نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

مرمت و حفاظت اولین نورافشان تاریخی آرامگاه فردوسی

تعداد بازدید : 272
تاریخ : 1391/09/13
مرمت و حفاظت اولين نورافشان صورت گرفته در آرامگاه حكيم ابوالقاسم فردوسي آغاز شد . معاون میراث فرهنگی این اداره کل گفت : طبق بررسی های انجام شده این نورافشانی قدیمی که دارای چهل جای شمع و یا بیشتر بوده مربوط به اولین بنای تکمیل شده آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی است که در سال 1313 خورشیدی پس از تاسیس انجمن آثار ملی ساخته و همزمان با بزرگداشت این شاعر حماسه سرا رونمایی شد . حسین عباس زاده گفت : قطر دهانه این نورافشان قدیمی 110 و ارتفاع آن به 130 سانتی متر می رسد که به صورت هشت پر و حجمی با آویز و قندیل های برنجی ریخته گری است و بر روي آن هشت گريفون با 24 شمعدان ، سواركار با طرح اشكاني با نيزه و تير و كمان در حال نبرد ، آهو بالدار 4 قطعه و هشت عود سوز مدور كوچك ديده مي شود . وی یادآور شد : همچنین در حلقه بالای این اثر عبارت «به پاس بزرگداشت فردوسی توسي که زنده کند پارسی» و بر پيرامون آن اشعار حماسي حكيم ابوالقاسم فردوسي در داخل قاب ترنجي نوشته شده و علاوه بر آن در تزئین این نورافشان تلفیقی از هنرهای صناعی از جمله نگارگری ، مینیاتور ، خطاطی ، پاپیه ماشه ، قلمزنی و فلزکاری به کار رفته است . این مقام مسئول خاطر نشان کرد ، نقوش قلمزنی این اثر شامل اسلیمی ، گل و بوته و موتيفهاي گیاهی است و نگارگری های آن نیز به سبک رضا عباسی می باشد که مجموع اين آرايه ها اثر مزبور را به یک نورافشان ارزشمند تبدیل نموده است . معاون میراث فرهنگی در پایان گفت : اقدامات مرمتی این اثر شامل پاکسازی ، استحکام بخشی ، موزون سازی و تثبیت کلیه الحاقاتی بوده که در سالهای گذشته به نحوی از آن جدا شده بود که این قطعات در جای اصلی خود نصب گردید و قرار است پس از پایان کار مرمت ، این نورافشان در محل مناسب و ديد عموم قرار گيرد .