نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

مرمت و تثبیت طلا چسبان‌های کاخ ملت به پایان رسید

تعداد بازدید : 201
تاریخ : 1391/08/17
خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ گروه میراث‌فرهنگی ـ عملیات مرمت و تثبیت طلا چسبان‌های کاخ ملت به مدت پنج هفته توسط کارشناسان مرمت آثار و با نظارت واحد حفاظت و مرمت آثار مجموعه سعدآباد انجام شد. «معصومه نعمتی» مسئول واحد حفاظت و مرمت آثار مجموعه سعدآباد در این باره گفت: برای اجرای کار طلاچسبانی که اصطلاحاً به آن لب شور نیز می‌گویند مانند سایر نقاط کاخ ملت که این هنر بکار گرفته شده ابتدا یک لایه اُخرا زیر ورق طلا کشیده شده و سپس ورق طلا بر روی آنها چسبانده شده است. وی افزود: ورق‌های طلایی که برای این کار استفاده می‌شوند بسیار نازک و حساس هستند، این ورق‌ها در قسمت‌هایی که دست و یا پرده‌ها با آن تماس داشت پاک شده بود و در همه جای آن آثار دوده و گرد و خاک دیده می‌شد. نعمتی در خصوص مراحل حفاظت و مرمت طلا چسبان ها اظهار داشت: این عملیات به مدت پنج هفته توسط کارشناسان و متخصصان مرمت آثار و با نظارت واحد حفاظت و مرمت آثار مجموعه سعدآباد انجام شد. این مسئول توضیح داد: برای پاکسازی طلا چسبان‌ها از محلول آب مقطر و اتانول با غلظتی بین 5 تا 20 درصد استفاده شد و سپس با محلول 5درصد پارالویید B72 محلول در استون تثبیت و استحکام بخشی شدند، قسمتهایی که ورق های طلا پاک شده بود، بوسیله رنگ اکریلیک موزون سازی رنگی شده و در نهایت با محلول3 درصد پارالویید B72 محلول در استون تثبیت شدند. وی در پایان افزود: این روش مرمتی بدون اینکه آسیبی به طلا چسبانها وارد کند، طبق مبانی نظری مرمتی در صورت نیاز قابل برگشت می باشند. گفتنی است به چسباندن ورقه های نازک طلا بر روی گچبری های دیوار که در معماری جهت تزئین سقف و دیوار بکار می‌رود "طلا چسبان" و یا " لب شور" می‌گویند.