نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

کشف راز مجسمه هزار ساله تبتی توسط آلمان‌ها

تعداد بازدید : 201
تاریخ : 1391/07/23
خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین الملل ـ محققان کشف کردند که یک مجسمه ازخدایان بودایی با 1000 سال قدمت و یک صلیب شکسته در میانه آن،سال‎ها پیش توسط نازی‎ها از تبت بدست آمده و به آلمان منتقل شده، دراصل یک سنگ آسمانی بوده است. این مجسمه به ارتفاع 24 سانتی متر و 10 کیلوگرم وزن، که از نظر سبک پیوند هایی نیز با "فرهنگ بن" متعلق به هنرقرن یازده هیمالیا دارد، دراصل تصویری است از "واریسراوانا"از خدایان آیین بودایی است. طبق بررسی‎های ژئوشیمیایی که توسط محققان دانشگاه "اشتوتگارت" آلمان صورت گرفت و در نشریه "علوم سیاره‎ای و اجرام آسمانی" منتشر شد، این مجسمه در اصل از جنس "آتاکسیت" نوع نادری ازشهاب سنگ متشکل از آهن با مقادیر بالایی نیکل است. این مجسمه تنها مجسمه با مشخصات انسان است که از جنس شهاب سنگ ساخته شده که خود قطعه‎ای است جدا شده از شهاب‎سنگی که حدود 15.000 سال پیش سقوط کرده و درمنطقه‎ای مرزی میان سیبری و مغولستان، به زمین پرتاب شده‎است.» "الماربوخنر "سرپرست تیم تحقیقاتی دراین پروژه می‎گوید:«این مجسمه تنها مجسمه با مشخصات انسان است که از جنس شهاب سنگ ساخته شده که خود قطعه‎ای است جدا شده از شهاب‎سنگی که حدود 15.000 سال پیش سقوط کرده و درمنطقه‎ای مرزی میان سیبری و مغولستان، به زمین پرتاب شده‎است.» وی یادآور شد که از نظر سبک به هیچ وجه شباهتی با هنر بودایی یا ماقبل بودایی ندارد اما طی قرن 11 نوعی سبک درهنرمذهبی مردم در نواحی هیمالیا رواج داشت که می‎تواند نوعی پیوند متقابل میان دو سبک باشد که این سبک به "فرهنگ بن "شهرت دارد و این مجسمه شهاب سنگ عناصری ازاین سبک را در خود دارد. وی یادآور شد که البته مجسمه‎های مشابهی ازاین خدایان بودایی در مناطق محلی متعلق به قرن 11 وجود دارد اما همه این مجسمه‎ها از جنس چوب یا سنگ معمولی هستند و این مجسمه تنها نمونه از جنس سنگ آسمانی است. این مجسمه که "مرد آهنین" نام دارد، درجریان یک بررسی نظامی تحت حمایت مقامات" اس اس "آلمان در باره ریشه های آریانیسم در تبت در سال های 1938 و 39 به آلمان آورده شد. دقیقا روشن نیست که این مجسمه چگونه و کجا کشف شده اما یک صلیب شکسته که درمرکز این مجسمه حک شده و نماد باستانی از آینده خوب است، ممکن است انگیزه اصلی تیم کاوش‎گران آلمانی برای آوردن آن به کشور آلمان باشد. این مجسمه تنها در سال 2009 دریک حراجی توسط یک مجموعه دارخصوصی ارائه شد وامکان آن فراهم آمد که باری نخستین بار مورد بررسی دانشمندان قرار بگیرد. قطعات شهاب سنگ در بسیاری از فرهنگ‎ها حرمت دارند و الهام بخش بسیاری در کشورهای مختلف ازجمله مردم گرینلند تا بومیان استرالیا بوده است. سنگ سیاه یا حجرالاسود در خانه کعبه نیز که مسلمانان در مراسم حج گرد آن طواف می‎کنند، تصور می‎شود که براساس شواهد ظاهری یک شهاب سنگ باشد.