نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

گزارشي از برگزاري مراسم روز جهاني جهانگردي

تعداد بازدید : 203
تاریخ : 1391/07/09
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران (istta)- امسال مراسم روز جهاني جهانگردي 27 سپتامبر در شهر «ماس پالوماس» اسپانيا برگزار ‌شد. وب‌سايت رسمي سازمان جهاني جهانگردي در اين‌باره گزارش داده است كه در اين مراسم كه با حضور نمايندگاني از صدها كشور و با سخنراني دكتر طالب ريفاعي ـ دبيركل سازمان جهاني جهانگردي ـ برگزار شد، شرايط صنعت گردشگري جهاني در يك سال گذشته و افق‌هاي پيش رو مورد بحث و بررسي قرار گرفت. کارشناسان هدف از برگزاري اين مراسم را معرفي بهتر ظرفيت‌هاي صنعت گردشگري در توسعه‌ي پايدار زيست‌محيطي و رشد استفاده از انرژي‌هاي پاك در شرايط بحراني اقتصادي جهاني اعلام كرده‌اند. بان کی مون ـ دبیرکل سازمان ملل متحد ـ نيز در پیامی به‌مناسبت روز جهانی گردشگری با اشاره به پيش‌‌بيني ‌سفر یک‌میلیارد نفر گردشگر به كشورهاي مختلف جهان در سال 2012 ميلادي از گردشگران خواست، مقصدها و اقامتگاه‌هاي گردشگري دوست‌دار محیط زیست را براي بازديد و اقامت انتخاب كنند. در اين پيام همچنين آمده است: همان‌طور که در کنفرانس «ریو 20» بر نقش صنعت گردشگری در رشد اقتصادي و توسعه‌ي محيطي پايدار تأکید شد، گردشگری به‌عنوان یکی از بزر‌گ‌ترين بخش‌های اقتصادی، نقش مهمي در مبارزه با تغییرات آب و هوایی و گسترش استفاده از انرژي‌هاي سبز دارد. در حقيقت، عنوان «گردشگري و انرژي پايدار: توانمندي توسعه پايدار» به اين دليل انتخاب شده است كه در حال حاضر صدها میلیون انسان در سراسر جهان براي ادامه‌ي زندگي، به مصرف بيش از حد انرژي‌هاي ناپايدار نياز دارند و توجه به انرژی‌هاي پایدار در صنعت گردشگری، اين امکان را به ما می‌دهد كه با توسعه‌ي این صنعت، کاهش آثار مخرب آن بر محیط زیست را براي هميشه تضمين كنيم. او همچنين از فعالان در صنعت گردشگري در نقاط مختلف جهان خواست تا از مصرف بيش از حد انرژی و تولید آلودگی بكاهند و از مسوولان صنايع ديگر از جمله صنعت حمل و نقل هوایی نيز خواست با استفاده از روش‌های موجود در كاهش مصرف سوخت، در كاهش گازهاي خطرناك كوشا باشند. دبیرکل سازمان ملل متحد همچنين با اشاره به نقش فردي انسان‌ها در زمينه‌ي توسعه‌ي گردشگري پايدار، تلاش‌ها برای توسعه‌ي انرژی پایدار را ستود و از همه‌ي کسانی که در صنعت گردشگري کار می‌کنند یا از منافع آن بهره مي‌برند، خواست برای ساختن آینده‌ای بهتر و پایدارتر با انرژي‌هاي پايدار به یکدیگر بپیوندند. صنعت گردشگري در سال‌هاي اخير نقش چشمگيري در رشد اقتصاد جهاني داشته است تا آنجا كه سازمان جهاني جهانگردي در گزارشي از اشتغال 255ميليون نفر در سراسر دنيا در صنعت گردشگري و صنايع مربوط به آن خبر داده كه اين امر 9 درصد از کل تولید ناخالص اقتصاد جهانی را به اين صنعت اختصاص داده است. سازمان جهانی جهانگردی كه هدف از تأسیس آن، ترویج و توسعه‌ي جهانگردی است، در سال 1975 ميلادي تأسیس شد و بزرگ‌ترین تشکیلات جهانی جهانگردی محسوب می‌شود. مقر دائمی این سازمان در شهر مادرید است و از مهم‌ترين اهداف آن مي‌توان به کمک به توسعه‌ي اقتصادی کشورها از طریق گسترش جهانگردی، تقویت نقش جهانگردی به‌عنوان یک عامل حیاتی در بازرگانی جهاني، تأکید بر اثرات فرهنگی و اجتماعی جهانگردی بر زندگی ملل، حمایت از منافع حقوق جهانگردی و سازمان‌های جهانگردی، آگاهی و نظارت دائم در زمینه‌های حفاظت محیط زیست و بهبود روش زندگی اشاره كرد. منبع خبر: خبرگزاری دانشجویان ایران (isna)