نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

چهارتاقی «کنارسیاه» به خاک نشست+عکس

تعداد بازدید : 201
تاریخ : 1391/07/08
خبرگزاری میراث‌فرهنگی ـ‌ گروه میراث‌فرهنگی ـ کنار سیاه یکی از چهار‌تاقی‌های ثبت شده استان فارس است که در 30 کیلومتری جنوب شهرستان فیرزآباد به عسلویه قرار دارد. این چهارتاقی بدون داشتن برنامه حفاظتی مناسب ره نابودی را پیش گرفته است. چندی پیش، حفاران غیرمجاز شبانه به قصد دستیابی به گنج گودال‌های متعددی در آن حفر کردند. این درحالی است که گفته می‌شود، هنوز بقایای آتش‌سوزی در مجموعه اصلی چهارتاقی مشاهده می‌شود. به‌گزارش CHN، استان فارس از بیشترین میزان چهارتاقی در میان استان‌ها برخوردار است. اما مسئله‌ای که بسیار نگران‌کننده به نظر می‌رسد، شرایط نگهداری و حفاظت از این بناهای تاریخی است. «میلاد وندایی» باستان‌شناس و پژوهشگر چهارتاقی‌های دوره ساسانی در این‌باره به CHN می‌گوید: «در 30 کیلومتری جنوب شهرستان فیروزآباد به عسلویه مجموعه چهارتاقی بزرگی تحت عنوان کنارسیاه وجود دارد که از کاربردهای معماری برخوردار است». به‌گفته این باستان‌شناس، چهارتاقی ورودی دارای هشتی است اما در خرداد ماه امسال این قسمت مورد دخل و تصرف و حفاری غیرمجاز قرار گرفت. هنوز بقایایی از آتش‌سوزی و گودال‌های عمیق در این بخش از مجمومه به چشم می‌خورد. وندایی اعتقاد دارد، دیوار‌های اطراف چهارتاقی اصلی درحال نابودی هستند و با نقشه‌ای که 40 سال پیش توسط "واندنبرگ" تهیه شده دارای تغییراتی است و قسمت‌های عمده‌ای از این بنا از بین رفته است. این مجموعه که نزدیک به 300 و 400 متر مساحت داشته تنها رج دیوارها در اطراف آن باقی مانده است. وندایی می‌گوید، نکته اصلی در این چهارتاقی این‌است که پایه‌های این چهارتاقی چند سال پیش مورد مرمت قرار گرفته اما خود مرمت‌ها آسیب زده و پی بنا را از بین برده‌است؛ با این در بخش هشتی بنا، مرمت خوبی صورت گرفته است. هم‌اکنون تعداد بسیاری از چهارتاقی‌‌های استان فارس در وضعیت نامناسبی قرار گرفته است و میراث‌فرهنگی هیچگونه برنامه‌ای برای حفاظت از این آثار در نظر ندارد. وندایی ضرورت تعیین قدمت و حریم این چهارتاقی را لازم و مرمت حرفه‌ای نه دانشجویی را امری لازم می‌داند چراکه هنوز بسیاری از آن‌ها حتی شناسایی هم نشده‌اند.