نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

بلندترین آبشار غرب ایران، سودی برای اهالی منطقه ندارد

تعداد بازدید : 204
تاریخ : 1391/07/24
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ روستای پیران از توابع بخش مرکزی شهرستان سرپل ذهاب در استان کرمانشاه و تنها منطقه نمونه گردشگری در این منطقه است. این روستا بیش از 2400 سال قدمت تاریخی دارد و بلندترین آبشار غرب ایران در این روستا جای گرفته‌است. سایر جاذبه‌های طبیعی و رودخانه‌های آن نیز هر گردشگری را به سوی خود جذب می‌کند و سبب شده که روستای پیران در لیست مناطق نمونه گردشگری جای گیرد. ولی این نام گذاری طی این سالها هیچ سودی برای روستای پیران نداشته چراکه به گفته "عظیم محمدی" مسئول شورای اسلامی روستان پیران، از آنجایی که زیرساخت‌های منطقه برای توسعه گردشگری مهیا و مناسب نیست، تاکنون هیچ سرمایه‌گذاری برای این منطقه نمونه گردشگری جذب نشده‌است. سرمایه‌گذاری در این منطقه و آبشار پیران هزینه هنگفتی می‌طلبد که با توجه به شرایط موجود ترس از عدم بازگشت آن وجود دارد چراکه تاکنون حتا آب و برق نیز به این منطقه راه پیدا نکرده‌است. نمایی از روستای پیران، منطقه نمونه گردشگری بدون زیرساخت های اولیه برای حضور گردشگران به تازگی زیرساخت‌هایی مانند جاده و پارکینگ که با سرمایه‌ای حدود 300 میلیون تومان انجام شده دسترسی به آبشار پیران را آسان‌ کرده‌است. ولی این آسان‌سازی راه دسترسی به جاذبه گردشگری با ساخت سایر زیرساخت‌ها همراه نبوده چنانکه به گفته محمدی تنها چند سکو بدون آلاچیق در این مکان ساخته شده‌است. وی با اشاره به تعداد زیاد گردشگرانی که در فصل بهار و تابستان به منطقه سفر می‌کنند گفت: «در تعطیلات و نوروز شاهد حضور گردشگران در منطقه هستیم چنانکه در نوروز 91 بیش از 8 هزار گردشگر از منطقه دیدن کردند. روزانه حدود 40 گردشگر به منطقه مراجعه می‌کنند و تورهای گردشگری و اردوهای دانش‌آموزی دیگر گردشگران منطقه را تشکیل می‌دهند.» به گفته این فعال حوزه گردشگری، بیشتر گردشگران از شهرهای اطراف به پیران سفر می‌کنند و در این میان مردم منطقه تنها با فروش محصولات خود می‌توانند از این تعداد گردشگر درآمد داشته باشند. این درحالی است که بازارچه‌ای برای فروش محصولات و صنایع دستی محلی ساخته نشده و مردم محلی به صورت دستفروش به ارائه محصولات خود به گردشگران می‌پردازند. محمدی در این خصوص تصرح کرد: «گردشگران در ورودی روستا با این دست فروشان روبه‌رو می‌شوند و از محصولاتی همچون آلو، خشکبار، گوشت تازه و... استفاده می‌کنند.» هرچند در سال جاری نیز حدود 300 میلیون تومان بودجه برای این منطقه نمونه گردشگری در نظر گرفته شده ولی به گفته مسئول شورای اسلامی پیران، تاکنون به مرحله اجرا نرسیده‌است. مسئول شورای اسلامی روستان پیران خاطر نشان کرد: «حدود دو سال است که مردم محلی در صدد راه اندازی تعاونی گردشگری هستند تا منطقه خود را آباد کنند ولی کاغذ بازی‌های اداری روند پیشرفت را کند کرده و مسئولان نیز در حالی که همواره قول همکاری می‌دهند ولی تلاشی برای تسریع روند کار نمی‌کنند.» وی یادآور شد: «امید است که با همت مسئولان، این منطقه نمونه گردشگری تبدیل به مکانی برای پذیرش گردشگران شود و زیرساخت‌های منطقه به دست افزاد سودجو نیافتد و با همکاری مردم محلی و تعاونی‌های گردشگری که با مشارکت مردم محلی راه اندازی شده‌اند این کار انجام شود.»