نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

علت تخریب پل گاومیشان ایلام چه بوده است ؟

تعداد بازدید : 206
تاریخ : 1391/09/14
از 15 کیلومتری دره‌شهر که بگذرید ، آنگاه که به موازات رودخانه سیمره در محل تلاقی روخانه سیر کنید ، بیش از هر منظره‌ای پلی به چشم می‌آید که می‌گویند عمرش 1500 سال است و نامش "پل گاومیشان" است . به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، این پل که زمانی227 متر طول و 8 متر عرض داشته ، اینک بقایایی از آن به چشم می‌خورد که به عنوان یک اثر فاخر در فهرست ملی قرار گرفته است ، درباره علت تخریب پل گاومیشان حرف‌هایی نقل کرده‌اند که بنا به اظهار نظر کارشناسان پذیرش قاطع هر یک به ادله نیاز دارد . بعضی می‌گویند لشگریان ساسانی به هنگام رویا‌رویی با اعراب برای جلوگیری از یورش آنها پل گامیشان که یک مسیر ارتباطی بوده را تخریب کرده‌اند و بعضی هم شرایط آب و هوایی و تحولات طبیعی منطقه را عامل این مساله می‌دانند . "رحیم تقیان" ، رییس میراث فرهنگی شهرستان دره‌شهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ، گفت : ساخت پل گاومیشان به دوران ساسانیان باز می‌گردد و نشان می‌دهد حکایت پل سازی در این سرزمین حکایتی تاریخی است . وی با اشاره به اینکه در روزگاری که ابزار امروزی در اختیار نبوده ، ساکنان منطقه دست به برپایی چنین نماد حیرت‌انگیری زده‌اند ، اظهار کرد : یکی از مشخصه‌های چشم‌گیرتر پل گاومیشان راهروهای آنست که نشان می‌دهد این دهنه افزون بر کاربری تردد به عنوان یک استراحتگاه یا یک منظرگاه هم مورد استفاده قرار می‌گرفته است . تقیان درباره چگونگی تخریب پل نیز گفت : در این باره نظرات متفاوتی وجود دارد ، برخی ویرانی پل را حاصل یک تاکتیک نظامی که از جانب لشگریان ساسانی که در حال نبرد با اعراب بوده‌اند ، می‌دانند و برخی هم عامل تخریب را طبیعت دانسته‌اند . رییس میراث فرهنگی شهرستان دره‌شهر درباره راهروها‌ی پل نیز گفت : افزودن این راهروها بر روی بدنه پل نشان می‌دهد که رهگذران در شرایط خاص از آن از جمله برای استراحت و بیتوته استفاده می‌کرده‌اند . وی در خصوص چگونگی بازسازی پل به صورت کامل نیز اظهار کرد : امکان بازسازی پل وجود ندارد و تحقق آن به اعتبار نیاز دارد ، چرا که اصولا مطالعات آن انجام شده است . اما درباره طول عمر پل و زمان بازسازی‌های آن در سفرنامه‌ها نیز اشاراتی شده است که جلب توجه می‌کند ؛ "هنری راوبنیسن" ، مورخی که روزگاری به دره‌شهر سفری داشته ، می‌گوید این پل در سال 1008 ه.ق بازسازی شده است و بعضی مسیر پل را بخشی از جاده ابریشم دانسته‌اند . به گزارش ایسنا ، شهرستان دره‌شهر در 139 کیلومتری مرکز استان ایلام قرار دارد .