نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

بلوار شهيد انصاري بافت تاريخي قزوين را دو تکه کرد

تعداد بازدید : 219
تاریخ : 1390/12/10
خبرگزاري ميراث‌فرهنگي ـ گروه ميراث‌فرهنگي ـ بلدوزر و لودرهاي شهرداري دهن باز کرده‌اند تا قدمت و تاريخ قزوين 2000 هزار ساله را يکجا ببلعند. فاز 3 بلوار شهيد انصاري درحالي در کمين بخش عمده‌اي از بافت ارزشمند قزوين نشسته است که فاز نخست اين طرح در دوره پهلوي آغاز شد؛ اين درحالي بود که فاز 2 اين طرح 10 سال پيش توسط مسئولان به اجرا درآمد. اما گويا اين مقدار تخريب و معضلات اجتماعي بوجود آمده از منفعت‌هاي اقتصادي کافي نبوده که هم‌اکنون مسئولان شهري با سکوت متوليان ميراث‌فرهنگي قرار است فاجعه تاريخي و اجتماعي ديگري را رقم بزنند. به‌گزارش CHN، درحال‌حاضر طرح بلوار شهيد انصاري از محدوده خيابان هلال احمر و ورودي دولتخانه صفوي شروع شده و تا سردرعالي‌قاپو که بنايي صفوي و اصلي ترين ورودي به دولتخانه و ارگ سلطنتي است، ادامه پيدا کرده است. پيشروي اين طرح منجر به نابودي بخش مهمي از شاکله ميراث تاريخي قزوين و بخش عمده‌اي از بناها و عناصر ثبت شده ملي مي‌شود. اين درحالي است که متوليان ميراث‌فرهنگي قزوين هنوز هيچگونه کار مطالعاتي روي بافت تاريخي انجام نداده‌اند و فعاليت‌هاي آنان تنها به شناسايي آثار و بناهاي تاريخي بسنده شده است. «احسان ديزاني» کارشناس ارشد مرمت و مدرس دانشگاه با انتقاد از حجم بالاي پروژه‌هاي عمراني در بافت‌ تاريخي قزوين به CHN مي‌گويد: «برج سازي، تراکم بخشي درحالي در بافت تاريخي قزوين روندي رو به رشد پيدا کرده که فاز 3 پروژه شهيد انصاري هم با تخريب بخش عمده‌اي از بافت همچنان ادامه دارد.» به‌گفته وي، فاز 3 شهيد انصاري درحالي بافت تاريخي را تخريب و نابود مي‌کند که اين بلوار دقيقا از ميان بافت تاريخي و از کنار مسجد سلجوقيه و مسجد حيدريه مي‌گذرد. ديزاني معتقد است: «سال‌ها پيش طي اقدامي سياسي در قزوين شوراي شهر و شهردار براي جذب آراء مردم 2 پل ساختند. از آنجايي که اين پل‌ها وسط شهر قرار داشتند باعث ترافيک سنگين شدند. معضل ترافيک سبب شد اين طرح قديمي پس از سال‌ها روي ميز مديران بنشيند. اما مسئله‌اي که مشهود است نبود کار مطالعاتي همه‌جانبه است چراکه پيشروي اين طرح از يک سو بافت‌تاريخي را کاملا از بين مي‌برد و ازطرف ديگر احداث و تعريض بزرگراه به‌هيچ وجه معضل ترافيک را حل نمي‌کند. ديزاني با بيان اينکه از منظر مسئولان شهري بافت تاريخي هيچي تفاوتي با بافت فرسوده ندارد ادامه‌ مي‌دهد: «درحال‌حاضر مسئولان شهري تنها به دليل منافع اقتصادي، مهمترين بخش بافت قزوين را درحالي نابود مي‌کنند که اعتراض به اين عملکرد تنها به يک پاسخ که اين بخشي از بافت فرسوده است منتهي مي‌شود. اما نکته جالب توجه اينجاست که متوليان ميراث‌فرهنگي تاکنون هيچ اقدامي براي نجات بخشي بافت انجام نداده‌اند. همه اين عوامل باعث خواهد شد تا 2 سال آينده شهرتاريخي قزوين کاملا پاکسازي شود. اين درحالي است که سال 1970 در منشور واشنگتن هرگونه ساخت و ساز و احداث بزرگراه از ميان بافت تاريخي ممنوع اعلام شده است اما همچنان درمهمترين شهرهاي ايران که از قدمت تاريخي غني برخوردارند نه‌تنها اين اصل رعايت نمي‌شود بلکه اهتمام بر تخريب‌ با توجيه‌ اقتصادي ادامه دارد.