نمایش رایگان تورهای مسافرتی خارجی
سفربانک از سه طریق تورهای مسافرتی خارجی شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن تور مسافرتی خارجی
ب) خرید نرم افزار طراحی سایت پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری تور شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
نمایش رایگان تورهای مسافرتی داخلی
یکی از منحصر به فردترین خدمات سفربانک نمایش تورهای مسافرتی داخلی شما می باشد. جهت استفاده از این خدمات میتوانید در سفریانک ثبت نام کرده و تورهای مسافرتی داخلی خود را نمایش دهید.
نمایش رایگان بلیط و پرواز چارتری
سفربانک از سه طریق بلیط و پروازهای چارتری شما را نمایش می دهد و باعث افزایش فروش شما می شود:
الف) ثبت نام در سایت سفربانک و وارد کردن بلیط و پروازهای چارتری
ب) خرید نرم افزار رزرو پرواز نرم افزار پرواز به صورت اتوماتیک اقدام به جمع آوری بلیط و پروازهای چارتری شما از سایت آژانس کرده و در سفربانک نمایش می دهد.
ج) از طراح سایت آزانس خود بخواهید RSS تورهایتان را در دسترس قراردهد و آن را به سفربانک اطلاع رسانی کنید.
شمسی به میلادی
میلادی به شمسی
اخبار آژانس ها >

شورای شهر زرقان با تخریب زیستگاه پلنگ بمو مخالف است

تعداد بازدید : 212
تاریخ : 1391/07/04
خبرگزاری میراث فرهنگی- گروه محیط زیست- در حالی که لوله های انتقال نفت سروستان پشت فنس‌های پارک ملی بمو رسیده، شورای شهر زرقان به شدت با ساخت پالایشگاه دوم که گفته می‌شود طرح توسعه پالایشگاه اول شیراز محسوب می‌شود، مخالفت کرده است. به علاوه شورا با انتقال لوله از پارک ملی بمو نیز مخالف است. مخالفت شورای شهر زرقان در حالی است که اداره کل محیط زیست استان فارس در این زمینه موضعی انفعالی اتخاذ کرده است. به نظر می‌رسد دو واقعه فعالان محیط زیست و شورای شهر را نگران کرده‌است؛ یکی عبور خط لوله سروستان از پارک ملی بمو که خسارات زیادی به این پارک می‌زند و دیگری پالایشگاه دوم شیراز که گفته می‌شود طرح توسعه پالایشگاه اول بوده اما برخی معتقدند این یک پالایشگاه مستقل است و به آلودگی منطقه آلوده زرقان به شدت دامن می‌زند. «علی رضا ظریفی»، رییس شورای شهر زرقان در گفت و گو با CHN در مورد موضع شورای این منطقه در مورد عبور لوله‌های نفتی از پارک ملی بمو گفت: «پارک ملی بمو تنوع زیستی منحصربفردی دارد که به طور حتم بابت عبور خط لوله آسیب جدی است.» به گفته او، منطقه پارک ملی بمو منطقه‌ای کوهستانی بوده که برای عبور خط لوله لازم است کوهتراشی گسترده‌ای در آن انجام شود و در واقع با انجام عملیات عبور خط لوله، پارک ملی به دو بخش می‌شود که بر تنوع زیستی منطقه تاثیری چشمگیر می‌گذارد. خط لوله‌ای که هم اینک پشت فنس‌های پارک ملی بمو در انتظار مجوز محیط زیست است، با عبور از باغ‌های مردم محلی به این منطقه رسیده‌است. ظریفی اضافه کرد: «ممکن است دست اندرکاران بتوانند مردم محلی را بابت تخریب باغ‎هایشان راضی کنند که البته هنوز هیچ اقدامی در این باره انجام نداده‌اند، اما با محیط زیستی که برای همیشه تخریب می‌شود چه خواهند کرد؟» با وجودی که محیط زیست هنوز مجوز ورود به پارک ملی را نداده، اما ظریفی معتقد است رساندن خط لوله سروستان به نزدیکی پارک ملی بمو موجب می‌شود محیط زیست در عمل انجام شده قرار گیرد و در نهایت به عبور رضایت دهد. شورای شهر به علاوه با ساخت پالایشگاه دوم شیراز نیز مخالف است. ظریفی در این باره گفت: «پالایشگاه شیراز در منطقه زرقان واقع است که بابت وجود 21 درصد از صنایع استان فارس در این بخش، از آلوده‌ترین مناطق این استان است و گنجایش آلودگی بیشتر ندارد.» به گفته ظریفی، چاه‌های نفت سروستان پیش از انقلاب کشف شده بودند اما در حال حاضر با تحریم بنزین، به نظر می‌رسد استفاده از چاه‌های نفت منطقه سروستان بابت تولید بنزین و خودکفایی در این مورد باشد که البته آلودگی‌های بسیار و تخریب‌های گسترده‌ای را به دنبال دارد.