نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

سیلی زمان صورت بهرام دوم را متلاشی کرد

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1391/08/06
خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ‌گروه میراث‌فرهنگی ـ نقش‌برجسته‌های ساسانی در شرایط مناسبی به‌سر نمی‌برند. برم دلک که نمونه مشابه نقش برجسته گویوم یا همان بهرام دوم است درحال‌حاضر یکی از نقش‌های آن به‌دلیل آسیب‌های انسانی و طبیعی از بین رفته است. این درحالی است که گویوم یا همان نقش بهرام دوم در گوشه ای از ملک شخصی بدون هیچگونه مرمتی رها شده است. به‌گزارش CHN، نقش برجسته گویوم که در 27 کیلومتری شمال غربی شیراز واقع شده با شماره ثبت 937 در سال 1354 به ثبت ملی رسید. این اثر تاریخی نزدیک روستای گویوم و در ملک شخصی فردی که خارج از ایران به‌سر می‌برد رها شده است. چنانچه امکان دیدن این نقش برجسته بدون رضایت باغبان به‌هیچ وجه امکان‌پذیر نیست. «میلاد وندایی» باستان‌شناس در اینباره به CHN می‌گوید: نقش برجسته گویوم که تصویری از بهرام دوم را نشان می‌دهد بر صخره‌ای داخل باغ خصوصی قرار گرفته است. چندی پیش که از آن دیدن کردم متوجه شدم بخش عمده ای از صورت بهرام دوم کاملا محو و از بین رفته است. به‌گفته این باستان‌شناس، نقش‌برجسته بهرام دوم بدون آنکه مرمتی روی آن انجام گیرد در بدترین شرایط حفاظتی قرار گرفته است. چنانچه هیچ فردی نه از آن شناخت صحیحی دارد و نه دسترسی به‌صورت طبیعی امکانپذیر است، امکان بازدید از این اثر تاریخی حتما باید با رضایت باغبان صورت گیرد. با توجه به اینکه لویس واندنبرگ باستانشناس بلژیکی در سال 1984 مقالاتی در رابطه با نقش برجسته گویوم ارائه کرده و عکس‌هایی از آن را هم به چاپ رسانده اما وندایی معتقد است مقایسه عکس‌های سال‌های گذشته و وضعیت امروزی نشان از آن دارد که تسریع روند تخریب بسیار جدی بوده است. درحال‌حاضر بسیاری از آثار تاریخی در شرایط نامناسبی به‌سر می‌برند. حتی نقش برجسته برم دلک که در روستایی به‌همین نام و در نزدیکی گویوم واقع شده وسعت شهرنشینی و تهدیدهای انسانی اثر مخربی بر آن گذاشته است به‌طوری پیش از این نیز عده‌ای قصد سرقت بخشی از نقش‌برجسته برم‌دلک را داشتند. اثرات تخریب هنوز بر چهره یکی از نقش‌ها مشهود است.