نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

اسکندریه در زمان تولد اسکندر ساخته شده است

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1391/08/17
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‎الملل ـ طبق گزارشی که در مجله باستان شناسی اکسفورد منتشر شده، شهر اسکندریه که شواهد توپوگرافی آن نمونه‎ای است که به محققان امکان می‎دهد عناصر بینادین در شکل گیری سیستم شهرسازی را بهتردرک کنند، دراصل به مناسبت بزرگداشت تولد اسکندر مقدونی احداث شده بود. براساس همین بررسی‎ها با توجه به وضعیت محور اصلی طولی شهر که جاده "کانوپیک" بوده ، روشن می‎شود که این محور دراصل برمبنای محل برآمدن خورشید در روز تولد اسکندر مقدونی یعنی 20 جولای سال 356 پیش از میلاد در تقویم جولیان است. همچنین روشن شده است که ستاره شاه یا "قلب الاسد" درزبان عربی ،همان مسیر طولی در حال برآمدن بوده که بعدها توسط ستاره شناسان عرب و اسلامی به نام "قلب الاسد" یا "قلب شیر "نام گرفته است. این عنوان نیز در ستاره شناسی یونانی می‎توانسته اشاره‎ای به تولد اسکندر به عنوان "شیرمقدونیه" باشد. شهر اسکندریه نمونه‎ای اولیه برای زنجیره‎ای از شهرهای هلنی است که با عنوان "شهر های شاهی" شهرت داشته و در اصل هدف از احداث این شهرها تاکید و نمایش جایگاه الهی قدرت شاه و مبدا ماورایی قدرت اسکندر مقدونی بوده است. شهر اسکندریه نمونه‎ای اولیه برای زنجیره‎ای از شهرهای هلنی است که با عنوان "شهر های شاهی" شهرت داشته و در اصل هدف از احداث این شهرها تاکید و نمایش جایگاه الهی قدرت شاه و مبدا ماورایی قدرت اسکندر مقدونی بوده است. شهر اسکندریه که هم اکنون از شهرهای معتبر مصر است به وسیله اسکندر رومی در چهار قرن قبل از میلاد مسیح ساخته و یا طرح‎ریزی شد و به همین جهت اسکندریه نام گرفت. جانشینان اسکندر در مصر که درکتاب های تاریخ عربی، آنها را " بطالسه " می‎خوانند در آن شهر موزه و کتابخانه و در حقیقت " آکادمی " تاسیس کردند که بصورت یک حوزه علمی عظیم در آمد. بسیاری از دانشمندان اسکندریه از مشاهیر علمی جهان بودند. حوزه اسکندریه از قرن سوم و دوم قبل از میلاد آغاز شده و تا قرن چهارم بعد از میلاد ادامه یافت. مصر بطور کلی، در دوره اسکندر و جانشینانش زیر نفوذ سیاسی یونان بود، بعد که تمدن یونانی به افول گرایید و میان روم که مرکزش رم فعلی در ایتالیا بود با یونان جنگ در گرفت و روم بر یونان غلبه کرد، مصر و اسکندریه نیز تحت نفوذ سیاسی روم قرار گرفت. به طور کلی شهر اسکندریه مرکز جهانی علم و دانش در دوران باستان بود که توسط مسیحیان به عنوان این که این شهر توسط مشرکان و بت پرستان یونانی ساخته شده ، دستخوش تارج‎ها و آتش سوزی‎ها شده و از بین رفت.