نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

زباله‌ها در سرداب گنجعلی‌خان جا خوش کرده‌اند

تعداد بازدید : 219
تاریخ : 1391/09/01
خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ گروه میراث‌فرهنگی ـ گرمابه گنجعلی خان کرمان شهرتی جهانی دارد. اما نگهداری‌ و حفاظت از این مجموعه حتی در اندازه و سطح بومی هم صورت نمی‌گیرد. تاق‌ و سردر ورودی فروریخته و گفته می‌شود برخی از قسمت‌های مجموعه به‌دلیل مرمت‌های غیر اصولی منظره‌ای ناخوشایند را بوجود آورده است. به‌گزارش CHN، گنجعلی‌خان از سرداران سلحشور دربار صفویه بود که به سال 1005 قمری به فرمان شاه عباس صفوی حاکم کرمان شد. او مردی لایق و حاکمی دلیر و مدیر بود. دوران حکومت وی در کرمان از روشن‌ترین دوران تاریخی این دیار است. از جمله بناهای عام المنفعه که به دستور این حاکم در شهر کرمان ساخته شد، مجموعه گنجعلی‌خان است که در دوران حکومت او احداث و امروزه از جاذبه‌های تاریخی و دیدنی شهر کرمان محسوب می‌شوند. «علیرضا صادقی‌امیری» فعال میراث‌فرهنگی در این‌باره به CHN می‌گوید: «بنای کاروانسرای مجموعه فرهنگی ـ تاریخی گنجعلی‌خان دستخوش آسیب‌های فراوانی شده، چنانچه مرمت غیر اصولی بخشی از هویت این مجموعه را خدشه‌دار کرده است. به‌گفته این فعال میراث‌فرهنگی، تخریب‌هایی که در قسمت تاق و سردر ورودی مجموعه اتفاق افتاده از یک سو و از سوی دیگر تبدیل شدن این مکان به محل یگان حفاظت و دشوار شدن بازدید برای گردشگران، نگرانی‌هایی را برای آینده این بنا پدید آورده‌است. مجموعه گنجعلی‌خان روزهای دوشنبه تعطیل است. این را همه نمی‌دانند و زمانی که گردشگران برای دیدار از این مجموعه می‌آیند با دیدن تکه مقوایی که روی آن خبر تعطیلی مجموعه در روزهای دوشنبه نوشته شده، از این امر مطلع می‌شوند. به گفته فعالان میراث فرهنگی به همین علت بارها گردشگران با شکوه و گلایه محل مجموعه را ترک کرده‌اند. اما صادقی امیری به سرداب یا آب انبار مجموعه گنجعلی‌خان تاکید می‌کند که تبدیل به زباله‌دانی شده است. به‌گفته وی، کسبه‌ها زباله‌های خود را در آن تخلیه و برخی افراد، گاری، دوچرخه و چرخ دستی‌های خود را به در آن زنجیر می‌کنند. این درحالی است که این بنا سرپا، و تاق ورودی آن مملو از کاشی‌کاری‌ها و نقاشی‌های منحصربه‌فردی است. گفته می‌شود مرمت‌ها هم چندان اصولی نبوده و تاق و رواق بازار هم غیراصولی مرمت شده‌است. دربرخی نقاط که گچکاری شده نفوذ نم و رطوبت دیده می‌شود که منظر اثر را هم زشت کرده‌است. مجموعه گنجعلی‌خان از جاذبه‌های مهم گردشگری شهر کرمان است و شامل میدان، مسجد، حمام، بازار، سرا و سایر ابنیه دیگری است.