نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

یک محوطه آشوری مدفون در شمال عراق کشف شد

تعداد بازدید : 219
تاریخ : 1391/07/15
باستان‌شناسان فعال در سایت‌های باستانی شمال عراق سایت تازه‌ای از دوران تمدن آشور را درنزدیکی ارگ اربیل کشف کردند. خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ باستان‌شناسان خارجی که در محوطه باستانی شمال عراق مشغول کارند، موفق به کشف سایت تازه‌ای مربوط به تمدن آشور شدند که درنزدیکی ارگ اربیل قرار دارد. به گزارش العربیه" حیدر حسن" مدیر دفتر آثار باستانی در کردستان عراق با اعلام این خبر گفت:«دانشمندان با استفاده از فناوری‌های نوین صوتی، در سه لایه ازکهن‌ترین لایه‌های باستانی متعلق به آشوریان، که تمدن باستانی شمال عراق در سال‌های 1000 تا 700 پیش از میلاد بوده، این سایت را شناسایی کردند.» باستان شناسان هم‌اکنون درحال بررسی منطقه هستند تا تصویر کاملی از ساختاراین بنا بدست آورند که تاکنون بخش‌هایی چون دالان‌ها و قوس‌های آجری آن شناسایی شده است. وی که در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت، افزود:«کشف یک آجرنوشته به خط میخی در این محوطه، عامل اصلی بود که باستان شناسان را به کشف یک گورستان کوچک ساخته شده از آجرهای گلی هدایت کرد که دارای مصنوعات و دست ساخته‌های دفن شده در منطقه نیز هست.» طبق همین گزارش، باستان شناسان هم‌اکنون درحال بررسی منطقه هستند تا تصویر کاملی از ساختاراین بنا بدست آورند که تاکنون بخش‌هایی چون دالان‌ها و قوس‌های آجری آن شناسایی شده است. اما پیش از آن، به منظور کاوش دراین ساختار عصر آشوری، دانشمندان ناگزیر به انجام مطالعات دقیق برروی دو لایه تمدنی دیگری شدند که ساختار آجری عصر آشوری در زیر این دو لایه جدیدتر مدفون است. حسن گفت:«کاوش‌های باستان‌شناسی نشان داده‌است که گورهای آشوری با بقایایی از بقایای تمدنی متعلق به دوران حکومت شاهان ساسانی درعراق بوده است که با یورش عرب‌ها از صحرای عربستان درقرن 7 میلادی ازمیان رفته‌اند.» به گفته حسن هم اکنون تیم‌های باستان‌شناسی خارجی متشکل از دانشمندانی از ایتالیا، امریکا، آلمان، هلند، لهستان ویونان در شمال عراق مشغول فعالیت و تحقیق هستند. وی درمورد این که کدام تیم باستان‌شناسی هم‌اکنون در سایت و مقبره تازه کشف شده آشوری کار می‌کنند،اشاره‌ای نکرد.