نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

کشف آتشکده ساساني در اسلام‌آباد غرب

تعداد بازدید : 223
تاریخ : 1391/07/16
سرپرست دفتر باستان‌شناسي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه از کشف آتشکده ساساني در روستاي پلنگرد حميل واقع در اسلام‌آباد غرب خبر داد. «احسان احمدي نصر» در گفت و گو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر اظهار داشت: کاوش در اين محوطه که شامل 2 تپه شمالي و جنوبي است، از 10 شهريور امسال با مجوز پژوهشکده باستان‌شناسي کشور، به سرپرستي «شکوه خسروي» دانشجوي دکتراي باستان‌شناسي و «اصغر رشنو» کارشناس باستان‌شناسي آغاز شد. وي با اشاره به اينکه اين عمليات با پاکسازي سطح تپه‌ها آغاز شد، افزود: کاوشگران در جريان کاوش در تپه شمالي با بنايي ارگانيک مواجهه شدند که به نظر مي‌رسد داراي کاربري مذهبي بوده است. به گفته اين مقام مسوول، بر اساس شواهد و مواد و مصالح به کار رفته در بناي کشف شده، ويژگي‌هاي بناهاي دوره ساساني در آن ديده مي‌شود. سرپرست دفتر باستان‌شناسي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: طبق شواهد و اشتراکات بناي کشف شده در تپه پلنگرد با بنايي که پيش از اين با عنوان آتشکده در همين منطقه، واقع در قلعه شيان به دست آمده و همچنين بر اساس شباهت‌هاي ساختاري اين 2 بنا، مي‌توان ادعا کرد بناي کشف شده در پلنگرد نيز آتشکده‌اي مربوط به دوره ساساني است. احمدي‌نصر با بيان اينکه اثبات اين احتمال نياز به تکميل مطالعات دارد، افزود: از جمله موارد مستند اين ادعا مي‌توان به پايه آتشدان گچي و چهار قطعه سفال‌نوشته به خط پهلوي ساساني که در اين کاوش به دست آمده اشاره کرد. وي يادآور شد: همچنين در تپه جنوبي که در حال کاوش است، به نظر مي‌رسد با روستايي از دوره سلجوقي مواجهه باشيم که در دوره‌هاي صفويه و زنديه به گورستان تبديل شده‌اند. اطلاعات نهايي پس از مطالعات توسط پژوهشگران اعلام خواهد شد. 122/