نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

'لاله زار' تبعیدی فهرست میراث ملی

تعداد بازدید : 205
تاریخ : 1391/07/13
خبرگزاری میراث فرهنگی – گروه میراث فرهنگی- پنجمین همایش ثبت ملی امسال هم به پایان رسید، 400 اثر تاریخی به فهرست بلند بالای میراث ملی ایران افزوده شد اما خیابان لاله‌زار باز هم مورد بی‌مهری قرار گرفت. لاله زار از نخستین خیابان‌های تهران است که زمانی نماد نوگرایی و هنر ایران بود و آن را «شانزه‌لیزهٔ تهران» می‌خواندند. بسیاری از تئاترها، رستوران‌ها، تجارتخانه‌ها، خیاط خانه‌ها، سینماها و فروشگاه‌های معروف ایران در این خیابان قرار داشتند. حالا این خیابان یکی یکی عناصر تاریخی و هویت بخش خود را از دست می‌دهد و هنوز پرونده ثبتی آن آماده نشده تا برای ساماندهی آن طرحی منطبق با ضوابط و قوانین میراث فرهنگی تهیه و اجرایی شود. مسئله اینجاست که در میان آثاری که از تهران برای ثبت در فهرست آثار ملی آماده شده بود، پرونده‌ای هم از تنگه واشی وجود داشت که این تنگه 58 سال پیش به شماره 1025 در زمره آثار تاریخی ایران جای گرفته بود! این هزینه کلان برای تهیه پرونده تنگه واشی در حالی بود که پیشتر آتوسا مومنی،مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث فرهنگی قول ثبت ملی خیابان لاله زار به زودی زود را داده بود. خیابان لاله زار با وجود ارزش های غیر قابل انکارش در فهرست میراث ملی قرار نمی گیرد. چرا؟ محمدحسین فراهانی، مدیر کل میراث فرهنگی تهران اما درباره دلایل تهیه نشدن پرونده ثبتی خیابان لاله زار به chn می گوید:« این پرونده دارد، روال طبیعی خود را طی می‌کند. هیچ مشکل خاصی وجود ندارد و همه نقشه‌ها و اسناد برای تهیه پرونده آماده است.» با این وجود، او پاسخ دقیقی به این سوال که با وجود آماده بودن همه اسناد و مدارک برای چه اقدام به ثبت این خیابان نمی شود، نمی‌دهد. خیابان لاله زار طی این سال‌های گذشته از رنگ و رو افتاده و تبدیل به مجموعه فرسوده از بناهای تاریخی و پرخاطره برای مردم ایران شده است. تئاتر نصر، گراند هتل، سینما سهیلا، سینما لاله، سینما ونوس، سینما کریستال و... دیگر شمایل گذشته را ندارد. این مراکز فرهنگی، یکی یکی از کار افتاده و فرسوده شده و جولانگاه موش‌ها و گربه‌ها و زباله‌هاست که گاهی چنان تصویر دردناکی را می‌سازد که یادآور بسیاری از فیلم‌های درامی که در این سینماها به نمایش درآمده است. با این حال، باز هم خیابان لاله زار در فهرست پرونده های ثبتی قرار نمی گیرد، خیابانی که طرح ساماندهی آن گویا از سوی شهرداری آماده شده است، اما هنوز هیچکدام از کارشناسان میراث فرهنگی این طرح را تصویب نکرده اند. خانه دایی جان ناپلئون در کنار ده‌ها خانه – باغ دیگر این خیابان شرایط نامعلومی دارند و همین امروز و فرداست که مجوز تخریب آن‌ها گرفته شود. باز به رغم این همه حساسیت این خیابان نادیده گرفته و به انتهای جدول مورد توجه‌ها تبعید می‌شود.