نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

قلعه طلسم شده سرزمین آبشارها

تعداد بازدید : 211
تاریخ : 1390/12/08
تهران - 'فلک الافلاک' قلعه ای از دوران ساسانیان که مردم بومی معتقدند زیر این قطعه راه هایی برای فرار از یورش دشمنان تعبیه شده بود؛ راه هایی که اکنون طلسم شده اند و کسی نمی تواند. به گزارش ایرنا، لرستان استانی کوچک اما سرزمین آبشارهای بلند است؛ اگر از تهران عازم این دیار هستید باید فاصله 500 کیلومتری را تا دامنه های زاگرس بپیمایید. هرچند قلعه فلک الافلاک به عنوان مهمترین جاذبه تاریخی مرکز لرستان مطرح است اما نباید از دیدار طبیعت و آبشارهای زیبای این منطقه غافل ماند. قلعه 'فلک الافلاک' یا 'دژ شاپور خواست' قلعه ای تاریخی در مرکز شهر خرم آباد است که به قلعه دوازده بُرجی هم معروف است. 'فلک الافلاک' بر فراز تپه ای مشرف به شهر و در نزدیکی رودخانه خرم آباد آرام گرفته است که قدمت آن به دوره ساسانیان می رسد؛ ساسانیان شهری با نام 'شاپورخواست' در محدوده منطقه کنونی خرم آباد ساختند که بعدها ویران شد و در حدود سده هفتم هجری خرم آباد فعلی به جای آن بنا گردید. به خاطر تاریخی بودن این قلعه،افسانه های متعددی نیز درباره آن در بین مردم بومیان منطقه بر سر زبان ها افتاده که معتقدند درون قلعه راههای زیر زمینی و مخفی وجود دارد که به بیرون شهر راه دارند؛این راه ها طلسم شده اند و کسی جرات نزدیک شدن به آنها را ندارد! ** گرداب سنگی در شمال غربی خرم آباد و بر دامنه کوه کور چشمه آب 'گرداب سنگی' سر برآورده است؛ چشمه ای که از نیمه دوم اسفند تا میانه تابستان پرآب می شود و در ماه های دیگر سال خشک و خاموش است. در این محل آثار یک آسیاب شبیه آسیاب شهر قدیمی شاپورخواست بر جای مانده که آب آن از گرداب سنگی تامین می شده است. بومیان این منطقه به این محل 'گردوبردینه' می گویند که دارا عمق بوده و کف آن دارای چشمه بوده و بوسیله جوی هایی آب را در داخل شهر به گردش در می آوردند. یک افسانه قدیمی درباره گرداب سنگی وجود دارد که محلی ها اعتقاد دارند پیرزنی کهنسال با ماری سفید داخل این چشمه زندگی و آرزوها را برآورده می کند و به همین خاطر اگر آرزویی داشتند آن را داخل گرداب می انداختند تا مار سفید برای پیرزن ببرد و آرزوی آنها برآورده شود. ** آبشار بیشه در میان آبشارهای لرستان آبشار بیشه با چشم اندازی زیبا و نادر در دل کوه های زاگرس در شهرستان دورود و در کنار راه آهن تهران - خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار دارد که همواره پذیرای گردشگران است؛ آب از ارتفاع 48 متر به سطح زومین خروشان برخورد می کند. در شمال غرب شهر خرم آباد به کرانه های دریاچه ' کیو' می رسیم که برای اوقات فراغت محلی ها مکانی فرحبخش و زیستگاهی مناسب برای جانوران آبزی و پرندگان بومی و مهاجر است. کیو در گویش لری مردمان خرم آباد به معنی کبود رنگ و آبی است و دلیل استفاده آن آب زلال و عمیق این دریاچه است که به رنگ آبی و نیلی دیده می شود. در زمان های قدیم برخی معتقد بودند که در زیر این دریاچه موجوداتی به نام 'آدم آبی' زندگی می کنند و می گفتند که آنها گاهی به سطح دریاچه یم آیند و کسانی را که مشغول شنا هستند، به زیر آب می برند! ** مسجد بروجرد دیدنی های شهرستان بروجرد نیز برای گردشگران این استان خالی از لطف نیست؛ مسجد جامع بروجرد تاریخی و از بناهای معماری سرشناس در شهر بروجرد است. این مسجد یکی از نخستین مسجدهای ساخته شده در ایران است که در قرن دوم تا سوم هجری بنا شد. در غرب شهرستان بروجرد نیز تپه آتشفشانی چوقا وجود دارد که منبعی است غنی و متشکل از سنگ های آتشفشانی و گیاهان کمیاب وحشی که یکی از مکان های تفریحی این شهر نیز محسوب می شود.