ، توضیح داد : سال‌هاست که زمین‌های کشاورزی اینجا از طریق کانال‌های سنتی که وجود دارند ، آبیاری می‌شوند . به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا این کانال‌ها توسعه یابند ؛ اما این پروژه بدون گرفتن استعلام از اداره‌ میراث فرهنگی اجرا شده است . او اظهار کرد : این کانال‌کشی به عرصه‌ تپه‌ «چغا آهوان» آسیب نزده ، بلکه دقیقا در کنار عرصه‌ تپه و در حریم آن انجام شده است . زمانی که آنها کانال‌های قبلی را پر و تسطیح کرده بودند و می‌خواستند کانال جدید بسازند ما از ماجرا خبردار شدیم و پروژه را متوقف کردیم . وی بیان کرد : نقشه‌های این پروژه را دیده‌ایم . کار آنها وسیع است به‌ گونه‌ای که مسیرشان برای ساختن ادامه‌ی کانال ، به یک محوطه دیگر هم می‌رسد ؛ ولی ما اجازه نمی‌دهیم در دشت مهران این‌ گونه کانال‌ها را بسازند . به همین دلیل ، محدوده‌ای را خارج از حریم این تپه‌ی باستانی که حدود 80 متر با آن فاصله دارد تعیین کرده‌ایم تا پیمانکار پروژه‌ خود را در آنجا ادامه دهد . شنبه‌زاده درباره‌ کاوش در تپه‌ «چغا‌ آهوان» نیز گفت : حدود سه سال پیش ، در این محوطه کار باستان‌شناسی انجام شد . تا جایی که می‌دانم گویا مسائل اعتباری و مالی در این زمینه مطرح است . با اجرا شدن پروژه‌ کانال‌کشی در شهرستان مهران استان ایلام ، بخش‌هایی از یک محوطه‌ حدود هفت‌ هزار ساله تخریب شد . اردشیر جوانمرد زاده - باستان‌شناس - که در این منطقه کاوش کرده ، تپه‌ «چغا آهوان» را که در این پروژه آسیب دیده ، یکی از نخستین شهرهای ایران دانسته است که استقرارهایی از نیمه‌ هزاره‌ ششم قبل از میلاد تا اوایل هزاره‌ سوم قبل از میلاد دارد .