نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

حریم مسجد نظام الدوله شکست+عکس

تعداد بازدید : 201
تاریخ : 1391/07/05
خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه میراث فرهنگی- در عرصه مسجد نظام الدوله و حریم بنای تاریخی دارالفنون، بنایی سه طبقه در حال احداث است که تمام قوانین و ضوابط میراث فرهنگی را زیر سوال می‌برد. این ساخت و ساز نه تنها حریم این دو بنای تاریخی و ثبت در فهرست میراث فرهنگی را می‌شکند بلکه قوانین میراث فرهنگی در محله عودلاجان را هم از بین می‌برد. با آغاز ساخت و ساز بنایی سه طبقه حریم مسجد تاریخی نظام الدوله و محله عودلاجان در هم شکست بر اساس قوانین و ضوابط میراث فرهنگی، ارتفاع بناهای در حال ساخت در محله عودلاجان 7 متر است، این در حالی است که این بنای جدید نزدیک به سه طبقه بوده و ارتفاع آن بسیار بیشتر از 7 متر است. این بنا در حال مرمت و بازسازی است اما همه سرمایه گذاری ها با در هم شکستن حریم این بنا از بین می رود از سوی دیگر این بنای جدید، چسبیده به بدنه، مسجدنظام الدوله مربوط به دوره قاجار بوده و در خیابان ناصرخسرو، کوچه ناظم الاطباء واقع شده‌است. این اثر در تاریخ 25 مهر 1383 با شماره ثبت 11210 به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. بلندمرتبه سازی‌ها امان از محله تاریخی عودلاجان گرفته است مشاهدات نشان می دهد که در حال حاضر این مسجد در حال مرمت و بازسازی است. هزینه هایی برای ساماندهی آن اختصاص پیدا کرده اما سوال اینجاست که این همه هزینه در آنجا سرمایه گذاری شده است در حالی که ساخت و سازها ادامه داشته و نمی گذارد که قوانین تاریخی در این محله حفظ شود. با همه مرمت ها باز هم اغتشاش بصری در این مسجد دیده می شود نبش دیگر خیابان ناظم الطباء همچنین مدرسه دارالفنون واقع شده که این مدرسه نیز تحت الشعاع این ساخت و ساز قرار می گیرد. گفته می شود که این مدرسه به ابتکار امیرکبیر در زمان ناصرالدین‌شاه برای آموزش علوم و فنون جدید در تهران تأسیس شد. دارالفنون را می‌توان نخستین دانشگاه در تاریخ مدرن ایران دانست. سال‌هاست که یکی از گرفتاری‌های مهم بناهای تاریخی در محله عودلاجان ساخت و سازهای جدید است. هرچند که سازمان میراث فرهنگی و شهرداری همواره از تفاهم نامه های متعدد میان خودشان خبر می‌دهند. اما به نظر می‌رسد که تفاهم نامه ها نه تنها دردی از آثار تاریخی دوا نکرده، بلکه مانع شفاف سازی در اطلاع رسانی این ارگان ها شده است.