نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

مجسمه نادرشاه در میان رگه‌های اسیدی گم شده‌است

تعداد بازدید : 202
تاریخ : 1391/07/23
خبرگزای میراث فرهنگی ـ گردشگری ـ بیشتر گردشگران مشهد را به لحاظ وجود بارگاه امام هشتم(ع) به عنوان یکی از مقاصد سفر زیارتی می‌شناسند. اما در این سفر زیارتی از سایر جاذبه‌های گردشگری مشهد نیز دیدن می‌کند. آرامگاه نادرشاه یکی از این جاذبه‌هاست که در واقع بعد از بارگاه امام رضا (ع) می‌توان از آن به عنوان مهمترین جاذبه گردشگری و تاریخی مشهد نام برد که هر سال گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می‌‌کند. مجسمه نادر سوار بر اسب در محلی مشخص شده در طرح مقبره نصب شد. این کار در اواخر دهه 30 آغاز و تا اوایل دهه 40 ادامه یافت و تبدیل به باغ موزه نادرشاه شد که هم اکنون تحت مدیریت سازمان میراث فرهنگی اداره می‌شود. مجسمه نادر شاه سوار بر اسب به همراه تنی چند از سربازانش بر فراز یک حجم سنگی مرتفع قرار گرفته‌است. این مجسمه توسط ابوالحسن صدیقی سازنده مجسمه فردوسی تهران و ابو علی سینا در همدان ساخته شده است. مصالح مقبره بیشتر از سنگ‌های خشن و سخت گرانیت کوهسنگی مشهد است. بعضی از قطعات سنگ بسیار بزرگ انتخاب شده تا تداعی کننده مقبره دوم ساخته خود نادرشاه باشد. ولی چندی است که رگه‌های سفید رنگ که تعداد آنها بسیار زیاد است روی مجسمه نادر جا خوش کرده‌اند. رگه‌هایی که نشان از اسیدی شدن این مجسمه عظیم دارند. تخریبی که ناشی از تلفیق فضولات پرندگان با آب باران و آلودگی‌هایی است که طی نیم قرن روی مجسمه نادر باقی مانده‎اند بی آنکه مرمت و پاکسازی از سوی مسئولان امر انجام شود. مجسمه نادر و رگه‌های سفید اسیدی شنیده‌ها حاکی از آن است، در عکس‌هایی که از نمای بالایی مجسمه نادر گرفته شده، علاوه بر اسیدی شدن، ترک‌ها و شکاف‌هایی در کلاه‌ نادر و همراهانش نیز دیده شده که نیاز به مرمت و بازسازی دارند. اینگونه است که مسئولان سازمان میراث و گردشگری پس از گذشت نیم قرن به فکر مرمت و تمیز کردن مجسمه نادر افتاده‌اند و این روزها به غیر از رگه‌های اسیدی و ترک‌ها، نردبان فلزی مرمت‌گران نیز به نمای نا زیبای این جاذبه گردشگری افزوده شده‌است. به گفته "غلامحسین محمدیان" مدیر مجموعه نادر قرار است مرمت‌گرانی از تهران برای انجام عملیات پاکسازی و مرمت به مشهد سفر کنند و جلوی ادامه اسیدی شدن و تخریب مجسمه نادر را بگیرند.